Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs

Labākais ledusskapis - kā izdarīt pareizo izvēli?

Nepieciešams ledusskapis? Mēs dalīsimies ar saviem svarīgākajiem padomiem un ieteikumiem, kā izvēlēties labāko ledusskapi, un izcelsim populārākos modeļus. Lasiet vairāk!

ledusskapji
Ledusskapis ir neaizstājama ierīce katrā mājoklī. Taču, ja tavs ledusskapis salūzt, vai tu plāno jaunu virtuves dizainu vai tev vienkārši ir nepieciešams ledusskapis vasarnīcai, ir svarīgi zināt, kas jāņem vērā, izvēloties ledusskapi. Šajā rakstā mēs izklāstīsim svarīgākās īpašības un funkcijas, kurām būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties labāko ledusskapi, kā arī iepazīstināsim ar dažiem labākajiem ledusskapju modeļiem, kas pieejami Euronics.

Kāda veida ledusskapi izvēlēties?

 • Tradicionālais jeb klasiskais ledusskapis sastāv no ledusskapja un saldētavas apakšā, kas nodrošina pietiekami daudz vietas gan svaigiem, gan saldētiem pārtikas produktiem. Standarta ledusskapim ir saldētavas nodalījums, kas atrodas apakšā vai virspusē. Ledusskapji ar saldētavu augšā ir pieejamāki, savukārt ledusskapji ar saldētavu apakšā piedāvā vairāk ērtību, īpaši tiem, kas saldētavu izmanto bieži. Turklāt pārtikas produkti, kurus patērē visvairāk, ir vairāk acu līmenī un tos ir vieglāk organizēt. Ledusskapji ar 190 cm augstumu ir vispopulārākā izvēle, lai optimāli uzglabātu vairumam ģimeņu ikdienas pārtiku un dzērienus.
 • Ledusskapji bez saldētavas ir energoefektīvāki nekā klasiskie ledusskapji. Ledusskapis bez saldētavas ir laba izvēle, ja tev nav nepieciešama saldētava vai, ja tavam mājokļa interjeram būtu piemērotāks atsevišķs ledusskapis un atsevišķa saldētava.
 • Side by side ledusskapis ir uzmanību piesaistošs ledusskapis ar divām durvīm, kas ir ideāli piemērots lielākām ģimenēm vai gadījumos, kad vēlies labāk organizēt pārtiku un dzērienus. Side by side ledusskapji ir ledusskapis kopā ar saldētavu, kas ļauj viegli piekļūt abām daļām. Daudziem divpusējiem ledusskapjiem ir durvīs iebūvēts ledus ražotājs un ūdens dozators, kā arī viedas funkcijas, piemēram, pieskaroties stikla durvīm var apskatīt tā saturu, neatverot durvis.
 • Mini ledusskapis ir ideāli piemērots mazākai virtuvei, vasarnīcai vai kopmītnei. Neraugoties uz kompaktajiem izmēriem, mini ledusskapis ir lietotājam draudzīgs un energoefektīvs. Mini ledusskapjiem bieži vien ir neliels saldētavas nodalījums.
 • Iebūvējamais ledusskapis saplūst ar virtuves mēbelēm, radot vienotu un minimālisma stilu. Iebūvējami var būt ledusskapji, saldētavas, mini ledusskapji vai vīna dzesētāji. Izvēloties iebūvējamo ledusskapi, ļoti svarīgs ir durvju veids - vai tās ir bīdāmās durvis, vai atveramās. Turklāt durvju puses parasti var mainīt. Neatkarīgi no jūsu virtuves izmēra vai dizaina, Euronics vienmēr atradīsi iebūvējamo sadzīves tehniku, kas atbilst tavām vajadzībām.

Kā izvēlēties piemērotāko ledusskapi?

Pārdošanā ir pieejams plašs ledusskapju klāsts, sākot no energoefektīviem ledusskapjiem un klasiskiem ledusskapjiem līdz ledusskapjiem ar ledus ražotājiem, tāpēc ir grūti izvēlēties pareizo. Ledusskapju cenas atšķiras atkarībā no izmēra, energoefektivitātes un papildus funkcijām. Meklējot labāko ledusskapi, pirms pirkšanas ir vērts sev uzdot šādus jautājumus: kāda tipa ledusskapis būs piemērots mājas interjeram un ģimenes vajadzībām, vai tas ir pietiekami liels, lai tajā ietilptu visi nepieciešamie pārtikas produkti un dzērieni, vai tam ir jābūt ar saldētavu vai bez tās, vai tam ir pietiekami daudz funkciju, lai to būtu viegli lietot? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs jums atrast piemērotu ledusskapi. Turklāt ir arī citi svarīgi kritēriji, kas jāņem vērā pirms ledusskapja iegādes.
 • Energoefektivitāte (skalā A-G). A klases ledusskapji ir energoefektīvākie, bet G klases ledusskapji patērē visvairāk elektroenerģijas.
 • Trokšņa līmenis. Lielākā daļa moderno ledusskapju ir diezgan klusi, tie rada aptuveni 33-42 dB troksni.
 • Ledusskapja izmērs un ietilpība. Precīzi izmēriet telpas augstumu, platumu un dziļumu, kurā plānots novietot ledusskapi. Lai nodrošinātu pareizu ventilāciju, vari atstāt arī nedaudz vietas starp aizmugurējo sienu. Papildus ledusskapja izmēriem atvēliet arī vietu pārtikas produktu daudzums, kam ledusskapī būtu jāiekļaujas.
 • Lietošanas ērtums. Regulējami plaukti, LED apgaismojums, durvju darbība un WiFi funkcijas ledusskapjos padara tavu ikdienas dzīvi daudz ērtāku.
 • Iebūvējams vai standarta ledusskapis? Ja vēlies vienotu izskatu, jo īpaši atvērta plānojuma virtuvēs, izvēlies iebūvējamo ledusskapi, kas pieskaņojas mēbelēm, lai radītu tīru kopējo izskatu.
 • Cena. Ledusskapji ir pieejami dažādās cenu kategorijās - no 160 līdz 6400 € . Cenu diapazons ir atkarīgs no zīmola, funkcionalitātes, ietilpības un energoefektivitātes klases. Izvēle jāizdara, ņemot vērā tavas vajadzības, funkcijas un lietošanas ērtumu. Energoefektīvāki ledusskapji pirkuma brīdī var būt dārgāki, taču ilgtermiņā ietaupīs tavu naudu.
Ir svarīgi, lai izvēlētais ledusskapis atbilstu tavām mājas vajadzībām, būtu videi draudzīgs, darbotos klusi un patērētu maz enerģijas.

Ledusskapja funkcijas un aprīkojums

Dažu pēdējo gadu laikā ledusskapju funkciju un ērtību klāsts ir ievērojami paplašinājies, un zemāk ir uzskaitītas dažas no populārākajām funkcijām, kas bieži tiek pielietotas, izmantojot ledusskapi.
 • Ātra dzesēšana un strauja sasaldēšana. Ātrās dzesēšanas funkcija (Power Cool, Super Cool, Fast Cool u. c.) uz īsu brīdi pazemina ledusskapja aukstās daļas temperatūru līdz 2 °C, lai ātri atdzesētu tikko iegādātos pārtikas produktus, savukārt ātrās saldēšanas funkcija (Power Freeze, Super Freeze, Fast Freeze u. c.) pazemina saldētavas temperatūru līdz -24 °C, lai ātri atdzesētu tikko pievienotos pārtikas produktus, saglabājot vitamīnus un aizsargājot ledusskapī jau esošo pārtikas produktu uzglabāšanas apstākļus.
 • Miega režīms un enerģijas taupīšanas režīms. Atpūtas režīms uztur temperatūru ledusskapī +14°C un saldētavā -18°C, tādējādi aizsargājot saldētus pārtikas produktus un novēršot enerģijas zudumus ledusskapī. Enerģijas taupīšanas režīmā temperatūra ledusskapī tiek uzturēta +8°C, bet saldētavā -16°C
 • NoFrost (Frost free, Multiflow, NeoFrost) vai automātiskā atkausēšana novērš ledus veidošanos uz ledusskapja sienām. No Frost tehnoloģija palīdz ilgāk saglabāt pārtikas produktus svaigus, saglabājot vienmērīgu un optimālu temperatūru.
 • Invertora kompresors samazina temperatūras svārstības, ir klusāks un uzticamāks par parasto kompresoru.
 • Gudrā konversija (smart conversion). Ir iespējams pārveidot saldētavu par ledusskapi, lai uzglabātu vairāk svaigu pārtikas produktu, vai vispār izslēgt saldētavu, lai taupītu enerģiju. Pieejams Samsung ledusskapjiem.
 • Metāla dzesēšana (metal cooling). Metāla dzesēšanas kanāls ledusskapja aizmugurē, kas palīdz pārtikas produktiem labāk saglabāties pat pēc vairākkārtējas durvju atvēršanas. Tas arī rada greznāku izskatu un ir viegli tīrāms.
 • Mitrumu regulējošas atvilktnes. Sausa uzglabāšanas vide temperatūrā, kas tuvu 0°C, ir ideāli piemērota zivju un gaļas uzglabāšanai, savukārt mitra uzglabāšanas vide ir piemērotāka neiesaiņotiem pārtikas produktiem, piemēram, augļiem un dārzeņiem, kuriem raksturīgs lielāks mitrums.
 • Ūdens un ledus dozators nodrošina neierobežotu un ātru piekļuvi aukstam ūdenim un ledum. Parasti iebūvēts ledusskapja durvīs.
 • Atvērtu durvju signalizācija. Durvju trauksmes funkcija brīdina, ja ledusskapja iekšējā temperatūra kļūst pārāk augsta, piemēram, ja durvis ir atstātas vaļā.
 • Citas ērtības. LED apgaismojums, durvju darbība, funkcija Convert, kas visu saldētavas daļu pārvērš par ledusskapi utt.
Turklāt ledusskapji ir aprīkoti arī ar daudzām viedām funkcijām, piemēram, Wi-Fi savienojumu, skārienjūtīgajiem ekrāniem un balss vadību, kas ļauj uzraudzīt un mainīt temperatūru, sekot līdzi pārtikas krājumiem un iestatīt atgādinājumus. “Smart Diagnosis” tehnoloģija, kas palīdz ātri un pareizi diagnosticēt ledusskapja problēmas. Papildus informācijai par problēmu novēršanu šī lietotne parāda arī apkopes statusu un vispārīgus padomus.

Labākie ledusskapji

Liebherr ledusskapji, Bosch ledusskapji, Hisense ledusskapji, Samsung ledusskapji, Beko ledusskapji, un LG zīmola ledusskapji joprojām ir vieni no labākajiem ledusskapju ražotājiem, kas piedāvā kvalitāti, izturību, energoefektivitāti un lietotājam draudzīgas un inovatīvas funkcijas. Liebherr un Bosch ledusskapji ir slaveni ar precīzu temperatūras kontroli, izmantojot dažādas konservēšanas tehnoloģijas, piemēram, Liebherr BioFresh un Bosch VitaFresh, lai nodrošinātu ilgāku uzglabāšanas laiku. Samsung, LG, Hisense un Beko ledusskapji ir slaveni ar savām viedajām funkcijām. Piemēram, Samsung piedāvā Family Hub tehnoloģiju, kuras centrā ir skārienjūtīgs ekrāns ledusskapja priekšpusē, kas nodrošina piekļuvi receptēm, kalendāram, straumēšanas pakalpojumiem un citām funkcijām. LG ledusskapji Viena no izcilākajām LG ledusskapju funkcijām ir InstaView Door-in-Door, kas ļauj redzēt, kas atrodas ledusskapja iekšpusē, neatverot durvis. Turklāt ledusskapim ir atsevišķas atveramas durvis, kas ļauj ātri piekļūt bieži izmantotiem pārtikas produktiem. Viena no ērtākajām Hisense ledusskapju funkcijām ir Convert funkcija, kas ļauj pārveidot visu saldētavas daļu par ledusskapi, lai uzglabātu vairāk svaigas pārtikas. Šo zīmolu ledusskapji ir pazīstami ar savu kvalitāti, izturību un uzticamību, kas pircējiem nodrošina mieru un pārliecību par veikto pirkumu. Ja vēlies savā mājoklī ienest noteiktu laikmetu, tava izvēle varētu būt retro Snaige ledusskapis, kas izceļas ar savu dizainu un AdaptTech tehnoloģiju, kas atpazīst tavus paradumus. Ir svarīgi izvēlēties sev piemērotāko ledusskapi, lai tas atbilstu tavām vajadzībām un vēlmēm.

Populārākie ledusskapju modeļi

Whirpool ledusskapis W7X83TKS

Ja meklē energoefektīvu, vienkārša dizaina ledusskapi, kas ir labi pielāgots vietai, tad Whirpool W7X83TKS autonomais ledusskapis ar saldētavu varētu būt tieši tas, ko meklē. Pateicoties NoFrost funkcijai, to nekad nav nepieciešams atkausēt, un sensori ar viedo 6. SENSE tehnoloģiju automātiski pielāgo temperatūru, kad tiek pievienoti jauni pārtikas produkti, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu.

Hisense ledusskapis RB372N4AWE

Ja meklē pieejamāku ledusskapi un bieži atrodies ārpus mājas, Hisense RB372N4AWE ir laba izvēle. Ledusskapim ir virkne gudru funkciju, piemēram, Multi Air Flow, kas vienmērīgi sadala gaisu pa visu ledusskapi, Go'n'Save brīvdienu režīms, kas palīdz taupīt enerģiju, ja esi prom uz ilgu laiku, un ātrās saldēšanas funkcija, kas ātri atdzesē lielākus pārtikas produktu daudzumus, saglabājot to garšu un uzturvielas. Turklāt durvju atvēršanas virzienu var mainīt pēc vēlēšanās.

Bosch ledusskapis KGN49VXCT

Ja meklē elastīgu un ietilpīgu ledusskapi, Bosch KGN49VXCT ir lieliska izvēle. Pateicoties unikālajai kondensatora tehnoloģijai, kas novērš kondensācijas risku, ledusskapi var novietot jebkurā vietā, pat tieši blakus virtuves mēbelēm, radot vienotu izskatu. Ledusskapim ir vairākas funkcijas, kas nodrošina pārtikas produktu svaiguma saglabāšanu, piemēram, VitaFresh XXL 0°C ietilpīgās atvilktnes, kas nodrošina gaļas, zivju un augļu uzglabāšanu ideālā temperatūrā. NoFrost novērš ledus veidošanos ledusskapī, un Multi Air Flow funkcija nodrošina vienmērīgu temperatūras un mitruma līmeni katrā ledusskapja daļā.

Samsung ledusskapis RB34C675ES9/EF

Ja meklē ietilpīgu, bet standarta izmēra ledusskapi ar saldētavu, Samsung RB34C675ES9/EF Space Max Technology™ varētu būt tava izvēle, kas nodrošina papildu vietu ledusskapja iekšpusē, nemazinot energoefektivitāti. Pateicoties SmartThings Home lietotnei (pieejama iOS un Android ierīcēm), vari pastāvīgi sekot līdzi enerģijas patēriņam. All-Around Cooling funkcija regulāri pārbauda ledusskapja temperatūru, un, pateicoties digitālā invertora tehnoloģijai, ledusskapis darbojas ļoti klusi.

LG ledusskapis GBV5140DPY.APYQEUR

LG ledusskapis GBV5140DPY.APYQEUR ir stilīgs, lielas ietilpības ledusskapis ar saldētavu. Ir aprīkots ar virkni viedo funkciju, piemēram, Fresh Converter, kas nodrošina optimālu temperatūru konkrētam pārtikas produktam, LINEARCooling tehnoloģija, kas samazina temperatūras svārstības, lai saglabātu pārtikas produktu svaigumu, DoorCooling+ ātrākai dzesēšanai, kas vienmērīgi sadalās pa durvju malām, un Smart Diagnosis, kas palīdz noteikt problēmas ar ledusskapi. LG ledusskapis ir ērts arī lielu priekšmetu uzglabāšanai, pateicoties tā augstākajiem plauktiem, un tā dizains labi iekļaujas skapīšu sistēmās.

