Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Trešdiena, 2022. gada 27. jūlijs

Gadi iet, jautājums paliek – kā izvēlēties piemērotu ledusskapi?

Vasara ir tas gadalaiks, kad īpaši novērtējam ledusskapja atvēsinošās īpašības, sniedzot mums veldzējošus dzērienus un ledus aukstus saldējumus. Bet kā no plašā piedāvājuma izvēlēties to īsto un vienīgo, kurš derēs jums un jūsu mājoklim?Izmēram ir nozīme!


Veikalu plašajā klāstā ir gan pavisam maza izmēra ledusskapji – augstumā vien mazliet pāri 50 centimetriem, kuri lieliski iederēsies vasarnīcā vai viesnīcas istabiņā, gan arī divus metrus augsti milzeņi, kuri ļaus salikt iekšā visus kārotos produktus lielas ģimenes maltītēm.

Ledusskapji atšķiras ne tikai augstumā, bet arī platumā. Sākot no 44 centimetriem, pavisam maziem ledusskapjiem, līdz pat aptuveni 90 centimetriem Side-by-side tipa ledusskapjiem – tik lielu dažādību var novērot. Arī tilpumu amplitūda ir visai iespaidīga – sākot ar apmēram 40 L kopējās ietilpības, līdz pat vairāk nekā 600 L.

Cik lielu vai mazu ledusskapi izvēlēties, ir atkarīgs no platības, mājsaimniecības locekļu daudzuma un ieradumiem, bet, tā kā klāsts ir ļoti plašs, noteikti atradīsiet tieši jums piemērota izmēra un ietilpības ledusskapi.

Ledusskapja izkārtojums


Izvēloties ledusskapi, noteikti vērts pievērst uzmanību saldētavas novietojumam ledusskapī – pavisam maziem ledusskapjiem tā atrodas ledusskapja augšpusē, bet nav nodalīta ar atsevišķām durvīm. Tā kā šādos ledusskapjos saldētavas tilpums ir mazs, vien mazliet lielāks par 10 L, nepieciešams izvērtēt savus ikdienas saldēto produktu lietošanas paradumus.

Mazliet augstākos ledusskapjos, kur saldētavas nodalījums ir izvietots aiz atsevišķām durvīm, ir piedāvāti divi varianti – joprojām veikalos atradīsiet ledusskapjus ar saldētavu augšā, bet vairumā gadījumu gan saldētavas novietojums būs apakšā.

Noteikti ievērības cienīgi ir Side-by-Side tipa ledusskapji, kuru klāsts veikalos ir palicis ievērojami plašāks – ir gan klasiski šāda tipa ledusskapji, kur ledusskapju un saldētavu nodalījumi novietoti blakus vienam otram pilnā ledusskapja garumā, gan ledusskapji ar franču durvīm, kuru izkārtojums vairāk atgādina parastos ledusskapjus – ledusskapja nodalījums izkārtots augšā, savukārt saldētava novietota apakšā.

Bet, ja saprotat, ka saldēti produkti jūsmājās netiks lietoti, vai arī gluži pretēji – vēlaties saldētavu iegādāties atsevišķi, pievērsiet uzmanību ledusskapjiem bez saldētavas nodalījuma, tādējādi iegūsiet vairāk vietas svaigo produktu uzglabāšanai.


Īpašie ledusskapja nodalījumi


Gandrīz katrs ražotājs piedāvā īpaši izstrādātas ledusskapja zonas gaļas, zivju un dārzeņu novietošanai, lai šie produkti glabātos ilgāk un nebojātos tik ātri.

Samsung daļai savu ledusskapju piedāvā īpašu lādi ar Humidity Fresh+ sistēmu, kur iespējams noregulēt mitruma līmeni nodalījumā, radot ideālu vidi augļu un dārzeņu uzglabāšanai, lai tie ilgāk saglabātos svaigi un kraukšķīgi.

Beko ir izstrādājuši Harvest fresh tehnoloģiju – tā izmanto trīs krāsas (zilo, zaļo un sarkano), kas simulē dabisko 24 stundu saules ciklu īpašā svaigiem augļiem un dārzeņiem paredzētā nodalījumā, nodrošinot ilgāku vitamīnu saglabāšanu augļos un dārzeņos, kā ari paildzinot to mūžu.

Vairums ražotāju piedāvā īpašu 0°C nodalījumu gaļas ilgākai uzglabāšanai – perfekts risinājums gaļēdājiem, lai izslēgtu vajadzību doties uz veikalu katru dienu pēc svaigiem produktiem.

Ledusskapja atkausēšanas veidi


Pastāv 3 veidu ledusskapji atkarībā no atkausēšanas sistēmas:

  • • Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / manuāla atkausēšana saldētavā;
  • • Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / No Frost sistēma saldētavā;
  • • No Frost sistēma kamerā un saldētavā.

Pilienveida sistēma, darbojoties kompresoram uz ledusskapja aizmugurējās sienas, veido sasalušus pilienus. Kad kompresors apstājas, tie izkūst un ūdens piles notek speciālā konteinerī, no kura pēc tam iztvaiko.

Manuālā atsaldēšana paredz, ka jums reizi pusgadā nepieciešams izslēgt ledusskapi un izslaucīt ūdeni, kas radies sarmas kušanas rezultātā.

No Frost tehnoloģija, nodrošinot optimālu ventilāciju, samazina mitruma daudzumu ledusskapja iekšienē un novērš ledus un sarmas veidošanos. Līdz ar to nav nepieciešama regulāra ledusskapja atsaldēšana.

Elektroenerģijas patēriņš


Ar katru gadu arvien vairāk domājam par elektroenerģijas taupīšanu, tāpēc ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību ledusskapja elektroenerģijas patēriņam.

Līdz 2021. gadam varējām redzēt elektroenerģijas klašu sadalījumu no G līdz pat A+++ klasei, ar ko apzīmēja īpaši ekonomiskas iekārtas ar ļoti zemu elektroenerģijas patēriņu. No 2021. gada 1. marta ir ieviests jauns Eiropas Savienības energomarķējums, kur marķējuma skala ir no G līdz A, tādējādi iekārtas, kurām iepriekš bija A energoefektivitātes klase, pēc jaunā marķējuma iegūst D klasi – tas gan nenozīmē, ka iekārta ir palikusi mazāk energoefektīva, ir tikai mainījusies pati vērtēšanas skala.

Lai labāk saprastu, kurš ledusskapis būs jūsu elektroenerģijas patēriņa paradumiem visizdevīgākais, iesakām tomēr skatīties nevis uz energoefektivitātes klašu apzīmējumiem, bet tieši uz cipariem, kuri ataino reālo elektroenerģijas patēriņu noteikta laika periodā, tādējādi var aptuveni aprēķināt provizoriskās izmaksas.

Ārējais izskats


Sen jau pagājuši tie gadi, kad varējām manīt vien baltu ledusskapju piedāvājumu veikalos. Nu varam novērot ne tikai baltus un jau tik pierastos nerūsējošā tērauda ledusskapjus, bet arī melnus, bēšus un citu krāsu.

Bet, ja vēlaties savā virtuvē izveidot īpašu interjeru un nevēlaties, lai ledusskapis īpaši izceltos, piedāvājumā ir arī iebūvējamie ledusskapji, kuriem varat pievienot tāda dizaina durvis, kādas vien vēlaties.

Nāciet uz mūsu veikaliem, un mūsu konsultanti jums pastāstīs par jaunākajām ledusskapju tehnoloģijām, kā arī palīdzēs izvēlēties vislabāko iekārtu tieši jums!