Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Pirmdiena, 2024. gada 1. jūlijs

Kā izvēlēties gaisa kondicionieri mājoklim?

Lasi mūsu ieteikumus un uzzini, kas jāņem vērā, izvēloties savai telpai piemērotāko gaisa kondicionieri, un kā to kopt.

Electrolux

Gaisa kondicioniera izvēle jūsu mājoklim ir ļoti svarīga, lai uzturētu komfortu, jo īpaši karstajos vasaras mēnešos, kad karstā iekštelpu temperatūra var izraisīt diskomfortu, miegainību un nogurumu. Šajā rakstā mēs apskatīsim mobilo gaisa kondicionieru veidus, kas pieejami Euronics, sniegsim padomus, kā izvēlēties gaisa kondicionieri savai telpai, lai Tu varētu izdarīt īsto izvēli atbilstoši savām vajadzībām.

Kā izvēlēties gaisa kondicionieri savam mājoklim?

Gaisa kondicionieri ir paredzēti galvenokārt telpu dzesēšanai, taču ir arī modeļi, kas piedāvā papildu sildīšanas funkciju. Izvēloties gaisa kondicionieri dzīvoklim, ir svarīgi ņemt vērā vairākus svarīgus faktorus, kas var palielināt komfortu un efektivitāti.
 • Dzesēšanas jauda. Izvēloties jaudu, jāņem vērā telpas lielums, kurā gaisa kondicionieris tiks uzstādīts. Telpai, kuras platība ir 14-30 m², pietiek ar 2600 W, bet telpai, kuras platība ir 26-50 m², pietiek ar 3400 W. Lielākām telpām jāapsver iespēja iegādāties gaisa kondicionieri ar lielāku jaudu. Pārāk mazs gaisa kondicionieris nespēs efektīvi atvēsināt telpu, savukārt pārāk liels gaisa kondicionieris patērēs nevajadzīgi daudz enerģijas. Turklāt ir vērts atcerēties, ka ļoti saulainām telpām ieteicamajai jaudai ir vērts pievienot aptuveni 10 %, bet ēnainām telpām to samazināt par 10%.
 • Energoefektivitāte. Izvēlies ierīci, kas ir energoefektīva un kurai ir augsts SEER rādītājs. Jo augstāks SEER rādītājs, jo efektīvāk gaisa kondicionieris dzesē visu sezonu.
 • Trokšņa līmenis. Ja gaisa kondicionieris paredzēts guļamistabai, ir svarīgi, lai tas būtu pēc iespējas klusāks. Daudzi gaisa kondicionieri ir aprīkoti arī ar klusā režīma funkciju.
 • Viedās funkcijas. Daudzi gaisa kondicionieri ir aprīkoti ar viedajiem režīmiem enerģijas taupīšanai, ātrai dzesēšanai īsākā laika periodā un kluso režīmu miega laikā. Turklāt gaisa kondicionieriem ir taimeri ierīces ieslēgšanai un izslēgšanai, tālvadības pults, Wi-Fi vadība, Hepa vai aktīvie gaisa filtri, kas no gaisa izfiltrē nepatīkamas smakas, baktērijas, ķimikālijas, un mazina mitruma apjomu. Pirms pirkšanas noteikti apdomā, kuras funkcijas Tev būs svarīgas, un, vai tās attaisno papildu izmaksas.
 • Uzstādīšana un apkope. Izvērtē, vai ierīci vari uzstādīt pats vai nepieciešama profesionāla palīdzība.
Pareizā gaisa kondicioniera izvēle lielā mērā ir atkarīga no klimata, enerģijas patēriņa, dzesēšanas un sildīšanas vajadzībām. Jāņem vērā, ka gan gaisa kondicioniera, gan gaisa siltumsūkņa uzstādīšana ir ēkas tehnisko sistēmu pārveidošana, un tam nepieciešama atsevišķa atļauja. Mājokļa pārbūvei ir nepieciešama būvatļauja un projekts, kas jāiesniedz vietējai pašvaldībai. Ja tas ir daudzdzīvokļu mājoklis, ir nepieciešama daudzdzīvokļu mājokļa visu īpašnieku atļauja. Tapēc Euronics veikalos ir pieejami mobilie kondicionieri, kuru izmantošanai nav nepieciešamas atļaujas vai saskaņošanas.

Gaisa kondicionieru energoefektivitātes novērtēšana

SEER (sezonas energoefektivitātes koeficients) un SCOP (sezonas energoefektivitātes koeficients) ir rādītāji, ko izmanto gaisa kondicionieru un gaisa siltumsūkņu energoefektivitātes novērtēšanai. SEER norāda gaisa kondicioniera sezonālo efektivitāti. Jo augstāka vērtība, jo efektīvāk gaisa kondicionieris dzesē visu sezonu. SCOP norāda sezonālo efektivitāti, kas sniedz pārskatu par visu apkures sezonu un siltumsūkņa efektivitāti. Tā salīdzina attiecību starp atjaunojamo siltumenerģiju no gaisa un patērēto elektroenerģiju visas sezonas laikā. Šie ir daži no galvenajiem rādītājiem, kas jāizvērtē pirms kondicioniera iegādāšanās.

Electrolux Mobilā gaisa kondicionēšana dzīvokļos ir ideāli piemērota tiem, kas meklē komfortu un vieglu uzstādīšanu. Atšķirībā no parastajiem gaisa kondicionieriem un gaisa siltumsūkņiem, pārvietojamajiem gaisa kondicionieriem nav nepieciešama īpaša uzstādīšana vai jāveic speciāli remontdarbi. Mobilie gaisa kondicionieri parasti ir uz riteņiem, un tos ir viegli pārvietot no vienas telpas uz citu. Ierīcēm ir lietotājam draudzīgs displejs, un tās tiek vadītas attālināti. Tomēr jāatceras, ka šīs iekārtas var nebūt tik jaudīgas un energoefektīvas kā citas dzesēšanas sistēmas, tāpēc tās bieži vien ir vairāk piemērotas nelielu telpu dzesēšanai. Turklāt tās var būt arī trokšņainākas, jo kompresors un visi dzesēšanas komponenti atrodas vienā telpā. Mobilie kondicionieri parasti atrodas tuvu logam, jo karstais gaiss ir jāizvada ārā pa logu. Lai palielinātu mobilā gaisa kondicioniera dzesēšanas jaudu un samazinātu enerģijas patēriņu, Euronics ir pieejami Trotec durvju un logu blīvējumi, kas ir ideāli piemēroti terases vai balkona durvīm un logiem, novēršot silta gaisa un kukaiņu iekļūšanu telpā.

Gaisa kondicionēšanas iekārtu uzstādīšana

Lai nodrošinātu pareizu uzstādīšanu un uzticamību, gaisa kondicioniera uzstādīšanu jūsu mājās ieteicams uzticēt licencētam tehniķim. Uzstādot gaisa kondicionieri, jāņem vērā vairāki svarīgi faktori.
 • Gan gaisa kondicionēšanas, gan gaisa siltumsūkņa uzstādīšanai nepieciešama atļauja, lai vēlāk nerastos problēmas un papildu izmaksas. Piemēram, gaisa kondicioniera radītos bojājumus pēc tam var nesegt mājokļa apdrošināšana.
 • Ļoti svarīga ir gaisa kondicioniera atrašanās vieta iekšpusē, jo tā nosaka, cik efektīvi gaisa kondicionieris var atvēsināt dzīvokli. Jāizvairās no tiešiem saules stariem un karstu ierīču tuvuma.
 • Āra iekārtas atrašanās vietai jābūt uz cietas un līdzenas virsmas, iekārtas atrašanās vieta noteiks arī radīto troksni un apkopes vieglumu.
 • Lai novērstu turpmākus bojājumus, kondensāta ūdens ir pienācīgi jāizvada.
Gaisa kondicionieris būtībā ir tas pats, kas gaisa siltumsūknis, tāpēc uz to attiecas tās pašas uzstādīšanas prasības.

Kondicioniera apkope

Pirms tehniskās apkopes veikšanas noteikti izlasi ierīcei pievienotās apkopes instrukcijas. Regulāra apkope nodrošina efektīvu gaisa kondicioniera darbību, kā arī nodrošina zemas enerģijas izmaksas un zemu trokšņa līmeni. Lūk, daži padomi.

 • Izslēdz un atvieno ierīci no elektrotīkla.
 • Noslauki paneli ar mīkstu, sausu drānu. Ja ir izteikti netīrumi, izmanto mitru drānu. Tīrīšanai neizmanto ķimikālijas un nekad neliet virsū ūdeni tieši uz iekštelpu gaisa kondicioniera.
 • Dažiem modeļiem var sakrāties kondensāta šķidrums speciālā rezervuārā. Tādēļ, kad tas ir pilns, šķidrums jāizlej ārā.
 • Atkārto šīs darbības vismaz reizi mēnesī.

Kondicioniera gaisa filtra apkope

 • Izslēdz un atvieno ierīci no elektrotīkla.
 • Uzmanīgi izņem filtru, iztīri gaisa filtru, piemēram, ar putekļsūcēju, vai, ja ir izteikti netīrumi, nomazgā ar mazgāšanas līdzekļa šķīdumu remdenā ūdenī un atstāj nožūt.
 • Uzliec iztīrīto filtru un aizver priekšējo paneli. Gaisa filtrs jātīra pēc aptuveni 100 lietošanas stundām.

Kondicioniera uzglabāšana

Kad iestājas vēsāks laiks, un mobilais gaisa kondicionieris vairs nav nepieciešams, svarīgi ir iztecināt kondensātu un iztīrīt gaisa filtru. Vēlams arī atstāt kondicionieri uz pāris stundām ventilācijas režīmā. Pēc tam var kondicionieri sapakot un nolikt ziemas uzglabāšanai. Vislabāk šim nolūkam noderēs rūpnīcas iepakojums, jo tas ir paredzēts tieši konkrētai ierīcei. Tāpēc iesakām neizmest iepakojumu pēc pirkuma, vēlāk tas var noderēt. Ievērojot šos norādījumus, Tu nodrošināsi gaisa kondicionierim ilgāku kalpošanas mūžu.

Izvēloties gaisa kondicionieri, rūpīgi apsver svarīgus faktorus, piemēram, dzesēšanas vajadzības, telpas platību, energoefektivitāti, funkcijas un savu budžetu. Pārdomā, kāda veida gaisa kondicionieris varētu būt vispiemērotākais, kā arī vietu, kur vēlies to uzstādīt.
Apsverot šos faktorus, spēsi nodrošināt efektīvu telpas dzesēšanu un lielāku komfortu. Ja ir nepieciešams pastāvīgs un efektīvs risinājums, tad īstā izvēle varētu būt split-sistēmas gaisa kondicionieris, bet ērtam un ātram risinājumam - mobilais gaisa kondicionieris, ko var viegli pārvietot no telpas uz telpu.

Ja ir radušies kādi jautājumi, vai nepieciešama palīdzība izvēles izdarīšanā, sazinies ar mums, un mūsu speciālisti noteikti palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.