Whirpool ledusskapis WHC18T132

Ja meklē iebūvējamo ledusskapi, kas virtuvē radītu vienotu veselumu, Whirpool WHC18T132 ar 6th Sense tehnoloģiju ir laba izvēle. Ledusskapis piedāvā elastīgu telpas izmantošanu pārtikas produktu un dzērienu uzglabāšanai, FreshBox 0° atvilktne saglabā augļus un dārzeņus svaigus līdz pat 15 dienām, nodrošinot optimālu pārtikas produktu mitrumu, bet TotalNoFrost tehnoloģija novērš ledus veidošanos ledusskapja iekšpusē.

Hisense side by side ledusskapis SBS RS840N4ACF

Ja tev ir liela ģimene vai nepieciešama lielāka vieta pārtikas produktu uzglabāšanai, Hisense RS840N4ACF side by side ledusskapis ir laba izvēle. NoFrost funkcija novērš ledus veidošanos, Multi Air Flow funkcija nodrošina vienmērīgu temperatūras un mitruma līmeni katrā ledusskapja daļā, bet ātrās sasaldēšanas un ātrās dzesēšanas funkcijas palīdz saglabāt pārtikas produktu svaigumu un uzturvielas.

Ledusskapju energomarķējums

Saldētavu zvaigznīšu marķējums

Novērtējot saldētavas funkcionalitāti, ir svarīgi pievērst uzmanību arī zvaigznītēm, kas norāda minimālo temperatūru saldētavā, lai zinātu, cik ilgi pārtikas produktus var uzglabāt saldētavā. Zemāk ir sniegta tabula, kurā norādīta saldētavas zvaigznīšu nozīme. Zvaigžņu marķējums

Ledusskapju klimatiskās klases

Ledusskapji tiek ražoti lietošanai dažādos vides apstākļos, un tos iedala vairākās klimatiskajās klasēs. Šī klase nosaka apkārtējās vides temperatūras diapazonu, kurā ledusskapis var normāli darboties ilgu laiku.
 • SN (subnormāls). Izmantošanai apkārtējās vides temperatūrā no 10 līdz 32 ºC.
 • N (normāls). Lietošanai dzīvojamās telpās (parasti virtuvēs temperatūrā no 16 līdz 32 ºC.)
 • ST (subtropu). Lietošanai temperatūrā no 18 līdz 32 ºC.
 • T (tropu). Lietošanai temperatūrā no 18 līdz 43 ºC.
Izvēloties ledusskapja uzstādīšanas vietu, ir lietderīgi atcerēties, ka pie augstākas apkārtējās vides temperatūras ledusskapis patērēs vairāk elektroenerģijas, jo kompresors darbosies biežāk. Piemērotākā ledusskapja izvēle sākumā var šķist kā galvassāpes, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un izvēles daudzveidību. Kad izvērtē svarīgākās īpašības, piemēram, ledusskapja veidu, izmēru un ietilpību, energoefektivitātes klasi, trokšņa līmeni, nepieciešamās funkcijas un cenu, lēmums kļūst vieglāks. Ja tevi interesē labāko ledusskapju jaunākie modeļi, vissvarīgākais, kas jāatceras, ir tas, ka pareizai izvēlei jāatbilst tavām ģimenes vajadzībām, vietas pieejamībai un vēlmēm attiecībā uz funkcionalitāti. Apskati visus ledusskapjus. Ja joprojām šaubies par savu izvēli, apmeklē mūsu veikalus vai izmanto tērzēšanas logu, un mūsu izpalīdzīgie klientu apkalpošanas pārstāvji palīdzēs tev atrast vispiemērotāko ledusskapi.