Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Otrdiena, 2022. gada 13. septembris

Atbrīvojies no matiņiem moderni!

Cilvēka ķermenī ir apmēram 5 000 000 matu folikulu, un, lai gan ķermeņa mati var šķist diezgan bezjēdzīgi, tie kalpo mērķim, palīdzot regulēt ķermeņa temperatūru un uzturot cilvēkus siltākus aukstākā laikā. Tie arī palīdz aizsargāt ķermeni no ārējiem faktoriem, piemēram, netīrumiem. Bet kāpēc tad sievietes pavada tik daudz laika, lai noņemtu matus no sava ķermeņa, ja jau tie ir dabiski un noderīgi? Viss tikai skaistuma vārdā! Mūsdienās atbrīvoties no nevēlamiem matiņiem ir vieglāk kā jebkad.


Pirms skuvekļiem un epilatoriem


Prakse atbrīvoties no sieviešu ķermeņa apmatojuma nav nekas jauns - pirmie ieraksti par ķermeņa apmatojuma noņemšanu ir no Vidusjūras un Austrumiem no 4000. līdz 3000. gada p.m.ē., kad sievietes sajauca arsēna sulfīdu, dzēstu kaļķi, cieti un ūdeni pastai līdzīgā depilācijas līdzeklī. "Papyrus Ebers", Ēģiptes medicīnas teksts no aptuveni 1500. g. p.m.ē., ir norādīta depilācijas recepte, kurā tiek izmantotas sadedzinātas lotosa lapas, bruņurupuča čaumalas un nīlzirgu tauki. Citas senās depilācijas metodes ietvēra bronzas skuvekļus, pumeka akmeņus, vaksāciju un pat primitīvas pincetes. Pilnīga matu noņemšana bija modē senajā Grieķijā un Romā. Atbrīvošanās no apmatojuma viduslaiku Eiropā bija vērsta uz seju. Augstas pieres mode, kas turpinājās 17. un 18. gadsimtā, mudināja sievietes attālināt matu līnijas vismaz par vienu collu. Vēlamās metodes ietvēra skūšanu, noplūkšanu vai dzēstā kaļķa maskas uzlikšanu, ļaujot tam nožūt un pēc tam to notīrot, paņemot līdzi matiņus. Pat uzacis bieži tika pilnībā noplūktas vai vaksētas.


Ķeltu bronzas skuveklis


1895. gadā tika atklāti rentgena stari, un jau 1896. gadā medicīnas žurnālā “The Lancet” tika publicēts raksts, kurā rentgena stari bija piedāvāti kā alternatīva bārdas skūšanai. Atbrīvošanās no matiņiem ar rentgena staru palīdzību tika reklamēta kā droša un nesāpīga. Lai arī cilvēka veselībai un dzīvībai bīstama, šī procedūra bija pieprasīta apmēram piecus gadu desmitus un bija populāra īpaši sieviešu vidū, aiz sevis atstājot virkni nopietnu veselības problēmu.


Skuvekļu uzvaras gājiens


1760. gadā franču frizieris Žans Žaks Perē izgudroja pirmo taisno skuvekli, kuru gan izmantoja galvenokārt vīrieši, bet nesmādēja arī sievietes. Pirmo skuvekli, paredzētu īpaši sieviešu auditorijai, 1915. gadā prezentēja Gillete – tā nosaukums bija Milady Decollette. Skuvekļa parādīšanās notika laikā, kad sieviešu modē uzvaras laurus plūca bezpiedurkņu apģērbs un īsas kleitas.Gilette “Milady Decolette” – 1. sievietēm paredzētais skuveklis


Pirmo elektrisko, īpaši sievietēm paredzēto skuvekli, 20. gadsimta vidū izstrādāja Remington, nosaucot modeli par “Princess”. Savukārt pirmo bezvadu elektrisko sievietēm domāto skuvekli viņi laida klajā 1963. gadā.


Remington “Princess” – 1. elektriskais sievietēm paredzētais skuveklis


Braun un Philips mūsdienās ir populārākie sieviešu skuvekļu ražotāji, ar savām ierīcēm garantējot drošu un nesāpīgu matiņu likvidāciju.Braun FS1000 ir mazs un delikāts skuveklis, kas izstrādāts īpaši sievietes sejai, lai nodrošinātu gan vienmērīgu kosmētikas uzklāšanu, gan arī lai sagatavotu sejas ādu apstrādei ar fotoepilatoru. Tik kompakts, ka ietilps jebkurā rokassomiņā!


Braun FS100


Katrai sievietei savu epilatoru!


Skuvekļu sniegtā rezultāta īslaicīgums, kā arī pieaugošā vajadzība pēc ierīces, ko viegli un ērti izmantot mājās, radījusi labvēlīgus apstākļus jaunu inovāciju ieviešanā. 1986. gada Epilady izgudroja un prezentēja pirmo epilatoru, kas darbojās ar atsperes palīdzību un, atšķirībā no vaksācijas, krēmiem un skuvekļiem, neatbrīvoja no matiņiem tikai līdz ādas līmenim, bet likvidēja tos ar visu sakni.


1986. gads, Epilady prezentē pasaulē pirmo epilatoru


Atšķirībā no Epilady, Remington, kurš mūsdienās ir plaši zināms ar saviem skaistumkopšanas tehnoloģiju brīnumiem, izmantoja rotējošo metāla disku tehnoloģiju, kļūstot par šāda epilatora veida priekšgājējiem.Trešais epilatoru veids, kas atšķiras no priekštečiem ar rotējošām pincetēm disku un atsperu vietā, mūsdienās ir vispopulārākais. Šādu tehnoloģiju izmanto tādi lielmeistari kā Braun, Remington, Philips, Panasonic u.c.


Braun Silk-epil 9 Flex, SES9002

Philips Series 8000 BRE740/10


Lai arī pats process nav raksturojams kā nesāpīgs, tas nav mazinājis epilatoru aktualitāti, proti, tie bija populāri jau pašos pirmsākumos, kā arī pieprasīti vēl joprojām - kaut arī pagājuši jau vairāk nekā 35 gadi.Ne tikai epilatoru veidi ir dažādi, atšķiras arī to darbības princips – ja vēl ne pārāk senā pagātnē tie piesaistīja lietotāju pie elektrības kontakta, šobrīd jau daudz izplatītākas ir tādas ierīces, kas darbojas ar akumulatoru, ļaujot epilatoru izmantot arī mitrā vidē, piemēram, pēc dušas vai vannas apmeklējuma, padarot epilēšanas procesu mazāk sāpīgu.Iegādājoties epilatoru, ir iespēja izvēlēties starp vienkāršu ierīci, kura veiks tikai epilēšanas funkciju, un plašiem komplektiem, kuros var atrast gan īpašu epilatoru sejai, gan pēdu vīli, skūšanās uzgali, masāžas pīlinga uzgali un citus piederumus. Tagad epilators vairs nav tikai epilators – tas ir mājas skaistumkopšanas salons!


Mūsdienīgākie no epilatoriem – fotoepilatori


Fotoepilācija ir vismazāk sāpīgā epilēšanas metode ar ilglaicīgāko rezultātu. Darbības princips ir vienkāršs – gaismas impulsi, ko izdala ierīce, iedarbojas uz matiņa sakni un matiņš pēc laika izkrīt.Tā kā gaismas impulsi, kas nāk no fotoepilatora, iedarbojas tikai uz aktīvajā augšanas fāzē esošajiem matiņiem (piemēram, uz kājām tādi ir apmēram 20%), fotoepilēšanas sesijas nepieciešams atkārtot ar noteiktu regularitāti, lai iegūtu vislabākos rezultātus.Senāk fotoepilācijas procedūra tika piedāvāta tikai lielākajos salonos, bet mūsdienās to pavisam vienkārši ir veikt mājas apstākļos – galvenais rūpīgi sekot lietošanas instrukcijai un izvēlēties sev piemērotāko ierīci no plašā fotoepilatoru klāsta. Un, tā kā fotoepilācijas process, lai iegūtu vislabāko rezultātu, ir diezgan ilgs, rudens ir īstais laiks, lai sāktu sagatavot savu ķermeni nākamajai sauļošanās un īso svārku sezonai!


Braun Silk-expert Pro 5, PL5347

Philips Lumea IPL 9000 Series BRI957/00


Jūties svaigi un gludi jebkurā sezonā un parūpējies par savu ķermeni jau tagad! Nāc uz mūsu veikaliem vai apmeklē mūsu internetveikalu un izvēlies sev piemērotāko matiņu likvidēšanas ierīci no mūsu plašā piedāvājumu klāsta!