Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

 

Putekļu sūcēju veidi

 
Šobrīd tirgū pieejami vairāku veidu putekļu sūcēji: putekļu sūcēji ar maisiņu, putekļu sūcēji ar tvertni, rokas putekļu sūcēji, mašīnas putekļu sūcēji, akumulatora putekļu sūcēji, mazgājošie putekļu sūcēji un pat putekļu sūcēji roboti.
  
Kā zināt, kurš būs man vispiemērotākais?
 
Putekļu sūcējiem ar maisiņu, putekļu uzkrāšanai izmanto papīra vai drēbes maisiņus. Papīra maisiņi ir vienreizlietojamie maisiņi un, kad maisiņš ir pilns, to jāizmet ārā. Savukārt, drēbes putekļu maisiņi ir vairākkārt lietojami un tie ir regulāri jātīra.
 
Putekļu sūcējiem ar tvertni putekļi uzkrājas tvertnē, kad tvertne pilna, tā jāiztīra no putekļiem.
 
Rokas putekļu sūcēji ir maza izmēra putekļu sūcēji ar mazu jaudu. Šos putekļu sūcējus ērti izmantot automašīnā vai citās vietās, kur nav pieejams kontakts.
 

 

Putekļu sūcēji roboti piemēroti ļoti aizņemtiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem, kuriem nepatīk nodarboties ar mājas uzkopšanas darbiem. Jo putekļu sūcējs robots jūsu vietā izdara to pats. Jaunākie putekļu sūcēji roboti atceras laukumu, kur jau veikuši uzkopšanu, līdz ar to optimizējot liekās darbības. Lai putekļu sūcējs nesabojātu kādus priekšmetus, vai nenokristu pa kāpnēm, šiem putekļu sūcējiem komplektā parasti līdzi nāk „aizsargsiena“, ko var novietot vietās, kurās putekļu sūcējam nebūtu vēlams šķērsot, lai kaut ko nesabojātu. Putekļus sūcējs robots uztver šo „sienu“ ar iebūvētajiem sensoriem. Ir pieejami roboti putekļu sūcēji, kuriem iespējams arī uzstādīt laiku un dienas, kurās putekļu sūcējam jāsāk darboties. Pēc darba putekļu sūcējs atgriežas uzlādes stacijā.
 
Akumulatora putekļu sūcēji aizņem mazāk vietas un tos ir ērti uzglabāt.
Viens no svarīgākajiem kritērijiem, kas jāņem vērā, izvēloties putekļu sūcēju, ir putekļu sūcēja jauda. Jāņem vērā, ka putekļu sūcēja motora jauda un putekļu sūcēja sūkšanas jauda ir divas atsevišķas lietas un ne vienmēr, lielāka motora jauda, nozīmēs lielāku sūkšanas jaudu. Tāpat, jāņem vērā, ka izvēloties putekļu sūcēju ar lielu jaudu, tas var būt skaļāks. Ja vēlaties putekļu sūcēju, kas būs kluss, izvēlieties dārgāku putekļu sūcēju ar lielāku korpusu, jo liels korpuss absorbē skaņu. Kā arī putekļu sūcējiem ar lielāku motora jaudu, būs lielāks elektroenerģijas patēriņš.
 
Jaudai īpaši jāpievērš uzmanība, ja mājās jums ir biezi vai pūkaini paklāji, kuros viegli uzkrājas liels daudzums putekļu.
 
 
Mazgājošie putekļu sūcēji ir putekļu sūcēji ar kuriem iespējams mazgāt grīdas segumus un paklājus ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem. Ir arī pieejami mazgājamie putekļu sūcēji –roboti. Šiem putekļu sūcējiem parasti ir arī sausās tīrīšanas funkcija. Mazgājamie putekļu sūcēji pēc mazgāšanas ir jāizjauc un jāiztīra.
   
Ir vairāku veidu putekļu sūcēju filtri
 
Mikro filtri ir lielai daļai vienkāršo putekļu sūcēju, tie ir ideāli piemēroti vispārējai lietošanai, ir pieejami gan mazgājami, gan vienreizlietojamie flitri.
 
HEPA filtri  savāc sīkas putekļu daļiņas un ziedputekšņus, kas atrodas gaisā, tādēļ šie filtri ir piemēroti astmas un alerģiju slimniekiem. Hepa filtri arī uzsūc smakas, kas ir gaisā. Jāpiemin, ka veikalos pieejami arī putekļu sūcēji ar gaisa atsvaidzinātāju, kas izsmidzinās putekļu sūkšanas laikā. Hepa filtri visbiežāk var tikt izmantoti atkārtotai mazgāšanai.
 
Ūdens filtri ir filtri, ko izmanto putekļu sūcējos ar ūdens tvertni. Putekļu sūcējos ar ūdens tvertni putekļi tiek savākti ūdenī, nevis maisiņā. Pēc mazgāšanas ūdens jāizlej ārā.
 
Vada garums
 
Izvēloties putekļu sūcēju, noteikti pievērsiet uzmanību putekļu sūcēja vada garumam. Lai pārāk īss vads nesagādātu neērtības pārvietojoties ar putekļu sūcēju pa mājokli. Protams, ir pieejami arī putekļu sūcēji bez vada, kas darbojas ar akumulatora palīdzību.
 
Dizains un izmērs
 
Iegādājoties putekļu sūcēju, der atcerēties par to, kur glabāsiet putekļu sūcēju, skapī, pieliekamajā vai istabā, jāpadomā, lai to būtu ērti novietot un tam pietiktu vietas. Mūsdienās ir pieejami visdažādāko krāsu un formu putekļu sūcēji, pateicoties kam jūs varat pieskaņot putekļu sūcēju jūsu mājokļa interjeram. Ja jums ir muguras problēmas, pārliecinieties vai putekļu sūcēja augstums ir regulējams un mājas uzkopšana jums nesagādās neērtības.
 
Papildus ieteikumi
 
Ja jūsu mājokļa iemītniekiem ir gari mati vai jums ir mājdzīvnieki, tad ieteicams izvēlēties putekļu sūcēju ar metāla ritentiņiem, jo plastmasas ritentiņos vairāk saķeras mati.
Ja mājas uzkopšanas laikā jums nepieciešams pārvietot putekļu sūcēju uz augšstāvu, tad pievērsiet uzmanību putekļu sūcēja svaram. Paceliet putekļu sūcēju un pārbaudiet, vai jums viegli to pacelt. Jāņem vērā, ka arī no smagākiem materiāliem izgatavots putekļu sūcējs, ja tā smaguma centri pareizi izvietoti, var būt ērts un nebūt nemaz tik smags, to pārvietojot.
Pirms putekļu sūcēja iegādes, pārliecinieties cik viegli ar konkrēto putekļu sūcēju ir tīrīt un cik bieži un kādas komponentes ir jāmaina.
 
  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri