Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Otrdiena, 2022. gada 19. jūlijs

Kā uzturēt vēsu māju karstā laikā?

Noderīgākie padomi, kā labāk tikt galā ar karstumu mājās.Aizveriet logus un aizvelciet aizkarus


Karstā laikā loga stikla virsma darbojas kā sildītājs – pat 76% no saules gaismas, kas krīt uz logu, pārvēršas siltumā. Tas ir īpaši pamanāms ēkās ar lielākiem logiem. Šeit labs triks ir aizvilkt biezākus aizkarus logiem priekšā arī dienas laikā. Aizkari saglabā lielu daļu no loga pastiprinātā siltuma, un telpas temperatūra var pazemināties pat par vairākiem grādiem.

Naktīs logus vērts turēt vaļā, lai telpā varētu iekļūt vēsāks gaiss. Dienas karstajā laikā gan logi būtu jātur ciet. Tos ir jāaizver, kad āra gaisa temperatūra paaugstinās virs 25 grādiem, lai novērstu karstā gaisa iekļūšanu telpā. Naktīs, kad temperatūra noslīd zem 20 grādiem, pa atvērtiem logiem telpā jāielaiž vēsāks gaiss.

Nomainiet kvēlspuldzes pret LED spuldzēm


Lai gan vasarā apgaismojums mājās tiek izmantots diezgan maz, tas joprojām var sniegt pārsteidzoši lielu ieguldījumu telpas temperatūras paaugstināšanā. Proti, 80% no klasiskās kvēlspuldzes izmantotās enerģijas pārvēršas siltumā, bet tikai 20% pārvēršas gaismā. Savukārt LED lampas gandrīz visu patērēto enerģiju patērē apgaismojumam. Tāpēc LED spuldžu enerģijas patēriņš ir vairākas reizes mazāks nekā kvēlspuldzēm. Tādējādi veco spuldžu nomaiņa pret modernām palīdz ne tikai kontrolēt temperatūru, bet arī palīdz samazināt rēķina apjomu par patērēto elektrību.


Kontrolējiet sadzīves tehnikas izdalīto siltumu


Lai gan mēs nevaram izslēgt visas ierīces, kas mājās aktīvi ražo siltumu, piemēram, plīti vai ledusskapi, mūsu dzīvē bieži ir ierīces, kas ražo pārsteidzoši daudz siltuma. Tāpēc vienmēr ir vērts izslēgt datoru. Laikā, kad dators netiek izmantots, taču netiek arī izslēgts, tā komponentes kā procesors, grafiskā karte un barošanas bloks turpina strādāt un tajā laikā uzkarst. Tādējādi jaudīgāks stacionārais dators ir kā maza cepeškrāsns, kuras sastāvdaļu dzesētāji aktīvi izstaro siltumu telpā. Datora izslēgšana palīdz uzturēt telpu vēsāku un arī ietaupa elektroenerģiju.

Mazāk ēdot termiski apstrādātu pārtiku, kā arī samazinot laiku, ko patērējam ēdiena uzsildīšanā mēs pozitīvi ietekmējam savus paradumus. Tāpēc cepšanas vai vārīšanas vietā ir vērts pagatavot atsvaidzinošus salātus. Lielas cepeškrāsns vietā, kas prasa ilgu uzsilšanas laiku un izdala daudz siltuma, var izmantot, piemēram, elektrisko grilu, karstā gaisa cepeškrāsni vai multivārāmo katlu, tie ir daudz ātrāki un izdala mazāk siltuma.

Ir vērts pārbaudīt arī jaudīgāku ierīču barošanas avotus. Ātrie lādētāji portatīvajiem datoriem un viedtālruņiem uzlādes laikā arī mēdz izdalīt daudz siltuma. Arī spēļu konsoles gaidīšanas režīmā var izdalīt telpā pārsteidzoši lielu siltuma daudzumu.

Ventilators sniedz atvieglojumu


Ventilators ir bijis populārs risinājums vairākus gadus. Ventilators faktiski nedzesē gaisu, bet pārvieto to lielā ātrumā, radot gaisa dzesēšanas efektu. Šobrīd populārākie ventilatoru veidi - galda un grīdas ventilatori. Populārākās ventilatoru funkcijas ir rotācijas iespēja un ventilatoru griešanās ātruma izvēle. Izvēloties ventilatoru, noteikti jāpievērš uzmanība ventilatora darbības skaļumam. Ražotāji kā Boneco, Stadler Form, Dyson un Djive savā ražošanas tehnoloģijā izmanto novatoriskus risinājumus, radot ventilatorus ļoti klusus un vizuāli izsmalcinātus. Vairākus, iepriekš pieminēto ražotāju modeļus, ir iespējams kontrolēt ar tālvadības pulti un mobilajām aplikācijām. Inovatīvākos modeļus ir iespējams savienot arī ar izplatītākajiem viedās mājas risinājumiem. Cilvēkiem, kas ikdienā saskaras ar elpceļu problēmām, piemērotāki būs ventilatori, kas spēj attīrīt gaisu, filtrējot gaisā esošos putekļus un alergēnus. Kompaktu risinājumu meklētājiem, pieejami ventilatori, kurus iespējams barot caur USB pieslēgvietu. Šāda tipa ventilatorus iespējams ērti pārvietot un lietot jebkur, darbinot to ar ārējo akumulatoru vai jebkādu citu barošanas veidu (auto, dators, utt.). Ventilatora dzesēšanas efektu iespējams paātrināt, virzot ventilatora izpūsto gaisu caur aukstu vidi. Piemēram, izmantojot plastmasas pudeles, kas piepildītas līdz 2/3 ar ūdeni un atdzesētas ledusskapī. Novietojot šādas "ledus pudeles" ventilatora priekšā (gaisa izplūdes zonā), ventilators strauji atdzesē apkārtējo gaisu.

Pārnēsājamais gaisa kondicionieris efektīvi atdzesē


Tomēr visefektīvākais veids, kā īslaicīgi atdzesēt telpu, ir pārnēsājams gaisa kondicionieris. Ja nepieciešams, šādu ierīci var ērti pārvietot uz dažādām telpām. Lai gaisa kondicionieris darbotos efektīvi, no telpas ir jāizvada ierīces siltummaiņas radītais karstais gaiss. Šim nolūkam visiem portatīvajiem gaisa kondicionieriem ir elastīga caurule un vairumā gadījumu uzgalis, kas piemērots mūsdienīgiem šauri atveramiem logiem.

Kondicionieri bieži tiek vadīti ar tālvadības pulti, tiem ir taimeris un temperatūru var regulēt pēc vēlēšanās. Vairākiem modeļiem ir arī īpašs miega režīms. Tā kā gaisa kondicionētāju dzesēšanas jauda ir atšķirīga, noteikti ir vērts izpētīt, kāda izmēra telpām der konkrētā ierīce.

Labākajiem gaisa kondicionieriem ir arī mitruma noņemšanas režīms. Tā ir noderīga īpašība, jo tieši telpā esošais lielais mitrums neļauj organismam regulēt temperatūru caur sviedru dziedzeriem un līdz ar to mēs vēl jūtīgāk uztveram apkārtējo temperatūru.