Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Trešdiena, 2022. gada 8. jūnijs

Sony pārveidotās austiņas nodrošina vēl labāku skaņu, kā arī progresīvu trokšņu samazināšanu

Jaunais izskats un augstākā līmeņa zvanu kvalitāte padara Sony WH-1000XM5 par cienīgu leģendārās sērijas pēcteciJau četras paaudzes Sony ir ražojis iemīļotās WH-1000XM sērijas austiņas ar augstākās klases trokšņu slāpēšanas tehnoloģiju un praktiski identiskiem dizainiem. Izmaiņas līdz šim bijušas minimālas un praktiskas, piemēram, Micro USB savienotāja aizstāšana ar modernu USB-C savienotāju vai ērtāka pogu izveide.

Tagad Sony ir laidis klajā piektās paaudzes WH-1000XM5 austiņas, un, daudziem par lielu pārsteigumu, tām ir lielas izmaiņas gan dizainā, gan arī funkcijās. Vēl viens pārsteigums ir fakts, ka Sony neplāno aizstāt iepriekšējo modeli ar jaunu, bet jaunā modeļa mērķis ir izveidot alternatīvu ar labākām funkcijām. Pārdošanā būs arī vecākais, bet joprojām ļoti labais modelis - XM4.

Sony jauno austiņu formu raksturo kā "beztrokšņu dizainu". Pēc ražotāja domām, jaunais dizains palīdzēs samazināt vēja radīto troksni. Gludāki, racionālāki stūri ir galvenā jaunā dizaina izpausme. Galvas lente padarīta šaurāka, un no tās regulējamās daļas pazudušas kvadrātveida eņģes. Tas gan nozīmē, ka XM5 nevar salikt tik kompakti kā tā priekšgājējus - austiņas var pagriezt līdzenas, bet ne salocīt. Šis dizains tiek izmantots arī Bose 700 un AirPods Maxi. Pateicoties šim risinājumam, jaunās austiņas un to pārnēsāšanas somiņa aizņem par trešdaļu vairāk vietas nekā iepriekšējais modelis, kas nozīmē, ka tās vairs neietilpst mazākā rokassomiņā, kā arī aizņem nedaudz vairāk vietas vidēja izmēra mugursomā.

Jaunais dizains rada iespaidu, ka šīs austiņas ir daudz vieglākas, lai gan patiesībā svara atšķirība ir tikai 4 grami par labu XM5. Šaurā galvas lente ir apdarināta ar augstas kvalitātes mākslīgo ādu, tāds pats materiāls izmantots arī ausu polsteriem, kur tas nosedz memory foam polsterējumu. Spiediens uz ausīm ir optimāls, pietiekams, lai nodrošinātu kvalitatīvu trokšņu slāpēšanu, bet tajā pašā laikā pietiekami maigs, lai neradītu diskomfortu.

Atjauninājumi turpinās arī austiņu iekšpusē. 40 mm skaļrunis iepriekšējos modeļos ir aizstāts ar mazāku un vieglāku 30 mm versiju, kuram, pēc Sony teiktā, ir stingrāki basi un labāka kopējā skaņa, jo ir lielāka stingrība. Kā parasti ar Sony, trokšņu samazināšanas kvalitāte ir pakāpusies par vēl vienu soli uz priekšu. Koncentrējoties uz traucējošākā zemfrekvences trokšņa slāpēšanu iepriekšējos modeļos, ražotājs tagad ir uzlabojis trokšņu vājināšanas efektivitāti pie nedaudz augstākām frekvencēm. Lai to panāktu, austiņās tiek izmantots īpašs V1 procesors, kas pazīstams no XM4 modeļa. Taču ir pievienots dubults mikrofonu daudzums - līdzšinējo 4 vietā tiek izmantoti 8 mikrofoni, kas padara trokšņu analīzi efektīvāku. Uzlaboti arī trokšņu noteikšanas un filtrēšanas algoritmi. Ja iepriekšējam modelim optimizācijas funkciju bija jāaktivizē manuāli, lai dažādās situācijās veiktu vislabāko trokšņu mazināšanu, tad jaunais modelis to dara automātiski. Tas tiek darīts, izmantojot adaptīvās skaņas kontroles funkciju, kas uzrauga apkārtējā trokšņa līmeni. Tomēr jūs vienmēr varat pārslēgties starp trokšņu samazināšanas un ārējās skaņas pastiprināšanas režīmu, nospiežot pogu. Skaņas tehnoloģijā izmantots viss, kas bija labs iepriekšējā modelī. Ir DSEE risinājums, Sony LDAC kodeks, kas palīdz atjaunot audio kvalitāti no Android ierīcēm, izmantojot Bluetooth. Tomēr joprojām nav neviena konkurējoša AptX kodeka.

Quick Attention režīms ātri samazina skaļumu, kad lietotājs ar roku aizsedz labo austiņu, funkcija Speak to Chat nosaka, kad lietotājs runā - aptur mūzikas atskaņošanu un ieslēdz ārējo audio pastiprinājumu. Ja vēlaties, abas funkcijas var atslēgt no lietotnes. Ir uzlabota arī lietojuma noteikšanas funkcija, apturot mūzikas atskaņošanu, kad austiņas tiek noņemtas no galvas, un atskaņošana automātiski tiek atsākta, kad tās tiek uzliktas atpakaļ. Šī parocīgā funkcija tagad darbojas vēl precīzāk, samazinot iespēju, ka mūzika tiks atskaņota nepareizā laikā. Ir arī atzinīgi novērtētā Multipoint funkcija, kas ļauj vienlaikus savienot austiņas ar divām ierīcēm, tomēr Multipoint nedarbojas, izmantojot LDAC kodeku.
XM5 ir arī spēris soli uz priekšu skaņas kvalitātes ziņā. Lai gan iepriekšējam modelim bija ļoti laba skaņa, jauno XM5 skaļruņu priekšrocība ir precīzāki un specifiskāki basi un labāka detalizācija. Papildus skaņas kvalitātei ir uzlabota arī zvanu kvalitāte. Tiek izmantoti virziena mikrofoni un fona trokšņu samazināšana ar AI atbalstu. Laba zvanu kvalitāte ir ļoti svarīga iezīme mūsdienu tiešsaistes sapulču un sarunu laikmetā.

Akumulators ilgst ļoti pienācīgas 30 stundas ar ieslēgtu trokšņu slāpēšanu. Bet, vienkārši izmantojot austiņas, akumulators darbojas līdz pat 40 stundām. Protams, austiņām ir arī ātrās uzlādes atbalsts: 10 minūšu uzlāde nodrošina līdz pat 5 lietošanas stundām. Tomēr, izmantojot ātrgaitas USB-PD standarta lādētāju, jūs varat iegūt trīs lietošanas stundas ar tikai trīs minūšu uzlādi. WH-1000XM5 parāda, ka, neskatoties uz garajiem un sarežģītajiem modeļu nosaukumiem, Sony inženieri atkal ir spēruši nozīmīgu soli uz priekšu gandrīz katrā virzienā. XM5 ir savā klasē labākās lielā izmēra austiņas, un tās ir lieliski piemērotas ikvienam, kurš novērtē lielisku skaņas un sarunu kvalitāti, kā arī tiem, kuri vienkārši vēlas mūsdienīgas trokšņus slāpējošas austiņas ikdienas lietošanai. Tomēr, ja pavadāt daudz laika ceļā un vēlaties austiņas, kuras aizņem mazāk vietas somā un mazliet lētāku, bet tomēr labu skaņas un trokšņu samazināšanas kvalitāti, kā arī, ja augstākā līmeņa zvanu kvalitāte jums nav svarīga, Sony iepriekšējais modelis XM4 joprojām ir lieliska izvēle.