Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties piemērotu ledusskapi?

Bez ledusskapja nav iedomājama neviena mūsdienu virtuve. Ražotāji pastāvīgi piedāvā jaunus modeļus ar dažādām funkcijām: skaņas signāliem, antibakteriālo pārklājumu, dažādiem indikatoriem, automātisko sasaldēšanu, svaiguma zonām un koncentrētu dzesēšanu.

Kādas prasības būtu nepieciešamas mūsdienīgam ledusskapim, lai tas ne tikai iekļautais virtuves interjerā, bet būtu arī ērts lietošanā un atbilstu telpas dizainam.

Zemāk esam uzskaitījuši dažas galvenās rekomendācijas, kuras palīdzēs jums izdarīt pareizo izvēli.

Izmēram ir nozīme

Izvēlieties ledusskapi ņemot vērā jūsu virtuves izmērus un cilvēku skaitu ģimenē. Plašu telpu īpašnieki var droši atļauties liela izmēra ledusskapi, piemēram, Side-by-Side ledusskapi, bet ja ir neliela telpa un arī ģimene nav liela, aizņemt papildus lieku vietu telpā noteikti nav nepieciešams.

Ņemot vērā, ka vidēji standarta virtuves nepārsniedz 8-10 kvadrātmetrus, tad optimālais ledusskapja izmēra variants ir 60x60 centimetri. Ja telpas izmērs ir vēl mazāks par standarta, piemērots būs mazāks modelis ar izmēru 50x60 centimetri

Augstums

Ledusskapja augstumu var noteikt pēc pārējām virtuves mēbelēm. Lai to būtu ērti lietot visiem ģimenes locekļiem optimālais ledusskapja augstums skaitās no 1,5 – 1,8 m.

Ja ledusskapis būs pārāk zems, vajadzēs pastāvīgi pieliekties un būs neērti locīties lai apskatītos ledusskapī uzglabāto pārtiku. Tā pat ir diez gan neērti lietot pārāk lielu ledusskapi, būs pārāk grūti aizsniegties līdz tā augstākajiem plauktiem, lai apskatīt, ieliktu, vai izņemtu produktu.

Komfortabli ir lietot šauru un ne pārāk augstu ledusskapi. Un pavisam nelielām virtuvēm ir pieejami ledusskapji pat gāzes plīts augstumā. Noteikti pirms ledusskapja iegādes nomēriet un pārliecinieties vai ledusskapi varēsiet ienest un novietot tam paredzētajā vietā, vai citu telpu izmēri un virtuves durvju rāmis atļauj to iznest cauri.

Tilpums

Ļoti nozīmīgs ir arī ledusskapja tilpums, kuram ir jāpievērš uzmanība. Tilpumu parasti izvēlas ņemot vērā cilvēku skaitu gimenē, kas to lieto, ēdienu gatavošanas biežumu un produktu nepieciešamību. Statistika apgalvo, ka vienam cilvēkam pietiks ar ledusskapi, kura apjoms ir līdz 150 litriem, bet ja ģimenē ir 2 un vairāk cilvēku noteikti jādomā par ietilpīgāku ledusskapi. Pats optimālākais modelis šajā gadījumā būtu eiropas standarta paraugs ar ietilpību 250-300 litri.

Kameru skaits

Ledusskapi ar vairākām kamerām ir vērts izvēlēties, ja vēlaties ledusskapi ar dažādām temperatūras zonām: atsevišķi zivīm, atsevišķi dārzeņiem un ogām, zaļumiem utml.

Nelielām telpām piemērots būs vienas kameras ledusskapis, tie joprojām ir ļoti pieprasīti. Tā pat būs ļoti laba ierīce ar divām kamerām (saldētava un ledusskapis). Tā produktus var uzlabāt daudz ilgāk, it sevišķi saldējot uz ziemu dārzeņus, augļus vai sēnes. Ideāls variants.

Trīs kameru ledusskapji ir ar 0°C vai daudz zemāku temperatūras režīmu. Tādās ierīcēs produkti daudz ilgāk saglabās svaigumu. Šādā aukstuma kamerā dažādi garšaugi un salāti var pat pēc 1,5 nedēļas izskatīties kā tikko būtu nogriezti no dārza.

Dziļās saldēšanas kamera sniedz iespēju pārtiku sasaldēt ātri, pazeminot saldētavas temperatūru līdz -25°C vai pat vēl zemāk. Ātrā sasaldēšana saglabās produktos visus vērtīgos vitamīnus, uzturvielas un garšu. Modelis ar šādu kameru būs piemērots cilvēkiem kuriem ir savs dārzs un tie gatavo savu ražu visai ziemai.

Saldētavas temperatūru apzīmē ar zvaigznīšu daudzumu: jo tās ir vairāk, jo ilgāk var uzlabāt produktus.

Atsaldēšanas veids

Pastāv 3 veidu ledusskapji atkarībā no atkausēšanas sistēmas:
• Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / manuāla atkausēšana saldētavā
• Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / No Frost sistēma saldētavā
• No Frost sistēma kamerā un saldētavā

Pilienveida sistēma darbojoties kompresoram uz ledusskapja aizmugurējās sienas veido sasalušus pilienus. Kad kompresors apstājas, tie izkūst un ūdens piles notek speciālā konteinerī, no kura pēc tam iztvaiko.

Manuālā atsaldēšana paredz, ka jums reizi pusgadā nepieciešams izslēgt ledusskapi un izslaucīt ūdeni, kas radies sarmas kušanas rezultātā.

No Frost tehnoloģija, nodrošinot optimālu ventilāciju, samazina mitruma daudzumu ledusskapja iekšienē un novērš ledus un sarmas veidošanos. Līdz ar to nav nepieciešama regulāra ledusskapja atsaldēšana.

Ārējais izskats

Ledusskapja modeli izvēlieties atbilstoši jūsu virtuves stilam. Ir pieejami ledusskapji no dažāda materiāla un ar dažādiem pārklājumiem: ar stikla virsmu, nerūsējošā tērauda, iebūvējamie, apstrādāti ar krāsu.

Svarīgi, lai ledusskapis ilgi saglabā reprezentablu izskatu. Pievērsiet uzmanību kopumā uz ledusskapja stilu un krāsu, lai tas harmoniski iekļautos telpā. It sevišķi tas ir svarīgi, ja esat izlēmuši to novietot ārpus virtuves

Mazāk trokšņa

No ledusskapja kompresora kvalitātes būs atkarīgs trokšņa līmenis. Kopresors atbild par ledusskapja darbu, tapēc tā kvalitāte nosaka arī ierīces darbības laiku – ilgspējību. Vislabākā izvēle ir ledusskapis ar digitālo kompresoru, kurš darbojas klusāk nekā standarta ar skaļumu līdz 38 dB, Eiropas standarti ir līdz 44 dB. Atšķirībā no parastajiem kompresoriem, kurus var tikai iedarbināt un apturēt, digitālā pārveidotāja kompresoram ir regulējami ātrumi dažādām dzesēšanas prasībām. Tas darbojas vienmērīgi, samazina troksni, nolietojumu un nodilumu, uzlabojot izturību.

Antibakteriālais pārklājums

Vairākiem mūsdienu ledusskapjiem iekšējās kameras siena ir izgatavota ar speciālu antibakteriālu pārklājumu no materiāla, kas satur sudraba jonus. Iesakam pievērst uzmanību šādiem modeļiem, tas ir lielisks veids kā novērst nepatīkamas smakas. Citos modeļos ir iestrādāti īpaši ogles filtri ar kuriem gaisa ventilācijas gaitā tiek iznīcinātas visas smaržas

Enerģijas patēriņš

Enerģijas ekonomija arī ir ļoti svarīgs kritērijs izvēloties ledusskapi. Enerģijas patēriņš tiek atzīmēts ar enerģijas klasi A, B, C, D vai G , kur A līmenim ir vismazākais patēriņš, bet G klasei - vislielākais patēriņš. Jaunākie modeļi piedāvā arī A+, A++ un A+++ klases, kuru enerģijas patēriņš ir vēl mazāks kā A klasei.

Cerams, ka šis raksts jums palīdzēs izvēlēties piemērotāko ledusskapi ar ledusskapju piedāvājumu Euronics veikalos varat iepazīties šeit

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri