Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Trešdiena, 2024. gada 10. aprīlis

Labākais putekļu sūcējs – kā izvēlēties un kurš ir piemērotākais tieši tev?

Praktisks ceļvedis, kā atrast savām vajadzībām un dzīvesveidam piemērotāko putekļu sūcēju.

Tefal putekļu sūcējs

Vai tavam mājoklim ir nepieciešams jauns putekļu sūcējs, lai notīrītu putekļainās sienu līstes, netīrus paklājus vai netīrās dīvānu spraugas? Vai arī vēlies nomainīt savu veco ierīci pret jaunu, daudz jaudīgāku putekļu sūcēju?

Šajā rakstā mēs iepazīstināsim ar dažādiem putekļu sūcēju veidiem un to svarīgākajiem izvēles kritērijiem un funkcijām. Mūsu padomi palīdzēs tev izdarīt pareizo izvēli, kas atbilst tieši taviem mājas tīrīšanas paradumiem un dzīvesveidam.

Kādi ir putekļu sūcēju veidi?

Mājas tīrīšanai izvēlies īsto putekļu sūcēju atkarībā no telpas lieluma, grīdas veida, bērnu un mājdzīvnieku klātbūtnes un tīrīšanas biežuma. Par laimi, mūsdienu tehnoloģijas piedāvā dažādus putekļu sūcējus, starp kuriem ikviens var atrast sev piemērotu.

Klasiskie, lielie putekļu sūcēji


Putekļu sūcējiem ar putekļu maisiņu vai bez putekļu maisiņa parasti ir liela sūkšanas jauda, un tiem ir vairāki papildu uzgaļi. Tie ir piemēroti dažādiem grīdas veidiem un ar tiem ir iespējams iesūkt lielāku putekļu daudzumu. Tajā pašā laikā klasiskie putekļu sūcēji ir arī smagāki un tiem ir ierobežota darba zona, kas ir atkarīga no vada garuma un kontaktdakšu klātbūtnes.

Ja tev ir privātmāja, tu reti uzkop un meklē putekļu sūcēju par draudzīgāku cenu, klasiskais putekļu sūcējs varētu būt piemērots tieši tev. Ar savu kompaktumu, vidējo jaudu (700 W) un 8,8 m darba rādiusu izceļas Tefal Compact Power Parquet putekļu sūcējs ar putekļu maisiņu, kas ir par pieņemamu cenu un ir ideāli piemērots cietām grīdas virsmām.

Dārgākiem putekļu sūcējiem jau ir lielāks darba rādiuss (līdz 12 m), labāka manevrēšanas spēja, tie ir klusāki, un riteņi ir izgatavoti no gumijas, lai nesaskrāpētu grīdas virsmas. Pateicoties PowerCyclone 7 tehnoloģijai, Philips putekļu sūcējs PowerPro Active nodrošina spēcīgu sūkšanas jaudu uz visiem grīdas veidiem. Pateicoties Allergy H13 filtru sistēmai, kas uztver putekļus un lidojošas dzīvnieku spalvas, tas ir ideāli piemērots cilvēkiem, kuriem ir alerģijas. Mīkstais aizsargstienis un gumijas riteņi aizsargā mēbeles un grīdas virsmu no skrāpējumiem. Ideāla izvēle tiem, kas vēlas viegli tīrāmu putekļu sūcēju tvertni un kuri vēlas vairākus uzgaļus, tostarp turbo uzgali labākai spalvu un citu netīrumu uzsūkšanai.

putekļu sūcēju uzgaļi

Bezvadu putekļu sūcēji


Bezvadu putekļu sūcēji ir vieglāki, apvienojot rokas putekļu sūcēju ērtību un klasisko putekļu sūcēju tīrīšanas jaudu. Ar tiem ir viegli manevrēt, taču, atkarībā no akumulatora, telpas lieluma vai izvēlētā darbības režīma, visu grīdas virsmu bezvadu putekļu sūcējs ar vienu uzlādi var arī nenotīrīt.

Ja tev ir maza māja un vēlies putekļu sūcēju ātrai tīrīšanai, tad tava izvēle varētu krist par labu bezvadu putekļu sūcējam. Samsung Jet 60 turbo ir liela sūkšanas jauda, vienkāršs dizains, tā akumulators sver tikai 2,3 kg un tas ir viegli manevrējams uz dažādiem grīdas segumiem. Pateicoties Jet Cyclone efektīvajam virpuļu tīrītājam un daudzslāņu filtru sistēmai, kas arī uztver smalkus putekļus, tas ir ideāli piemērots arī cilvēkiem ar alerģijām.

Dārgākiem bezvadu putekļu sūcējiem ir labākas kvalitātes materiāli, maināms akumulators, kas pagarina darbības laiku, mazgāšanas iespēja un lokans vai zems lokans kāts. Philips AquaTrio Cordless 9000 vienlaikus tīra un mazgā grīdas virsmas. Pašattīrošie sari un automātiskā tīrīšanas un uzglabāšanas stacija padara tā lietošanu īpaši ērtu. Ideāli piemērots tiem, kam mājās ir mazāk vietas un kuri vēlas divi-vienā risinājumu un nevēlas tērēt pārāk daudz laika ierīces apkopei.

rokas putekļu sūcējs

Roboti putekļu sūcēji


Roboti putekļu sūcēji tīra klusi un neatkarīgi, ideāli piemērots cilvēkiem ar strauju dzīves ritmu. Taču, lai sasniegtu labāku tīrīšanas rezultātu, jāveic priekšdarbi - lietotnes iestatīšana, nepiemērotu zonu ierobežošana, sīko priekšmetu un vadu savākšana, piekļuves nodrošināšana stūriem un pārvietošanās starp telpām.

Robots ir ērts palīgs mazākām mājām un cietu grīdas virsmu tīrīšanai, jo atkarībā no modeļa, var rasties problēmas ar paklāju tīrīšanu. Roboti nav paredzēti kā vienīgie tīrīšanas līdzekļi mājās. Ir labi, ja ir robots un arī bezvadu vai klasiskais putekļu sūcējs. Tādā veidā var notīrīt visus stūrus, līstes un šaurākas vietas. Robota darbs vairāk līdzinās ikdienas putekļu tīrīšanai, kas palīdz uzturēt vispārējo tīrību un paildzina periodu starp rūpīgākām tīrīšanām. Īpaši ērti ir roboti, kas veic arī mitro uzkopšanu un ir aprīkoti ar pašiztukšošanas un tīrīšanas stacijām. Piemēram, Zaco W450 vienlaikus sūc putekļus un mazgā, tāpēc grīda uzreiz kļūst spīdīga. Ierīce ir ērti vadāma caur lietotni, un ar vienu uzlādi iespējams iztīrīt līdz pat 60 m2 dzīvojamās telpas.

Rokas putekļu sūcēji


Rokas putekļu sūcēji ir mazi un viegli, ideāli piemēroti nelielu platību, piemēram, dīvāna spraugu, automašīnu sēdekļu vai galdu un skapju virsmu tīrīšanai. Rokas putekļu sūcēji ir aprīkoti ar dažādām sprauslām, lai izsūktu putekļus no spraugām, atbrīvotos no mājdzīvnieku spalvām un pat uzsūktu izlijušos šķidrumus. Tos ir viegli pārnēsāt un viegli uzglabāt.

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Izvēloties putekļu sūcēju, jāņem vērā dažādi faktori, piemēram, mājokļa lielums, uzkopšanas paradumi, stāvu skaits, mājdzīvnieku un bērnu klātbūtne, tīrāmās virsmas. Turklāt ir arī citi atlases kritēriji, kas ietekmē putekļu sūcēja efektivitāti un lietošanas ērtumu.
 • Sūkšanas jauda. Sūkšanas jauda nosaka ierīces efektivitāti. Jaudīgāks putekļu sūcējs labāk noņem putekļus un netīrumus.
 • Putekļu sūcēju izvēle dažādiem grīdas veidiem. Atkarībā no grīdas seguma tavās mājās (paklājs, cieta grīda, flīzes, akmens), tev var būt nepieciešams specifiskāks putekļu sūcējs. Klasiskie putekļu sūcēji ir universālāki, piemēroti dažādām virsmām, savukārt, piemēram, roboti putekļu sūcēji vairāk piemēroti cietām virsmām.
 • Putekļu savākšanas sistēmas. Putekļu sūcēji izmanto putekļu maisiņus vai konteinerus, lai savāktu putekļus. Putekļu sūcēji ar putekļu maisiņu ir higiēniskāki, jo putekļi tiek iesūkti maisiņā un tos ir viegli nomainīt, neizpūšot putekļus atpakaļ telpā. Putekļu sūcēji bez putekļu maisiņa ir videi draudzīgāki, taču jāiziet no telpas, lai iztīrītu tvertni, lai putekļi nenonāktu atpakaļ telpā. Tāpat, ja mājoklis ir lielāks, tev vajadzētu apsvērt lielāku putekļu sūcēja maisiņu vai konteineru, lai nevajadzētu to tik bieži iztukšot.
 • Putekļu sūcēju uzgaļi un piederumi. Dažādu putekļu sūcēju uzgaļi ļauj notīrīt dažādas virsmas. Šaurie uzgaļi ir ideāli piemēroti spraugu un stūru tīrīšanai, savukārt saru uzgaļi ir ideāli piemēroti paklājiem un mēbelēm.
 • Putekļu sūcējs dzīvnieku spalvu noņemšanai. Ja mājās ir mājdzīvnieki, jāizvēlas putekļu sūcējs ar turbo uzgali un labu sūkšanas jaudu.
 • Skaļuma līmenis. Ja mājoklis ir mazs vai tev ir mazi bērni, noteicošais faktors var būt arī trokšņa līmenis.
 • Uzglabāšanas vietas lielums. Pērkot putekļu sūcēju, jāpadomā arī par uzglabāšanu, klasiskie putekļu sūcēji kopumā aizņem vairāk vietas.
 • Mazgājošie putekļu sūcēji. Ja vēlies, lai tavs putekļu sūcējs sūc putekļus un vienlaikus arī mazgātu, ir vērts aplūkot tā saucamos divus vienā modeļus ar mazgāšanas funkciju.
 • Papildus opcijas. Daudzi putekļu sūcēji piedāvā vairākas papildus funkcijas, piemēram, regulējamu sūkšanas jaudu, LED apgaismojumu, plašu teritorijas sūkšanas jaudu un mazāku putekļu daļiņu uzsūkšanu, kas padarīs tavu tīrīšanas pieredzi vēl labāku.

