Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu?

Trauku mazgājamā mašīna – virtuves tehnika, kuras popularitāte pastāvīgi aug. Tā ir vajadzīga iekārta, jo tā ekonomē laiku, spēkus un ūdeni. Pie tam šādu trauku mazgājamo mašīnu ir ļoti viegli iebūvēt virtuves mēbeļu profilā; tās esamība netraucēs radīt vēlamo virtuves dizainu. Euronics veikalos ir plašs piedāvājums trauku mazgājamām mašīnām. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim par visu, ko ir nepieciešams zināt, pērkot šo noderīgo sadzīves tehniku.

Iebūvēšanas (instalācijas) veids

Sākumā nepieciešams izlemt par tās instalācijas veidu. Brīvi stāvošās trauku mazgājamās mašīnas var novietot jebkur savā virtuvē jebkurā sev piemērotā vietā. Vienīgais nosacījums, ka jābūt iespējai pieslēgt elektrību, ūdeni un kanalizāciju.

Brīvi stāvošās trauku mazgājamās mašīnas

Mūsdienās kad daudzi sāk modernizēt, remontēt vai būvēt savas virtuves jau paredz vietu arī trauku mazgājamai mašīnai un ļoti pieprasītas kļūst iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas. Vispieprasītākie modeļi ir pilnībā iebūvējamie, jo tie pilnībā ietilpst virtuves mēbeļu profilā un netraucē pārdomātajam virtuves dizainam. Vadības panelis atrodas durvju aukšējā daļā (uz malas horizontālā līmenī)

Cits veids ir daļēji iebūvējama trauku mazgājamā mašīna. Atšķiras vienīgi ar to, ka visas šīs iekārtas daļas neatradīsies zem mēbeļu profila, tas ir trauku mazgājamās mašīnas durvis. Tās paliks tādas kādas ir paredzējis ražotājs visbiežāk no nerūsējošā tērauda vai plastmasas, atkarībā no modeļa. Tā kā tās ar savu izskatu var ietekmēt virtuves dizainu, šādi modeļi nav īsti pieprasīti.

Iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas

Izmēri un ietilpība

Gan brīvi stāvošās, gan iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas atkarībā no izmēriem ir pilna izmēra, šauras un kompaktas.

Jebkuras trauku mazgājamās mašīnas ietilpība tiek mērīta ar trauku komplektiem. Viens standarta trauku komplekts ir: šķīvis, zupas šķīvis, deserta trauks, krūzīte ar tasīti, glāze, nazis, dakšiņa, ēdamkarote, tējkarote, deserta karote.

Iegaumējiet, ka komplektā neietilpst katli, pannas un citi virtuvē nepieciešamie priekšmeti. Tāpēc, izvēloties trauku mazgājamo mašīnu jāņem vērā tās ietilpību ar to, cik bieži jūs gatavojat un ēdat mājās un ar ģimenes locekļu skaitu.

Pilna izmēra iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas platums ir aptuveni 60cm, dziļums – aptuveni 55cm, augstums – aptuveni 82cm. Atšķirīgiem modeļiem izmēru parametri var svārstīties no 1 – 1.5 cm. Ietilpība – 12 – 16 komplekti. Uz šādu modeli ir vērts pievērst uzmanību tiem, kuriem ir liela ģimene un kuri daudz gatavo, un dod priekšroku maltītēm mājās. Galvenais, lai virtuvē pietiek vietas arī citai nepieciešamai tehnikai.

Pilna izmēra iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas

Platums šaurām iebūvējamām trauku mazgājamām mašīnām – aptuveni 45 cm, dziļuma un augstuma atšķirības no iepriekšējā modeļa nav, attiecīgi aptuveni 55 un 82 cm. 15 cm vietas ekonomija virtuvē noteikti atspoguļojas uz ietilpību – šādam modelim tas parasti sastāda no 9 – 12 komplektiem. Ja virtuve ir neliela un ģimene sastāv no 2-3 cilvēkiem, pilnībā var aizdomāties par šāda modeļi iegādi.

Šaurās iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas

Kompaktās (galda) trauku mazgājamās mašīnas ir apveltītas ar šādiem parametriem: platums 55-60 cm (atkarībā no modeļa), dziļums – aptuveni 50 cm, augstums – aptuveni 45 cm. Šāds modelis būs piemērots pavisam nelielām virtuvēm un nelielām ģimenēm, vecpuišiem vai tiem, kas maz gatavo mājās. Kompaktajās trauku mazgājamās mašīnās parasti ietilpst 5-6 trauku komplekti.

Kompaktās (galda) trauku mazgājamās mašīnas

Programmu nodrošinājums

Mūsdienu trauku mazgājamās mašīnās ir realizētas dažādas mazgāšanas programmas. Dažādiem trauku veidiem, stipri netīriem traukiem vai mazliet netīriem traukiem. Parasti visos modeļos ir augstas temperatūras cikls ļoti netīriem traukiem: trauki ar piekaltušām ēdiena paliekām, pannas, katli utml. Ūdens atsevišķos posmos uzsilst no 65 – 70oC. Šādu programmu vēl sauc par “Intensīvo”

Noteikti ir paredzēta programma arī vidēji netīriem traukiem – saukts par “ikdienas” ciklu (55-65oC)

Ir ļoti labi, ja ir programma arī delikātajai mazgāšanai, trausliem traukiem (piemērams, vīna glāzes utml.) ar temperatūru 40-50oC. Īpaši trauslus traukus, tiešām labāk ir mazgāt ar šo programmu, bet, piemēram, parastās nedārgās glāzes un krūzes pilnīgi normāli izstur arī mazgāšanu ar “ikdienas” vai “intensīvo” programmu.

Ļoti vēlams, lai mūsdienīgai trauku mazgājamai mašīnai būtu automātiskā mazgāšanas programma. Tās jēga ir tajā, ka ierīce sensoru un kontrolējošās elektronikas simbiozes rezultātā pati nosaka trauku netīrības pakāpi un pat tās daudzumu. Un pamatojoties uz šiem datiem rada optimālāko mazgāšanas ciklu: nosaka laiku, temperatūras režīmu (45–65°С) un ūdens patēriņu.

Jebkurā trauku mazgājamā mašīnā ir ekonomiskais mazgāšanas cikls. Ekonomējas, pirmkārt, elektrība – uz mazāku ūdens uzsildīšanu (pamata mazgāšana 50–55°С temperatūrā). Laiku šāda programma aizņem vairāk – parasti ne mazāk kā 3 stundas ( attiecībā pret 2-2,5 stundas intensīvā un ikdienas cikla laiku)

Īsā mazgāšanas programma parasti ilgst apmēram 30 min un ir piemērota ātrai mazgāšanai viegli netīriem traukiem, tas ir uzreiz pēc to lietošanas vai trausliem traukiem. Mazgāšana notiek ar ūdens temperatūru 40°С

Vēl viens noderīgs mazgāšanas režīms ir iepriekšējā skalošana. Tā ilgst aptuveni 15 minūtes, trauki tiek apsmidzināti ar augstu ūdeni bez mazgāšanas līdzekļa. Elektroenerģijas patēriņš minimāls. Tās rezultātā tiek nomazgātas visas ēdienu paliekas, kuras var piekalt pie traukiem. Šī programma ir aktuāla pie nepilnas iekārtas uzlādes, kad tiek gaidīta tehnikas piepildīšana ar papildus traukiem pēc kāda laika. Un pēc šādas iepriekšējās skalošanas varēs izvēlēties ekonomiskāku mazgāšanas ciklu.

Augstāk nosauktās programmas ir pamata programmmas jebkurai trauku mazgājamai mašīnai. Parasti tieši šīs (un arī ne visas) izmanto trauku mazgājamās mašīnas īpašnieki. Visas pārējās programmas nav vajadzīgas kuram katram. Pie tādām var attiecināt, piemēram, plastikāta trauku cikls, dzeramajām krūzēm, bērnu trauku mazgāšana ar ļoti karstu ūdeni utml. Neobligāto programmu kopums – tā jau ir katra konkrēta cilvēka izvēle, tās jau ir tieši saistītas ar lietotāju. Protams, jāņem vērā, ka šādas papildus programmas paaugstinās trauku mazgājamās mašīnas cenu.

Trauku žāvēšana

Trauku mazgājamā mašīna ne tikai mazgā traukus, bet arī žāvē, lai traukus ar dakšiņām varētu uzreiz salikt pa to glabāšanas vietām. Šodien trauku mazgājamās mašīnās ir viens pamata žāvēšanas veids: kondensācijas.

Kondensāta žāvēšanas process ir dabisks: pēdējā skalošana vienmēr notiek ar karstu ūdeni (izņemot dažas programmas), pēc tam iekārta “atpūšas”. Šajā laikā uz traukiem palikušais karstais mitrums kondensējas uz nedaudz aukstākajām kameras sienām mazgājamā mašīnā un notek pa tām uz kanalizāciju. Un rezultātā trauki ir sausi. Šāda žāvēšana aizņem vairāk laikā, tomēr tās laikā netiek izmantota elektroenerģija un nav papildus trokšņa.

Atkarībā no ražotāja trauku mazgājamā mašīnā var būt realizētas tehnoloģijas, kas uzlabo žāvēšanas kvalitāti, veidu vai samazina šī procesa laiku.

Piemēram, atsevišķās Electrolux trauku mazgājamās mašīnās ir AirDry tehnoloģija. AirDry ar automātisko durvju atvēršanu izmanto dabīgu gaisa plūsmu, lai pabeigtu žāvēšanas procesu. Iekārtās ar AirDry žāvēšanas sistēmu un automātisko durvju atvēršanu, durvis tiek atvērtas pēdējā žāvēšanas cikla laikā, atstājot 10 cm spraugu. Tas ir dabīgs žāvēšanas veids, kas efektīvi samazina izmaksas par elektroenerģiju.

Savukārt, atsevišķos Bosch modeļos ir pieejama žāvēšanas sistēma Zeolite. Risinājums slēpjas dabas minerālvielā ceolītā, kas pilnībā inovatīvā veidā pārvērš mitrumu siltumā. Iekārtā ir speciāls konteineris, kas ir piepildīts ar šo minerāli. Žāvēšanas laikā gaiss pārnes mitrumu no traukiem uz ceolīta pulveri, tas uzsūcot mitrumu izdala siltumu, kas arī ietaupa laiku. Nākošajā mazgāšanas reizē ceolīts izžūst un atkal ir gatavs dalīties ar siltumu žāvēšanas laikā. Minerāli strādās visu iekārtas darbošanās laiku – nomaiņa nav nepieciešama.

Modeļi ar žāvēšanas sistēmu Zeolite

Visas trauku mazgājamās mašīnas

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri