Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Kā izvēlēties digitālo spoguļkameru?

Cenas digitālajām spoguļkamerām mūsdienās ir samazinājušās un pašlaik tās ir kļuvušas pieejamas gandrīz jebkuram. Visiem tiem, kas aizraujas ar fotogrāfēšanu daudz maz profesionālā līmenī ir vērts nopietni aizdomāties par spoguļkameras iegādi.

Spoguļkameru piedāvājums

Spoguļkameru priekšrocības:

Attēla kvalitāte

Spoguļkamerās tiek izmantoti daudz lielāki sensori, kuri nodrošina labāku fotosensitivitāti un daudz mazāku trokšņa līmeni. Pie tam spoguļkamerās izmanto kvalitātes sistēmu trokšņu slāpēšanai, kas kopā sniedz daudz augstākas kvalitātes attēlu.

Kvalitatīva optika


Spoguļkamerās izmanto maināmos objektīvus, kas nodrošina iespēju atrast optimālu risinājumu katrai konkrētai situācijai. Objektīva izmērs ir mazliet lielāks kā kompaktkamerām un rezultātā tas izlaiž cauri daudz vairāk gaismas, kas uzlabo attēla kvalitāti. Spoguļkameru objektīvu ražošanā vienmēr tiek izmantots rūpīgi pulēts augstākās kvalitāte stikls, kas samazina deformāciju līdz minimumam un nodrošina izcilu dzidrumu.

Daudzpusība

Ar spoguļkamerām var izmantot arī dažādas papildus ierīces (lēcas, zibspuldzes, filtrus). Pateicoties tam, spoguļkameras var izmantot dažāda veida apstākļos un pie tam bieži arī uzņemt kvalitatīvu kadru, kas ir iespējams tikai ar spoguļkameru.

Ātrums

Spoguļkameras ir mazliet ātrākas par kompaktkamerām it sevisķi kas attiecas uz ieslēgšanu un fokusēšanu, pie tam tām praktiski nav aiztures nospiežot uzņemšanas pogu.

Manuāla uzstādījumu veikšana

Ja kompaktkamerām kā noteikums ir tikai automātiski ieprogrammētais uzstādījumu režīms, tad spoguļkamerām ir iespēja pašam uzstādīt iestatījumus atkarībā no vajadzībām un vēlmēm. Šāda iespēja ļauj sasniegt daudz kvalitatīvāku rezultātu un atklāt savu radošo potenciālu. Pogas uz spoguļkameras atrodas tā, lai tās būtu pēc iespējas ērtākas lietotājam.

Tagad kad esam apskatījuši galvenās spoguļkameras priekšrocības, apskatīsim faktorus, kurus ir nepieciešams ņemt vērā, izvēloties spoguļkameru.

Cena

Cena – tas ir viens no noteicošajiem faktoriem daudziem pircējiem. Cenu diapazons spoguļkamerām svārstās no salīdzinoši lētiem modeļiem iesācēju līmenim līdz pat ļoti dārgām kamerām profesionāļiem. Nosakot maksimālo kameras iegādes cenu būtu jāņem vērā, ka tuvākajā laikā jums būs nepieciešams iegādāties arī dažādu papildaprīkojumu un aksesuārus: atmiņas kartes, objektīvi, filtri, soma, statīvs u.c tāpēc būtu jāņem vērā arī šīs izmaksas

Ļoti bieži ražotāji piedāvā komplektus ar diviem objektīviem. Pērkot šādu komplektu jūs otru objektīvu iegūstat daudz lētak nekā pērkot to atsevišķi.

 

 

Izmantošanas mērķis

Padomājiet par to, ko tieši jūs plānojat uzņemt ar kameru. Vēlaties iegādāties kameru priekš vienkāršas izmantošanas mājās vai profesionālam darbam? Izvēloties kameru un tās aprīkojumu liela nozīme ir tam vai vēlaties uzņemt, piemēram, sporta sacensības vai ziedus no tuva attāluma.

Izmērs

Spoguļkameras ir daudz lielākas par kompaktkamerām, pie tam arī spoguļkameru sortimentā izmēri ļoti atšķiras. Lielāka izmēra kamera bieži vien daudz ērtāk iegulstas plaukstā un nodrošina labāku stabilitāti, toties tai ir liels svars, kas var būt mīnus pie ilgstošas lietošanas.

Sensora veidi un izmērs

Spoguļkamerās, kas ir paredzētas iesācēju līmenim ir CCD veida sensori, tādi paši kā kompaktkamerās. Šāda veida sensoru ražošana ir lētāka, bet tiem nav augsta jūtības pakāpe un rezultātā pie slikta apgaismojuma attēlos parādās vairāk trokšņu. Daudz dārgākām kamerām pielieto CMOS veida sensorus, kuri ir daudz jūtīgāki un ar zemāku trokšņa līmeni. Visi sensori, kuri tiek uzstādīti spoguļkamerās ir daudz lielāka izmēra salīdzinājumā ar kompaktkamerām, kas ļauj tām uzņemt vairāk gaismas un nodrošina augstāku attēla kvalitāti.

Jo lielāks ir sensors, jo labākas kvalitātes attēlus var uzņemts, bet tas arī attiecīgi sadārdzina kameras cenu. Spoguļkamerās tiek izmantoti 3 dažādi sensoru izmēri.

Olympus izmanto standarta izmēra sensorus 4/3, kuri ir lielāki salīdzinājumā ar kompaktkamerām, bet mazāki kā konkurentiem.

Citi ražotāji vienkāršākās kamerās izmanto standarta APS-C sensorus, kuri ir 1.5-1.6 reizes mazāki par foto filmiņas izmēru 35mm.

Dārgajās profesionālajās kamerās tiek izmantoti „pilnā kadra“ izmēra sensori - vienādā izmērā ar foto filmiņas izmēru 35 mm.

Izšķirtspēja


Par izšķirtspēju klīst daudz un dažādu baumu. Visizplatītākā no tām ir apgalvojums, jo lielāka ir izšķirtspēja, jo kvalitatīvāks izdodas attēls. Patiesībā sensora izšķirtspēja ietekmē attēlā fiziskos izmērus. Uzņemot attēlu vienādos apstākļos ar vienāda izmēra sensoriem, sensors ar mazāku izšķirtspēju nodrošinās kvalitatīvāku attēlu un mazāku trokšņa daudzumu.Un kaut arī spoguļkameras ar augstu izšķirtspēju sniedz visaugstākās kvalitātes attēlus, skriet pēc megapikseļu daudzuma nav vērts.

Aksesuāri un to savienojamība

Dažādi ražotāji fotokamerām piedāvā atšķirīgu aksesuāru un piederumu sortimentu, it īpaši atšķirība ir pamanāma objektīvu izvēlē. Piederumus un aksesuārus Canon un Nikon kamerām piedāvā gan paši ražotāji, gan trešās puses piegādātāji. Ja jums vai jūsu draugiem jau ir spoguļkamera, rekomendējam pārbaudīt, atbilst vecais aprīkojums jaunajai kamerai.

Ekrāna izmērs un izšķirtspēja

Lielāks ekrāns un augsta izšķirtspēja ļauj labāk novērtēt attēla kvalitāti uzreiz pēc tā uzņemšanas bez nepieciešamības ielādēt to datorā.

Video režīms

Jaunie spoguļkameras modeļi ļauj ierakstīt video ļoti augstā kvalitātē. Atkarībā no kameras modeļa video izšķirspēja var sasniegt HD (1280x720pikseļus), FullHD (1920x1080pikseļu) un pašas jaunākās pat 4K UHD (3840x2160pikseļu) video kvalitāti.

 

 

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri