Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties iebūvējamo cepeškrāsni!

 

 

 

  

 

Šo materiālu esam sagatavojuši, lai jums palīdzētu izvēlēties iebūvējamo cepeškrāsni. Mēs jums pastāstīsim par to, kādas mēdz būt cepeškrāsnis, ko nepieciešams ņemt vērā, izdarot pirkumu un kādām galvenajām īpašībām, mūsdienu pavarda analogiem, vēlams pievērst uzmanību. Ir svarīgi izvēlēties pareizo cepeškrāsni tiem uzdevumiem, kurus vēlaties veikt – cepešu, kūku vai cepumu cepšanai, vai arī vienkāršu maltīšu pagatavošanai. Euronics piedāvā plašu tradicionālo, ventilatora un tvaika cepeškrāšņu klāstu, kas spēj veikt gan pamatfunkcijas, gan izdarīt gandrīz visu jūsu vietā.

Cepeškrāsns veidi

Iebūvējamās cepeškrāsnis var būt elektriskas un gāzes. Ja jums mājās ir ievilkta gāze, tad tikai loģiski būtu izvēlēties gāzes cepeškrāsni, lai gan mūsdienās kļūst populāri izvēlēties tieši elektriskas cepeškrāsnis, pat ja ir izvēlēta iebūvējamā gāzes plīts virsma. Tas ir skaidrojams ar to, ka elektriskās cepeškrāsnis salīdzinājumā ar gāzes ir apveltītas ar vairāk funkcijām un lietošanā ir drošākas, tā kā netiek izmantota atklāta liesma.

Atkarīga un neatkarīga

Pārdošanā ir pieejami iebūvējamās tehnikas komplekti, kas sastāv no cepeškrāsns un plīts virsmas. Šajā gadījumā cepeškrāsns un plīts virsma ir atkarīgas viena no otras, abu tehnikas ierīču vadība parasti notiek ar vienu vadības paneli, kas atrodas cepeškrāsns priekšpusē. Pērkot, šādu komplektu parasti var patiesi ietaupīt, tas ir galvenais plus. Mīnus tajā, ja gadījumā vadības sistēma sabojāsies, tad visticamāk nebūs iespējams izmantot gan cepeškrāsni, gan plīts virsmu.

Neatkarīga cepeškrāsns ir atsevišķa ierīce un nav saistīta ar plīts virsmu un var tikt izmantota ar jebkuru plīts virsmu. Šādu modeļu piedāvājums ir ļoti liels.

Vadības sistēma

Mūsdienās ir pieejamas iebūvējamās cepeškrāsnis ar mehānisku (vadības rokturi), skārienjutīgu vadības paneli vai kombinēto. Pirmā versija visbiežāk būs sastopama lētākos modeļos, tās galvenā priekšrocība ir vienkārša lietošana. Parasti cepeškrāsns priekšpusē ir trīs pagriežami rokturi (regulatori). Ar vienu no tiem tiek uzlikta gatavošanas temperatūra, ar otru karsēšanas veids un trešo – laiks (taimeris). Cepeškrāsnī ar mehānisko vadību nav automātisko programmu, bet ir iespējams uzlikt dažādus karsēšanas veidus, ne tikai klasisko, bet arī elektrogrilu, konvekciju u.c

Cepeškrāsnīm ar skārienjutīgo vadības paneli parasti ir vai nu sensoru (elektronisku pogu vadība) vai skārienjutīga zona. Tādi modeļi ir aprīkoti ar displeju, kas atspoguļo lietotājam nepieciešamo pamatinformāciju par gatavošanas procesu: izvēlētais karsēšanas režīms, temperatūra, produkta tips (ja ir tāda iespēja), gatavošanas laiks.

Elektriskā vadības sistēma ir ļoti mūsdienīga un tā ļauj paplašināt iespējamo iestatījumu klāstu, lai īstenotu dažādus automātiskus gatavošanas ciklus, precīzāk kontrolētu temperatūru kameras iekšpusē.

Var būt cepeškrāsnis arī ar kombinētos vadības sistēmu, piemēram, karstuma režīma un temperatūras vadības regulatori ir mehāniski, bet taimeris, kas ir arī pulkstenis – elektronisks.

Elektriskās cepeškrāsns funkcijas

Cepeškrāsnis cita no citas atšķiras ar karsēšanas veidu skaitu, ko savukārt var izmantot vēl kvalitatīvākai un ātrākai dažādu ēdienu pagatavošanai. Parastās visvienkāršākās cepeškrāsnis ir aprīkotas ar augšējo, apakšējo karsēšanu un kombinēto (kad darbojas abi karsēšanas veidi), kā arī elektrogrils

Nedaudz dārgākām daudzfunkciju cepeškrāsnīm papildus jau nosauktajiem klasiskajiem sildīšanas režīmiem ir arī konvekcija, šādos modeļos ir paredzēs ventilators pie aizmugurējās sienas, kuram apkārt ir gredzenveida sildelements. Ventilatora darbs veicina vienmērīgu un ātru karstā gaisa sadali visā cepeškrāsnī. Jo vairāk ir dažāda veida karsēšanas režīmi, jo vairāk jums ir iespējas ļauties dažādiem kulinārijas eksperimentiem.

Atsevišķos mūsdienu elektriskās cepeškrāsns modeļos ir pieejama arī tvaika funkcija, kad ēdiena gatavošanas laikā apstrādātā ēdienu ar tvaiku, bet nevajag šo funkciju jaukt ar mums klasisko tvaicētāju. Apstrāde ar tvaiku gatavošanas laikā var uzlabot gala rezultātu, padarot ēdienu garšīgāku un sulīgāku, bet tā nav vienkārša gatavošana ar tvaiku, bet gan ēdiena pagatavošana tvaika un siltuma apstrādes simbiozes rezultātā. Vairāk par šo funkcija varat izlasīt mūsu rakstā Tvaika cepeškrāsnis – gatavojiet mājās kā profesionālis. 

Apskatīt iebūvējamās cepeškrāsnis ar tvaiku

Vēl viena mūsdienīgas daudzfunkcionālas elektriskās cepeškrāsns pazīme ir automātisko programmu esamība dažādu ēdienu un produktu pagatavošanai. To mērķis ir būtiski vienkāršot ēdienu pagatavošanas procesu, piemēram, izvēlies produkta veidu (gaļa, dārzeņi, zivs utml.) un atkarībā no cepeškrāsns modeļa veic iestatījumus izvēlētajam pagatavošanas veidam (piem., cepetis, kāposti, karpa utml.), norādot produkta svaru. Un viss – tālāk cepeškrāsns pati zina, kas ir jādara, kāds režīms jāizvēlas kvalitatīvai ēdiena pagatavošanai un cik būs nepieciešams laika. Procesa beigās cepeškrāsns automātiski izslēgsies.

Elektrisko cepeškrāšņu funkcionalitātes apraksts būtu nepilnīgs, ja nepieminētu modeļus, kuriem neskaitos nosauktos karsēšanas veidus (ieskaitot konvekciju) ir arī mikroviļņu režīms. Jūs varat iegūt divas ierīces vienā, tā var strādā kā parastā cepeškrāsns un kā mikroviļņu krāsns, kā arī kombinētā režīmā. Tā ir papildus vietas ekonomija virtuvē, vienīgais tām visbiežāk ir salīdzinoši neliela ietilpība, kas ne vienmēr varētu pietikt visiem.

Apskatīt elektriskās iebūvējamās cepeškrāsnis

Gāzes cepeškrāsns funkcijas

Gāzes cepeškrāšņu funkcijas nav tik plašas kā mūsdienu elektriskajām cepeškrāsnīm (piemēram, automātiskās programmas), tāpēc ar vien vairāk tiek pieprasītas elektriskās cepeškrāsnis, bet tomēr arī gāzes cepeškrāsnis var būt lielisks palīgs gatavojot dažādus gardus ēdienus. Izņemot parastos karsēšanas veidus apakšējā sildīšana vai augšējā sildīšana, ir modeļi arī ar grilu. Grils var būt gāzes (t.i vēl viens deglis no augšpuses). Šāda pieeja nodrošina apstākļus, piemēram, cepšanai uz oglēm, kas ievērojami uzlabo ēdiena garšu. Vairums gāzes cepeškrāsnis pašlaik tomēr ir aprīkotas ar elektrogrilu — sildelements atrodas kameras augšpusē. Tāds grils nav tik ekonomisks, bet tas ļauj īstenot daudz smalkākus iestāstījumus (t.sk. automātiskās programmas) un to ir vieglāk kopt.

Apskatīt gāzes iebūvējamās cepeškrāsnis

Durvju stiklojums

Jo vairāk stikla kārtu ir cepeškrāsns durvīm, jo labāka ir termoizolācija un mazāks ēdiena pagatavošanas laiks. Tas uzlabo cepeškrāsns energoefektivitāti. Šobrīd pārdošanā ir cepeškrāsnis ar daudzumu no 2 – 4 stikliem. Jo lielāks ir stiklu daudzums, jo mazāka ir iespēja apdedzināties pieskaroties durvju virsmai. Ja jums ir svarīga energoefektivitāte un ģimenē ir bērni, noteikti ir vērts aizdomāties par cepeškrāsns iegādi, kuras durvīm ir 3 vai 4 stikli

Cepeškrāsns tīrīšana un kopšana

Krāsnī cepta gaļa, kraukšķīgi kartupelīši, mutē kūstoša siera kūka – kādus tik kārumus iespējams pagatavot ar cepeškrāsns palīdzību! Tomēr tās tīrīšana ikvienai saimniecei mēdz sagādāt ne mazums rūpju un galvassāpju. Šodien mūsdienīgajās cepeškrāsnīs ir pieejami dažādi kameru pašattīrīšanās veidi un pat speciālas dažādas sistēmas.

Parastākajos modeļos visu vajadzēs darīt pa vecam: ar mazgājošo līdzekli un sūkli. Jau vidējā cenu diapazonā diez gan plaši ir izplatītas cepeškrāsnis ar katalītisko attīrīšanas sistēmu. Katalītiskas cepeškrāsns iekšpusē ir materiāls, kas neļauj pielipt netīrumiem un atgrūž tos. Sasildot katalītiskās cepeškrāsnis līdz 220o , tiek aktivizētas katalītiskās starplikas. Tās oksidē taukvielu atlikas, atstājot virsmu tīru un bez taukiem. Laiku pa laikam svarīgi atcerēties cepeškrāsni vismaz vienu stundu 220o ieslēgt ''tukšgaitā'', neko neievietojot iekšā. Tas atjauno sieniņu spēju atgrūst netīrumus.

Vēl viens veids kā attīrīt savu cepeškrāsni - Pirolītiskā pašsattīrīšanās funkcija. Tā cepeškrāsnīs ir pilnīgs cepeškrāsns pašattīrīšanās veids, kad visi netīrumi tiek sadedzināti. Pirolīzes procesā 500o temperatūrā visi netīrumi un tauki tiek pārvērsti smalkos pelnos. Cikla beigās atliek vien ar lupatiņu tos izslaucīt no cepeškrāsns. Drošības nolūkos pirolīzes cikla laikā cepeškrāsns durvis tiek elektroniski bloķētas. Svarīgi atcerēties to, ka pirms pirolīzes visi piederumi no cepeškrāsns jāizņem laukā, tajā skaitā arī sānu vadotnes.

Attīrīšanas veids, kas pēdējos gados ir ieguvis lielu popularitāti ir attīrīšana ar tvaiku. Pannā ielej nelielu daudzumu ūdens (katrai cepeškrāsnij, ūdens daudzums tiek norādīts instrukcijā), var pievienot pavisam nedaudz mazgāšanas līdzekli priekš cepeškrāsnīm. Pannu ieliek cepeškrāsnī un aktivizē attīrīšanas funkciju ar tvaiku (ja tā nav – var vienkārši uzstādīt uzsildīšanu līdz 70 – 90o ). Kā rezultātā tvaiks atmiekšķē netīrumus uz kameras sienām un tos ar mitru lupatu var noslaucīt.

Apskatīt visas iebūvējamās cepeškrāsnis

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri