Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Otrdiena, 2022. gada 9. augusts

Kā justies droši, braucot ar elektrisko skrejriteni?

Braucot ar elektrisko skrejriteni, tu vienmēr jutīsies droši, ja ievērosi dažus vienkāršus noteikumus.

skrejritenis


Elektriskais skrejritenis ir ērts un foršs pārvietošanās līdzeklis, ar to ir viegli braukt un ātri nokļūt no punkta A uz punktu B. Tomēr negadījumi ar elektriskajiem skrejriteņiem notiek ļoti bieži. Šeit atradīsi labus padomus, kā braukt ar elektrisko skrejriteni, lai tas būtu droši un patīkami gan sev, gan apkārtējiem.


Vienmēr velc ķiveri


Braucot ar elektrisko skrejriteni, velc ķiveri! Galvas traumas ir visizplatītākās traumas, kas saistītas ar elektrisko skrejriteņu negadījumiem, un tās ir arī dzīvībai bīstamākās. Ķivere efektīvi aizsargā galvu kritiena vai sadursmes gadījumā. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ķiveres nēsāšana ir obligāta.

Pārbaudi riteņu stāvokli! Pirms braukšanas pārliecinies, vai bremzes darbojas pareizi un vai visas elektriskā skrejriteņa daļas ir droši nostiprinātas. Ja tavam elektriskajam skrejritenim ir pneimatiskās riepas, pārliecinies, vai to spiediens ir pietiekams, un nepieciešamības gadījumā uzpumpē tās.


Neaizmirsti par citu aizsardzības ekipējumu


Papildus ķiverei noteikti ir vērts vilkt cimdus un aizsargbrilles. Krītot no elektriskā skrejriteņa, zemei parasti pirmās pieskaras rokas, kas uzņem lielāko triecienu. Taču velo cimdi ar polsterējumu pasargā rokas no nopietnākām traumām. Pat kukainis, kas lielā ātrumā ielido acīs, var izsist tevi no līdzsvara. Tāpēc, ja ir iespējams, izmanto atbilstoša izmēra aizsargbrilles, bieži vien šim nolūkam pietiek arī ar parastajām saulesbrillēm.


Brauc viens


Braukšana divatā var šķist jautra, taču patiesībā tā ir ļoti bīstama. Ja brauksiet divatā, ļoti iespējams, ka var tikt pārsniegta elektriskā skrejriteņa nestspēja, un tā vadāmība var kļūt daudz grūtāka. Braukt divatā ar elektrisko skrejriteni aizliedz ceļu satiksmes noteikumi, un par to tu noteikti tiksi sodīts. Paātrināt ātrumu un bremzēt nepieciešams vienmērīgi. Braucot izvairies no pēkšņa ātruma paātrinājuma un straujas bremzēšanas. Tādā veidā tu noturēsi elektrisko skrejriteni stabilu un izvairīsies no pēkšņa kritiena vai virziena maiņas, kas var izraisīt nopietnu negadījumu. Vienmēr turi abas rokas uz stūres. Tādā veidā tu noturi elektrisko skrejriteni stabilu un saglabā kontroli pār to. Braucot lejup no kalna, vienmēr samazini ātrumu.


Esi uzmanīgs, braucot gar apmalēm


Apmales, asfalta bedres un notekas gar satiksmes ceļiem ir īpaši bīstamas maziem elektriskajiem skrejriteņiem. Tāpēc ir vērts tām pievērst īpašu uzmanību un, ja iespējams, izvairīties no tām. Braukt pāri šiem minētajiem šķēršļiem nepieciešams ar mazāko iespējamo ātrumu.


Tuvojoties gājējam, pārvietojies viņa ātrumā


Elektriskais skrejritenis, kas pārvietojas lielā ātrumā, ir bīstams gājējiem. Tāpēc pirms tuvošanās gājējam jāsamazina ātrums līdz gājēja ātrumam. Tāpat gājēji ir jāpalaiž garām pietiekamā attālumā. Tādā veidā tu izvairīsies no sadursmes. Šī svarīgā prasība ir ierakstīta ceļu satiksmes noteikumos. Šķērsojot ceļu pa gājēju pāreju, jāpārvietojas ar gājēja ātrumu. Atceries, ka ar elektrisko skrejriteni var braukt tikai pa veloceliņu un gājēju ietvi, pa ceļu braukt ir aizliegts.


Dod signālu savlaicīgi


Tuvojoties gājējiem, ir jādod signāls. Vienmēr dari to savlaicīgi, jo negaidīta un skaļa signāltaure var nobaidīt gājēju, un viņš var izlēkt tev priekšā. Svarīgi ir savlaicīgi dot signālu, lai gājējam būtu pietiekami daudz laika reaģēt.


Pievērs uzmanību savai apkārtnei


Vienmēr uzraugi savu ātrumu un pielāgo to apkārtējiem apstākļiem, kā arī ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Pievērs uzmanību citiem satiksmes dalībniekiem sev apkārt un vienmēr esi gatavs neparedzētiem gadījumiem. Braucot ar elektrisko skrejriteni, neizmanto mobilo tālruni vai citus rīkus, kas novērš tavu uzmanību.


Brauc prātīgi un uzmanīgi


Neaizmirsti, ka, pat braucot ar elektrisko skrejriteni, tu esi transportlīdzekļa vadītājs. Tāpat kā ar citiem transportlīdzekļiem, arī ar elektrisko skrejriteni ir jābrauc uzmanīgi un prātīgi. Diemžēl ļoti lielu skaitu elektrisko skrejriteņu avāriju izraisa braucēji alkohola reibumā. Braukšana dzērumā ir ļoti bīstama, par ko arī tiek piespriesti bargi sodi. Jāizvairās arī no braukšanas noguruma stāvoklī - tad ievērojami samazinās koncentrēšanās spēja un iespēja iekļūt negadījumā ir daudz lielāka.