Putekļu sūcējs ar putekļu maisiņu vai putekļu sūcējs ar konteineru?

Izvēloties klasisko putekļu sūcēju, putekļu savākšanas sistēmas izvēle var būt liela. Tālāk mēs izceļam putekļu savākšanas sistēmu stiprās un vājās puses.

Putekļu sūcējs ar putekļu maisiņu

       
Stiprās puses
 • Nav nepieciešama tīrīšana. Tu vienkārši izņem maisiņu un izmet to.
 • Labāks risinājums alerģijas slimniekiem, jo putekļu maisiņš filtrējas labāk nekā konteiners.
 • Mazāk atkritumu. Novērš putekļu atkārtotas iekļūšanas risku uz grīdas vai gaisā iztukšošanas laikā.
Vājās puses
 • Nav videi draudzīgs.
 • Tev ir jāiegādājas papildu putekļu maisiņi.

Putekļu sūcējs ar ūdens filtru

       
Stiprās puses
 • Vislabāk noņem putekļus, jo ūdens neļauj putekļiem izplatīties pa istabu.
 • Gaiss mājās pēc tīrīšanas ir ļoti tīrs.
 • Labs risinājums alerģijas slimniekiem.
Vājās puses
 • Laikietilpīga aprūpe - regulāri jāizskalo un jāizžāvē ūdens filtrs.
Pareizās putekļu savākšanas sistēmas izvēle lielā mērā ir atkarīga no tavām priekšrocībām un vajadzībām - vai tās ir vērstas uz higiēnu, videi draudzīgumu vai lietošanas ērtumu.

Kāds ir labākais putekļu sūcēja zīmols?

Īsa atbilde uz šo jautājumu ir tāda, ka dažādi zīmoli izceļas ar dažādām funkcionalitātēm un izvēle jāveic atbilstoši savām vajadzībām un maciņam.

Samsung un Dyson putekļu sūcēji izceļas ar inovatīvām tehnoloģijām, kas arī sadārdzina cenu. Tefal putekļu sūcēji ir lētāki. Piemēram, Kärcher piedāvā vērtīgus rūpnieciskos putekļu sūcējus.

Visbeidzot, putekļu sūcēja izvēle ir svarīgs lēmums, jo tas ietekmē tavas mājas tīrību un lietošanas ērtumu. Vai tas būtu jaudīgs klasiskais putekļu sūcējs, kas lieliski notīra visas grīdas virsmas, vai viedais robots putekļu sūcējs, kas par tīrību parūpējas pats. Ir svarīgi atrast putekļu sūcēju, kas atbilst tavām vajadzībām un padara tīrīšanu par ātru un patīkamu.

Tagad, kad zini, ko meklēt, apskati mūsu plašo putekļu sūcēju klāstu.

Vai nepieciešama papildus palīdzība? Neuztraucies, apmeklē mūsu veikalus vai izmanto tērzēšanas logu, un mūsu izpalīdzīgie klientu apkalpošanas pārstāvji palīdzēs tev atrast vislabāko un piemērotāko putekļu sūcēju.