Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Kā pareizi uzlādēt viedtālruni!

Ik dienu mēs lādējam daudz ierīces, bet vai daram to pareizi? Cik ilgu laiku un cik lielā mērā vajadzētu lādēt ierīces, lai baterija ne tikai ilgi kalpotu, bet arī saglabātu augstu jaudu?

Lielākā daļa lietotāju cenšas uzlādēt savas ierīces pie minimālas baterijas, parasti kad atliek mazāk kā 10% un uzlādē to katru reizi līdz 100% atzīmei. Tomēr šāda pieeja drīzāk var kaitēt mūsdienu ierīcēm ar litija – jonu elementiem. Šāds uzlādes veids bija pieņemts 10 - 15 gadus atpakaļ, kad portatīvajā elektronikā izmantotajiem akumulatoriem piemita “atmiņas effekts”, kas pieprasīja atkārtotu izlādes-uzlādes ciklu, lai atjaunotu jaudu. Tagad viss ir kļuvis vienkāršāk!

Neaizmirstiet izslēgt lādētāju.

Visbiežāk mēs pieslēdzam viedtālruni pie lādētājā – rozetes vai datora – vakarā. Baterija pilnībā uzlādējas vidēji 3 – 4 stundu laikā, bet ierīce paliek pie rozetes līdz pašam rītam. Pie pilnas uzlādes baterija tikai reizēm uzņem enerģiju, lai saglabātu 100% uzlādes līmeni. Un akumulators lēni “mirst” (tā maksimālā ietilpība samazinās), jo tas atrodas stresā dēļ ilgstošā uzlādes laika un paaugstinātās temperatūras. Izmantojot šādu pieeju jau pēc gada jūs pamanīsiet, ka baterijas darbības laiks samazinās. Pie pilnas baterijas uzlādes atslēdziet to no enerģija avota – tā kalpos ilgāk! Ja iespējams, izslēdziet viedtālrunis pirms uzliekat lādēties, atrodoties pilnīgā miera stāvoklī ierīce uzlādēsies ātrāk, jo netiks tērēta enerģija ekrāna, aplikāciju un citu funkciju darbībai.  

Nepārdzīvo, ja uzlādes līmenis ir mazāks par 100%

Pastāvīgi uzlādēt litija-jonu bateriju viedtālrunim līdz 100% nav nepieciešams, ja vien nav īpašas vajadzības. Centieties papildināt akumulatoru pakāpeniski un izmantojiet tikai oriģinālas uzlādes ierīces, jo tās parasti nepieļauj baterijas pārlādi un automātiski atslēdz strāvas padevi pie pilnas uzlādes. Kā arī centieties neizlādēt viedtālruni līdz nullei.

Pagarinam kalpošanas laiku

Uzlādē akumulatoru divas vai trīs reizes dienā: piemēram, no rīta automašīnā, darbā – no datora un vakarā – mājās pie rozetes. Tā jūs pagarināsiet ierīces darba mūžu. Litija-jonu baterija var izdzīvot apmērām 500 pilnas uzlādes ciklus no 0 – 100%. Ja, piemēram, to uzlādēt un izlādēt ar 50% cikliem, tad ekspluatācijas cikls var pieaugt trīs reizes. Maksimāli pagarināt baterijas laiku var uzturot uzlādi kaut kur starp 40 un 80%. Ja tuvākajā laikā neplānojat aktīvi izmantot viedtālruni, uzlādējiet to tikai līdz 50%.

Ievērojam temperatūras režīmu

Optimāla temperatūra ir ļoti svarīga viedtālruņa akumulatora darbībai. Dēļ liela karstuma vai aukstuma baterija ātri izlādējas, bet no pārkaršanas vai atsalšanas var arī pilnībā pārtraukt darboties. Neatstājiet vasarā savas ierīces tiešu saules staru ietekmē, it īpaši automašīnā! Ziemā nenēsājiet viedtālruni ārējās apģērba kabatās un pacentieties sala laikā to izmantot mazāk.

Ikmēneša akumulatora “trenniņš”


Reizi mēnesī jūs varat pilnībā izlādēt viedtālrunis un pēc tam uzlādēt līdz 100%. Tas palīdzēs nokalibrēt elektroniku, lai korekti tiktu attēlots uzlādes līmenis. Ar laiku, ja to nedara, indikators sāks mazliet “melot”. Šo procedūru noteikti vajag veikt arī ar tikko jaunu nopirktu ierīci

Noderīgi padomi:
• Pagarināt akumulatora ilgumu palīdzēs arī lieko, neizmantoto funkciju atslēgšana, kuras pastāvīgi “noēd” enerģiju. Jebkurā gadījumā, jūs vienmēr varēsiet tās aktivizēt atkal.
• Izvēloties jaunu viedtālruni pievērsiet uzmanību modeļiem ar lielāku akumulatora ietilpību
• Ja baidāties, ka akumulators var izlādēties pašā nepiemērotākajā brīdī, varat nopirkt speciālu papildus ārējo akumulatoru

Noslēgumā

Lielākā daļu digitālo ierīču un mobilās ierīces ir ražotas ar aprēķinu, ka lietotājs tās aizvietos pēc 2 -3 gadiem pret jaunām – jo sortiments strauji atjauninās un ierīce morāli noveco. Līdz ar to arī baterijas nav paredzētas uz pārāk ilgu ekspluatācijas periodu. Tomēr, ja jūs sekosiet šiem padomiem, jūsu viedtālrunis vai jebkura cita ierīce darbosies ilgāk un labāk!

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri