Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Optimāls skaļruņu izvietojums

Optimāls skaļruņu izvietojums

Skaļruņu pareiza izvietošana ir ļoti svarīga, lai radītu kvalitatīvu skanējumu konkrētā telpā.  Skaļruņu novietojums ir atkarīgs no tā cik kanālu ir audiosistēmai.


Stereo sistēma:


Visvienkāršāk ir izvietot skaļruņus stereo sistēmas gadījumā. Skaļruņiem jābūt izvietotiem vienādmalu trīsstūra virsotnēs attiecībā pret klausītāju un vērstiem uz trīsstūra centru uz klausītāja pusi.
Augsto frekvenču skaļruņiem jābūt izvietotiem, pēc iespējas, vienā līmenī ar sēdoša klausītāja ausīm.
Skaļruņus ieteicams novietot ne tuvāk kā 30 cm no sienas.
Skaļruņu uzstādīšana tieši pie sienas bieži negatīvi ietekmē basu skanēšanas kvalitāti.
Lai pastiprinātu vājus basus, var pamēģināt novietot skaļruņus tuvāk sienai.

 

Audiosistēma 2.1:

Audiosistēmā 2.1 pie stereo skaļruņiem tiek komplektēts klāt basu skaļrunis. Zemo basu skaļruni iespējams novietot jebkur istabā, jo pie pareizi noregulētas sistēmas cilvēks nevar atšķirt no kurienes nāk zemo frekvenču skaņas.
Bet tomēr ir vēlams vērst zemo basu skaļruni tajā pašā virzienā kurā tiek vērsti stereo skaļruņi.

Audiosistēma 7.1:

Šajā sistēmā, lai sasniegtu labāku apjomīgas skaņas efektu tiek izmantoti papildus sānu skaļruņi.
Centrālais skaļrunis, priekšējie skaļruņi un zemo basu skaļrunis tiek novietoti tā pat, kā 5.1 audiosistēmas gadījumā. Sānu skaļruņus ieteicams izvietot pie sānu sienām, vai, ja skaļruņi ir novietojami uz grīdas, novieto sānos attiecībā pret klausītāju 90 – 110 grādu leņķī.
Aizmugurējos skaļruņus ieteicams izvietot pie aizmugurējās sienas, vai aiz klausītājiem, vienā līnijā ar priekšējiem skaļruņiem, vēlams tādā attālumā no klausītāja, kur tie atrastos 135 -150 grādu leņķi attiecībā pret klausītāju.
 
Audiosistēma 5.1:

Skaļruņu novietojums 5.1 audiosistēmā kopumā ir līdzīgs ar izvietojumu 2.1 audiosistēmā, izņemot papildus aizmugurējos skaļruņus un centrālo skaļruni.
Centrālo skaļruni ieteicams novietot virs, vai zem televizora, ņemot vērā to, ka augsto frekvenču skaļrunim vēlams atrasties vienā līmenī ar sēdošu klausītāju. Gadījumā, ja centrālo skaļruni iespējams novietot tikai augstāk, vai zemāk par nepieciešamo līmeni, tad vēlams skaļruni attiecīgi pavērst vai nu uz augšu, vai leju.
Kompaktos aizmugurējos skaļruņus ieteicams novietot pie sānu sienām, nedaudz aiz klausītāja, un vērst tās klausītāja virzienā.
Ja kā aizmugurējie skaļruņi ir uz grīdas novietojamie skaļruņi, tos tā pat ir ieteicams novietot nedaudz aiz klausītājiem. Ja aizmugurējos skaļruņus iespējams novietot tikai tiešā klausītāju tuvumā, tad, lai sasniegtu optimālu apjomīgas skaņas efektu, nepieciešams vērst skaļruņus prom no klausītāja. Šādā gadījumā, tos ieteicams vērst vai nu uz priekšu, vai tieši vienu pret otru. Attālumam starp aizmugurējiem skaļruņiem jābūt lielākam nekā starp priekšējiem skaļruņiem. 

Audio projektors

Audio projektors (SoundBar) tiek uzstādīts zem televizora, bet basu skaļruni, kurš iekļauts komplektā jānovieto pēc iespējas tuvāk audio projektoram. Tā kā audio projektors izmanto elektroniskās apstrādes metodi, lai radītu apjomīgu skaņu, ļoti svarīgi ir izmantot iekārtās izvēlnē atrodamo speciālo programmu, kura ļaus sasniegt optimālu skaņas kvalitāti.

 

 

 

 

 • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
 • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
 • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
 • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri

 • Juris

  08.09.2013 10:04


  Un ja ir jāizvēlas starp 5.1 vai 7.1, tad varbūt kādam noderēs šis apskats:
  http://hometheater.about.com/od/hometheateraudiobasics/qt/5-1vs7-1diff.htm

 • Juris

  08.09.2013 09:59


  Paldies, labs raksts, tomēr ne līdz galam precīzs (īpaši 5.1 un 7.1 atširība).
  Precīzāku aprasktu var redzēt kaut vai Wikipēdijā, kur arī ir norādes uz tālākiem industrijas pētījumiem.
  http://en.wikipedia.org/wiki/5.1_surround_sound
  Arī Dolby Digital lapā ir jauks palīgs un shematisks attēlojums:
  http://www.dolby.com/in/en/consumer/setup/connection-guide/home-theater-speaker-guide/index.html