Klientu centrs 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):   67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu

piektdiena, 2021. gada 3. septembris

Lai pagarinātu viedtālruņa akumulatora kalpošanas laiku, tā uzlādēšanai jābūt biežai un īslaicīgai.

Viedtālruņa lietderība ir atkarīga no tā, cik ilgam laikam pietiek tā akumulatora uzlādes.


Viedtālruņa lietderība ir atkarīga no tā, cik ilgam laikam pietiek tā akumulatora uzlādes. Statistiski vidējs cilvēks dienas laikā piedalās vairākās video-sapulcēs, klausās mūziku, lieto internetu un izmanto telefonu darba vajadzībām.


Tam visam nepieciešams uzticams akumulators. Visizplatītākais mīts par mobilajiem akumulatoriem ir nepieciešamība gaidīt, līdz akumulators ir pilnībā izlādējies, pirms to uzlādēt. Daudz tiek runāts par to, ka šis noteikums attiecās tikai uz vecajiem svina akumulatoriem, bet mūsdienu plaši izplatītajiem litija-jonu akumulatoriem nav nekādas atšķirības, kad tālruni liek lādēties. Patiesībā tomēr ir svarīgi, kad uzlādēt akumulatoru. Labākais laiks, kad to darīt - kad tālrunī ir atlikuši aptuveni 30% vai vairāk akumulatora uzlādes.


Regulāra īslaicīga uzlādēšana ir piemērotāka akumulatora ilgtspējīgai darbībai, jo tas uztur stabilu akumulatora darba spriegumu un tādējādi pagarina tā kalpošanas laiku. Lai akumulators būtu uzlādēts visas dienas garumā, viedtālruņu īpašnieki var iegādāties bezvadu lādētāju, ko novietot uz galda birojā vai mājās, lai laiku pa laikam uzliktu uz tā savu telefonu. Īstermiņa uzlāde palīdz izvairīties arī no akumulatora pārkaršanas, kas ir viens iemesliem tam, kāpēc saīsinās akumulatora kalpošanas laiks. Eksperti iesaka atvienot tālruni no lādētāja, tiklīdz akumulators ir pilnībā uzlādēts.
Daudzi no mums atstāj tālruni lādēties visu nakti. Bet tas nozīmē, ka tālrunis vairākas stundas tāpat vien ir pievienots lādētājam, paliekot zem uzlādes sprieguma un radot pārmērīgu siltumu, kas saīsina akumulatora darbības laiku. Turklāt uzlāde visas nakts garumā var izraisīt litija jonu akumulatora elektroda pārklāšanos ar metāla litiju, kas savukārt var izraisīt akumulatora darbības traucējumus. Protams, nevajadzētu uzlādēt telefonu, atstājot to zem spilvena, jo tas ātri noved pie pārkaršanas. Labākais temperatūras diapazons mobilajiem akumulatoriem ir 20-50 grādi pēc Celsija.


Daudzas ierīces ir aprīkotas ar jaudīgiem akumulatoriem, tāpēc tās nav jālādē visu nakti. Piemēram, populārā viedtālruņa Galaxy A52 vai salokāmā viedtālruņa Galaxy Z Fold2 akumulatora ietilpība ir 4500 mAh, savukārt viedtālruņa Galaxy A72 akumulatora ietilpība ir veseli 5000 mAh. Pietiek ar to, ka palādējat tos pusstundu pirms gulētiešanas un tad, nepieciešamības gadījumā, no rīta pieslēdzat pie strāvas vēlreiz. Tad Jūs varat būt drošs, ka akumulators darbosies un saglabās savu jaudu pēc iespējas ilgāk.


Turklāt Jums vajadzētu izvairīties no situācijām, kad akumulators tiek uzlādēts un vienlaikus izlādēts ar tādu pašu ātrumu. Piemēram, neuzlādējiet tālruni, kamēr spēlējat spēles vai skatāties video. Tā sauktās parazitārās slodzes izkropļo uzlādes ciklu un var izraisīt mini uzlādes ciklus, kad tikai neliela daļa akumulatora elementu tiek pastāvīgi uzlādēti un izlādēti. Tas izkropļo kopējo uzlādes ainu un noved pie šo specifisko elementu priekšlaicīgas bojāšanās, kas savukārt nozīmē, ka akumulatoram vairs nebūs tādas pašas ietilpības.


Viedtālruņa lietošana uzlādes laikā rada arī lielāku spriegumu un akumulatora uzsilšanu, no kā vajadzētu izvairīties. Labākais variants būtu pilnībā izslēgt tālruni tā uzlādes laikā. Taču, tā kā mūsdienu ātrgaitas pasaulē tas bieži vien nav iespējams, Jums vismaz vajadzētu pēc iespējas izvairīties no mobilo aplikāciju aktīvas izmantošanas uzlādes laikā.

Avots: Samsung