Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Trešdiena, 2022. gada 6. aprīlis

Kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu

Trauku mazgājamajai mašīnai jābūt drošā vietā katrā modernā mājā

Trauku mazgājamā mašīna


Trauku mazgājamajai mašīnai ir jābūt drošā vietā katrā modernā mājā. Šis lieliskais palīgs atbrīvo jūs no nogurdinošām darbībām, efektīvi samazina rēķinu par ūdens patēriņu, un galvenais – varat veltīt vērtīgo ietaupīto laiku vissvarīgākajam – ģimenei un draugiem. Bet kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu, kas vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām? Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs to noskaidrot::


Izvēlieties pareizo izmēru un veidu


Trauku mazgājamās mašīnas ir iedalītas trīs kategorijās pēc izmēra un ietilpības:
• 45 cm platas trauku mazgājamās mašīnas – tajās var ievietot līdz 10 trauku komplektiem;
• 60 cm platas trauku mazgājamās mašīnas - paredzētas 12-15 komplektiem;
• uz galda novietojamas trauku mazgājamās mašīnas - var ievietot 6-8 trauku komplektus.

Trauku mazgājamās mašīnas izmēru un veidu nosaka ģimenes locekļu skaits un virtuves lielums. Ja iespējams, iesakām izvēlēties 60 cm platu modeli, jo tiem ir lielāka ietilpība, kā arī traukus ievietot ir ērtāk. 60 cm platajām mašīnām, atkarībā no modeļa, ir 2 vai 3 atvilktnes. Šaurāka, 45 cm plata ierīce, ir piemērota mazākām telpām. Taču, ja virtuvē nav brīvas vietas standarta izmēra trauku mazgājamajai mašīnai, maza uz galda liekama mašīna ir gudrs risinājums.

Standarta trauku komplekts, uz kā pamata tiek aprēķināta trauku mazgājamās mašīnas ietilpība, sastāv no: plakanā šķīvja, zupas šķīvja, deserta šķīvja, ūdens glāzes, tējas krūzes un apakštases, naža, dakšas, ēdamkarotes, deserta karotes un tējkarotes.

Pēc novietojuma metodes var izšķirt divu veidu trauku mazgājamās mašīnas: brīvi stāvošās un integrētās.

Brīvi stāvošās trauku mazgājamās mašīnas ir aprīkotas ar korpusu, un to uzstādīšanai nepieciešams tikai ūdens un kanalizācijas pieslēgums, kā arī elektrība.
Integrētajai trauku mazgājamajai mašīnai nepieciešamas arī piemērota izmēra mēbeles un mēbeļu plāksne, kas nosedz durvis un ir uzstādīta iekārtas priekšpusē.

Iebūvējamajām trauku mazgājamām mašīnām ir trīs dažādi risinājumi:
Pilnībā integrēta iekārta ir pilnīgi ievietota mēbelēs, un pie durvīm ir piestiprināta mēbeļu plāksne ar rokturi, kas nosedz visas durvis.
Priekšējā panelī integrētas trauku mazgājamās mašīnas ir pilnībā uzstādītas mēbelēs, pie durvīm ir piestiprināta mēbeļu plāksne, kas daļēji nosedz durvis, un iekārta tiek vadīta no vadības paneļa virs mēbeļu plāksnes.
Arī iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas ar jau gatavām durvīm ir pilnībā iemontētas mēbelēs, taču tām jau ir piestiprināts gatavs dekoratīvais priekšējais panelis.

Bosch trauku mazgājamā mašīna


Ūdens patēriņa atšķirības.

Ūdens patēriņš uz vidējo mazgāšanas ciklu ir norādīts uz iekārtas enerģijas marķējuma un nav īpaši atkarīgs no trauku mazgājamās mašīnas jaudas. 45 cm platas mašīnas parasti patērē 9-10 litrus ūdens vienā mazgāšanas ciklā, savukārt 60 cm platas mašīnas patērē vidēji 10-12 litrus vienā mazgāšanas ciklā. Taču uz galda liekamo trauku mazgājamo mašīnu ūdens patēriņš ir 7-8 litru robežās. Pēc aprēķiniem, 12 trauku komplektu mazgāšanai ar rokām nepieciešami aptuveni 30 litri ūdens, proti, mazgājot ar trauku mazgājamo mašīnu, ūdens tiek patērēts trīs reizes mazāk.

Iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna


Pievērsiet uzmanību trokšņu līmenim.

Mūsdienu trauku mazgājamās mašīnas nav daudz skaļākas par ledusskapi – to trokšņu līmenis svārstās no 41 līdz 55 dB. Dzīvokļos ar atvērtā tipa virtuvēm ļoti svarīga īpašība noteikti ir iespējami zemāks sadzīves tehnikas trokšņu līmenis.

Salīdzinājumam:
• Vidējais ledusskapja trokšņu līmenis mūsdienās ir 35-43 dB;
• Veļas mazgājamās mašīnas trokšņa līmenis centrifūgas darbības laikā ir aptuveni 70 dB;
• Putekļu sūcēja trokšņa līmenis ir aptuveni 70-75 dB.

Iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna


Neaizmirstiet arī par žāvēšanas klasi

Izvēloties trauku mazgājamo mašīnu, noteikti ir vērts pievērst uzmanību žāvēšanas efektivitātes klasei. Vienkāršākās iekārtās parasti neizmanto inovatīvus žāvēšanas efektivitātes risinājumus, un tāpēc tām ir zemāka žāvēšanas efektivitāte. Piemēram, Bosch Zeolite tehnoloģija ir balstīta uz dabīgu siltumu akumulējošu minerālu ceolītu, kas palīdz sasniegt labus žāvēšanas rezultātus ar zemu enerģijas patēriņu. Bosch Zeolite trauku mazgājamajā mašīnā izmantotais ceolīts kalpo visu mašīnas lietošanas laiku, un jums nav jāuztraucas par tā nomaiņu.

Electrolux un AEG savās trauku mazgājamajās mašīnās izstrādājuši novatorisku žāvēšanas risinājumu - žāvēšanas cikla beigās automātiski tiek atvērtas trauku mazgājamās mašīnas durvis līdz 10 cm platumā, ļaujot izplūst mitrajam gaisam un ieplūst mašīnā sausajam gaisam, tādējādi uzlabojot žāvēšanas rezultātus un samazinot enerģijas patēriņu. Trauku mazgājamajām mašīnām ar AirDry tehnoloģiju ir ļoti ekonomiska A +++ enerģijas klase.

Pilna trauku mazgājamā mašīna


Bet kas nosaka trauku mazgājamās mašīnas cenu līmeni?

Lētākiem modeļiem ir tikai pamatfunkcijas, un parasti tiem ir nedaudz lielāks ūdens un enerģijas patēriņš. Augstākas cenu kategorijas modeļiem nereti ir labāka enerģijas klase, kā arī labāki mazgāšanas un žāvēšanas rezultāti. Tie bieži vien ir arī klusāki. Tomēr ir arī atšķirības dizainā un detaļās - augstākas cenu kategorijas mašīnām ir vairāk papildu iespēju, to grozi bieži vien ir regulējami un tajos ir ērtāk ievietot traukus. Papildu ērtībām un drošībai šajās mašīnās ir ūdens tīrības sensors, kas pēc vajadzības automātiski pielāgo ūdens un mazgāšanas līdzekļa daudzumu, tādējādi samazinot mazgāšanas līdzekļa un ūdens patēriņu.

Labākajām trauku mazgājamajām mašīnām ir pievienotas vairākas novatoriskas funkcijas, piemēram, speciālas mazgāšanas zonas ļoti netīriem priekšmetiem un Wi-Fi piekļuve. Līdz ar visu tehnisko pasauli sadzīves tehnika pamazām virzās viedo un savienoto mājas risinājumu virzienā. Piemēram, Bosch Home Connect platformā trauku mazgājamās mašīnas var pievienot tīklam - tādā veidā šo ierīču darbību iespējams uzraudzīt attālināti, un tās var vadīt vai nu ar viedtālruņa palīdzību, vai pat ar vienkāršām balss komandām.

Labākajām trauku mazgājamajām mašīnām ir trīs atvilktnes. Augšējā atvilktne ir paredzēta dakšām, karotēm un nažiem. Šis izkārtojums ir ļoti ērts un ietaupa vietu apakšējās atvilktnēs lielākiem traukiem. Traukus horizontālajā atvilktnē ir arī vieglāk nomazgāt nekā tad, ja galda piederumiem ir paredzēts vertikāls grozs. Turklāt dažādi ražotāji izmanto dažādus komfortu uzlabojošus risinājumus. Piemēram, Electrolux novatoriskais un unikālais ComfortLift mehānisms maigi paceļ apakšējo grozu, atvieglojot pannas vai katla novietošanu un izņemšanu. Tikmēr Bosch InfoLight iekārtas priekšā parāda laiku, kas atlicis līdz programmas beigām, un citu svarīgu informāciju.

Ļoti plašajā Euronics preču klāstā Jūs vienmēr atradīsiet savām vēlmēm un prasībām atbilstošu trauku mazgājamo mašīnu. Uzticiet savus mājas darbus gudrai un ekonomiskai sadzīves tehnikai un izbaudiet iegūto brīvo laiku!

Autors: Martin Soom, Euronics lielās sadzīves tehnikas kategorijas vadītājs