Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties iebūvējamo plīts virsmu!

Iebūvējamā plīts virsma ir neatņemama mūsdienu virtuves sastāvdaļa. Mūsu veikalos ir pieejamas dažāda veida un ražotāju plīts virsmas. Kā izvēlēties tieši to modeli, kurš būs visnoderīgākais, ērtākais un drošākais lietošanā? Šajā rakstā atradīsiet galvenās lietas, ko jums vajadzētu zināt un ņemt vērā, izvēloties sev plīts virsmu.

Plīts virsmas atšķiras, galvenokārt, ar siltuma avota veidu. Pastāv 3 galvenie virsmu veidi: gāzes, elektriskā un indukcijas, ir pieejamas arī kombinētās virsmas, kur uz vienas virsmas ir gan gāzes, gan elektriskie riņķi. Katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Un tieši par šīm īpašībām mēs jums pastāstīsim.

Gāzes virsma

Pirmais uz ko ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties kādu modeli, - no kā ir izgatavota paneļa virsmas: tā var būt stikla vai metāla. Raugoties no izturības viedokļa īpašas atšķirības nav. Stikla virsma labāk izskatās, bet lai saglabātu tās pievilcību un spoguļa spīdumu ir nepieciešama regulāra apkope, turklāt nedrīkst izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus vai skrāpējošus sūkļus. Metāliska virsma neizskatīsies tik efektīvi, toties rūpēties par to būs daudz vienkāršāk.

Turpmāk, ir vērts aizdomāties par degļu (riņķu) skaitu. Standarta virsmai to ir četri – tas ir variants lielai ģimenei, kas ļauj vienlaicīgi gatavot vai uzsildīt vairākus ēdienus. Ja cilvēks dzīvo viens, var pilnīgi iztikt ar plīti, kurai ir divi vai trīs riņķi.

Mūsdienās neviens vairs neaizdedzina gāzes riņķi ar sērkociņu, tā vietā gāzes plītis ir aprīkotas ar elektrisko aizdedzi. Tā var būt automātiska (iebūvēta plīts slēdzī) vai mehāniska (šajā gadījumā, lai aizdegtu liesmu, vajag nospiest aizdedzes pogu un pagriezt gāzes riņķa regulatoru)

Tiem kuri rūpējas par drošību ir vērts zināt, ka pašlaik visām gāzes plītīm Eiropas Savienībā t.sk. Latvijā ir obligāti jābūt aprīkotām ar drošības sistēma Gas Stop (gāzes kontrole): tā automātiski pārtrauc gāzes padevi, ja degļa liesma negaidīti nodziest.

Tiem kuri vēlas izmanto iespēju pagatavot ēdienu liela izmēra traukos vai arī vienkārši ātrāk pagatavot ēdienu, nepatraucēs plīts virsma ar lieljaudas gāzes riņķi ar divkāršo vai trīskāršo liesmu rindu.

Trauku turētāju restes uz gāzes plīts var būt veidotas no metāla, ar emaljas pārklājumu (piemēram, tērauds) vai čuguna. Čuguns tiek uzskatīts par visoptimālāko variantu, jo būtībā šādas restes nesalieksies un nedeformēsies pat pie paša smagākā trauka, pie tam uz melna čuguna nav arī tik ļoti pamanāmas sodrēju pēdas.

Vadības (gāzes) rokturu izvietojums ir vēl viens svarīgs faktors, kuru ir vērts ņem vērā pie izvēles. Tas var būt novietots priekšpusē vai sānā. Novietojumu priekšpusē daudzi uzskata par visērtāko, bet ja jums ir bērni, labāk dodiet priekšroku vadības panelim, kuram gāzes rokturi ir sānā: draiskulīgam bērnam, būs sarežģītāk pie tiem piekļūt.

Izvēlēties gāzes plīts virsmu

Elektriskā keramikas plīts virsma

Mūsdienās lielu popularitāti ir ieguvušus elektriskās stikla keramikas plīts virsmas, tās ir ērtas, salīdzinoši lētas un pārsteidzoši efektīvas.

Visbiežāk ir sastopamas plīts virsmas ar Hi-Light sildelementiem, nodrošinot ļoti ātru riņķa uzsilšanu un lielu siltuma platība. Hi-Light riņķi ātri uzkarst, tad pārslēdzas un vienmērīgi silda virsmu zemākā temperatūrā.

Sildelementu (riņķu) ieslēgšana šādām virsmām, galvenokārt, tiek ražota ar pieskārienu vadības zonu. Tādā veidā virsma paliek pilnīgi līdzena un tai nav izceltu elementu un vietas, kur varētu uzkrāties netīrumi, padarot virsmas ļoti viegli kopjamas. Jaudas regulēšana tiek veikta ar skārienjūtīgu vadības paneli - piespiežot sensora pogu vai novelkot jūtīgu slaidi. Skārienjūtīgajā vadības zonā ir izkārtotas klasiskās sensoru pogas, bet slaideris ļauj uzlikt nepieciešamo sildelementa jaudu vienkārši “novelkot” ar pirkstu pa tā virsmu. Tradicionāls ir pirmais variants, otrais sniedz iespēju ātrāk un precīzāk regulēt riņķa temperatūru, bet arī cenas ziņā, modelis aprīkots ar slaideri, maksās nedaudz dārgāk.

Vēl kāda ļoti noderīga funkcijas, kas piemīt elektriskajām virsmām ir taimeris ar riņķa ieslēgšanas un izslēgšanas intervālu. Ar tās palīdzību var uzlikt ēdiena pagatavošanas laiku un kad uzliktais laiks beigsies, riņķis automātiski izslēgsies. Tas ir ļoti ērti: nav nepieciešams pastāvīgi atrasties virtuvē vai skatīties pulkstenī un sekot līdzi laikam.

Ļoti laba lieta, kas ir atsevišķām elektriskajām stikla keramikas virsmām ir dažāda izmēra apsildes riņķi vienam sildelementam, trauka izmēra noteikšanai. Faktiski varat pielāgot riņķa izmēru katlam vai pannai, lai taupītu elektroenerģiju un samazinātu gatavošanas laiku.

Runājot par drošību, tad atsevišķi modeļi ir aprīkoti ar bloķēšanas pogām vai bērnu slēdzi, kas nobloķē pogas un neļauj nejauši plīti ieslēgt. Kā arī ir elektriskās plīts modeļi, kuriem ir speciāls gaismas signāls, kas informē vai plīts ir karsta vai nav, tādējādi variet būt pilnīgi drošs, kad var plīti notīrīt.

Rūpēties par stikla keramikas virsmu nav grūti, bet labāk to darīt regulāri, lai saglabātu virsmu iespaidīgi spīdīgu un spožu. Virsmas kopšanai tiek izmantots speciāls tīrīšanas līdzeklis keramiskām virsmām, nekādā gadījumā nedrīkst izmantot universālos mazgāšanas līdzekļus, kas satur abrazīvus. Tā pat būs nepieciešams speciāls tīrāmais sūklis, kas neskrāpē virsmu un skrāpis stikla keramikai, grūtāku traipu notīrīšanai.

Izvēlēties elektrisko keramikas plīts virsmu

Elektriskā indukcijas plīts virsma

Uz indukcijas plīts virsmas var gatavot ātrāk nekā uz parastās elektriskās, vadības ziņā tās ir tieši tādas pašas. Bet atšķirībā no parastajām elektriskajām virsmām, kuras uzsilda laukumu zem trauka, šeit ar indukcijas palīdzību vienmērīgi uzsilst uzreiz trauka apakša. Tas ne tikai nodrošina ātrāku ēdiena pagatavošanu, bet arī padara virsmu pilnīgi drošu: ja uz riņķa nekas neatrodas, riņķa uzsilšana nenotiek.

Šī īpašība ietver speciālas prasības pret traukiem. Uz indukcijas virsmām drīkst gatavot traukos, kuriem ir feromagnētiskas īpašības, tas nozīmē, ka katli un pannas no alumīnija, keramikas vai vara nederēs, bet no metāla vai čuguna – pilnībā derēs.

Sildelementu (riņķu) jauda regulējas ar sensoru palīdzību. Atsevišķi modeļi ir aprīkoti ar Power Boost funkciju, kas ļauj ieslēgt papildus intensīvo jaudu vēl ātrākai ēdiena pagatavošanai. Uz indukcijas virsām ir iezīmētas uzsildīšanas zonas, tās var būt dažādas intensitātes (jaudas) un, lai tas jūs nemulsina, ne vienmēr riņķa vieta būt apaļas formas, bet pielāgojiet trauka izmēru sildelementa jaudai. Ja uzliksiet mazu trauku uz lielu jaudu – tā ātrāk uzsils, ja lielu trauku – uz mazāk jaudīga sildelementa, tad uzsilšanas laiks palielināsies.

Indukcijas plīts virsmas ir ļoti ekonomiskas, jo siltums tiek radīts uz trauka “dibena”, nesildot stikla keramikas virsmu zem tā. Tas ļauj ātrāk uzsildīt katlu vai pannu, un attiecīgi, samazināt enerģijas patēriņu tās uzsildīšanai.

Vēl viena ļoti laba īpašība indukcijas plītīm ir ātra un vienkārša kopšana. Tā kā virsma gatavošanas laikā praktiski neuzsilst, uz tās nekas nepiedeg un nav nepieciešams gaidīt, kad tā atdzisīs. Jebkurā brīdī to var vienkārši noslaucīt ar parastu salveti.

Izvēlēties elektrisko indukcijas plīts virsmu

Kombinētās plīts virsmas

Pastāv arī kombinētās plīts virsmas, kurās var būt gan indukcijas sildelementi - vietas, gan elektriskie Hi-Light riņķi vai arī kombinācija no gāzes un elektriskajiem riņķiem. Tādas plīts virsmas īpašnieks var pats izvēlēties, uz kāda silelementa (riņķa) attiecīgajā brīdī ērtāk un ātrāk pagatavot ēdienu.

Ir vairāki ražotāji, kas speciāli piedāvā dažāda veida iebūvējamās plīts virsmas ar 1 vai 2 vietām, lai tādējādi jums būtu iespēja pašas izvēlēties un salikt savu ideālo gatavošanas virsmu.

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri