Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Mīti un patiesība par elektriskajām zobu birstēm

Lai gan mēs nevaram iedomāties savu ikdienu bez tehnoloģijām praktiski visās dzīves sfērās, daudzās mūsdienu vannasistabās joprojām valda Akmens laikmets manuālās zobu birstes veidolā. Tieši pirms 5000 gadiem cilvēce pirmoreiz sāka izmantot manuālās zobu birstes, kas savā būtībā tikai nedaudz atšķiras no tām, ko lietojam joprojām. Mūsdienās dzīves vidējais ilgums gan ir ievērojami pieaudzis, līdz ar to arī zobiem nepieciešams kalpot ilgāk. Arvien vairāk zobārstu visā pasaulē mutes dobuma kopšanai rekomendē jaunāko tehnoloģiju – Philips Sonicare sonic zobu birstes, taču liela daļa cilvēku tām īsti neuzticas dažādu maldinošu stereotipu dēļ. Par to, cik lielā mērā patiesi ir šie mīti, stāsta Dr. Karīna Kopmane-Račko, RSU Stomatoloģijas institūta zobārste, kura pati seko ASV un citu ārzemju kolēģu praksei, rekomendējot saviem pacientiem Philips Sonicare.

Stereotips #1. Elektriskās zobu birstes ir kaitīgas zobiem un smaganām.

Viens no biežākajiem mītiem, kas kavē pacientus izvēlēties elektriskās zobu birstes, ir satraukums par to, ka spēcīgā birstes vibrācija zobu tīrīšanas laikā var traumēt zobu emalju un smaganas, izraisot zobu abrāziju un smaganu recesiju. Patiesība ir gluži pretēja – vislielāko kaitējumu zobiem un smaganām var nodarīt ar manuālo zobu birsti, pielietojot nepareizu vai pārāk spēcīgu zobu tīrīšanas tehniku (Wiegand, 2013; Sorensen, 2002; Schemehorn, 1996). Tīrot zobus ar manuālo zobu birsti, tiek pielietots lielāks tīrīšanas spēks, taču rezultātā vienalga noņemts mazāk aplikuma nekā tad, ja tīrīšanai izmanto elektrisko zobu birsti (van der Weijden, 1996). Ir zinātniski pierādīts, ka elektriskās zobu birstes neizraisa smaganu atkāpšanos (Mantokoudis, 2001; Danser, 1998), gluži pretēji – tīrot zobus ar elektrisko zobu birsti, smaganām tiek nodrošināta maiga masāža, kas veicina veselīgu asins cirkulāciju, un efektīvas aplikuma noņemšanas rezultātā smaganu veselība uzlabojas. Bez tam daudzās elektriskajās zobu birstēs, tostarp Philips jaunākajā zobu birstē Sonicare FlexCare Platinum, ir iestrādāti spiediena sensori, kas ar īpašu signālu brīdina pacientu, ja tiek pielietots pārāk liels tīrīšanas spēks un zobu birste pārāk stipri tiek piespiesta zobiem un smaganām. Elektriskās zobu birstes ir atzītas par absolūti drošām un nekaitīgām kā cietajiem, tā mīkstajiem mutes dobuma audiem (Mielczarek, 2013; Wiegand, 2013). Sonic tehnoloģijas zobu birstu ietekme uz zobiem un smaganām patiesībā ir tik maiga, ka tās tiek pat īpaši rekomendētas pacientiem ar zobu nodilumu un atsegtu vai erozīvu dentīnu, lai izvairītos no turpmākas abrāzijas (Wiegand, 2013).

Patiesība: manuālās zobu birstes var nodarīt kaitējumu zobiem un smaganām. Elektriskās zobu birstes nodrošina zobu abrāzijas un smaganu recesijas profilaksi.

Stereotips #2. Elektriskās zobu birstes nedrīkst lietot pacientiem ar kroņiem, tiltiem, venīriem, implantiem.

Bieži ir novērojams viedoklis, ka elektriskās zobu birstes var kaitēt neizņemamajām protēzēm, proti, tās vibrācijas rezultātā var atcementēties, nokrist vai kā citādāk tikt sabojātas. Ja protēze ir kvalitatīva, tad tas pavisam noteikti nevar notikt, un tas pats attiecas uz plombējamajiem materiāliem. Zinātnieki ir pierādījuši, ka, neskatoties uz augstās frekvences vibrāciju, Philips Sonicare zobu birstes nekādā veidā neietekmē cementējamo vai plombējamo materiālu piesaistes stiprumu un neizņemamo protēžu retenziju, izturību un kalpošanas ilgumu (Castellon, 2011; Donly, 1997). Tāpat tīrīšana Philips Sonicare zobu birstēm neizraisa arī ortodontisko brekešu atlīmēšanos (de Jager, 2007).
Lai neizņemamā protēze kalpotu ilgi un veiksmīgi, labas mutes dobuma higiēnas un smaganu veselības uzturēšana ir pirmā prioritāte, savukārt pats tīrīšanas process kļūst sarežģītāks – piemēram, pacientam, kam uzcementēts tilts, aplikums krājas tam ne tikai apkārt, bet arī zem tā, kur manuālā zobu birste netiek klāt un rezultātā var attīstīties smaganu infekcijas. Elektriskās zobu birstes šādās situācijās ir pat ļoti ieteicamas. Arī pacientiem ar ortodontiskajām aparatūrām elektriskās zobu birstes atvieglo tīrīšanas procesu un noņem ievērojami vairāk aplikuma, nekā to spēj manuālās zobu birstes (Schatzle, 2010; Costa, 2007).

Patiesība: Elektriskās zobu birstes ir ne tikai pilnīgi drošas, bet arī pat īpaši rekomendējamas pacientiem ar kroņiem, tiltiem, venīriem un ortodontiskām aparatūrām.

Stereotips #3. Elektriskās zobu birstes ir domātas pacientiem ar īpašām vajadzībām.

Pacienti ar kustību traucējumiem bija sākotnējā elektrisko zobu birstu mērķauditorija pagājušajā gadsimtā. Protams, arī tagad elektriskās zobu birstes lietošana var ievērojami atvieglot zobu tīrīšanu pacientiem ar fiziskiem vai garīgiem traucējumiem un locītavu saslimšanām, piemēram, artrītu (Sharma, 2012; Penick, 2004; Dogan, 2004). Taču patiesībā elektriskās zobu birstes jau sen visā pasaulē rekomendē arī pilnīgi veseliem pacientiem – tā ir mūsdienīga izvēle jebkuram, kas vēlas uzturēt izcilu mutes dobuma higiēnu. Virkne zinātnieku ir pierādījuši faktu, ka elektriskās zobu birstes salīdzinājumā ar manuālajām ir efektīvākas aplikuma noņemšanā un periodontālo audu stāvokļa uzlabošanā (Jain, 2013; Aruna, 2011; Heasman, 1999).

Patiesība: Elektriskās zobu birstes ir piemērotas jebkuram, kas vēlas maksimāli rūpēties par savu zobu un mutes dobuma veselību.

Stereotips #4. Elektriskās zobu birstes ir lieka naudas izmešana.

Galvenais elektrisko zobu birstu trūkums, protams, ir to dārgā cena, taču kvalitatīvas lietas nekad nav lētas. Philips Sonicare zobu birstu efektivitāte ir zinātniski pierādīta – tās noņem līdz pat 7 reizēm vairāk aplikuma nekā manuālās zobu birstes, tostarp arī grūti aizsniedzamajos starpzobu rajonos un zem smaganu līnijas (Ward, 2012; Delaurenti, 2012; Moritis, 2008). Pāris nedēļu laikā zobi kļūst baltāki un smaganas veselākas (Colgan, 2010; Putt, 2010; Master, 2009). Visām Philips Sonicare zobu birstēm ir vairāki tīrīšanas režīmi un taimeris, kas signalizē ik pēc 30 sekundēm, nodrošinot pietiekami ilgu tīrīšanu visās četrās mutes dobuma zonās. Pateicoties sonic tehnoloģijai, Sonicare zobu birste divu minūšu laikā veic vairāk birstes kustību, nekā manuālā zobu birste spēj veikt mēneša laikā.
Lietojot elektrisko zobu birsti ilgtermiņā, mutes dobuma stāvoklis ievērojami uzlabojas, un līdz ar to pirkumā ieguldīto naudu var daudzkārt atgūt, ieekonomējot uz zobu ārstēšanu. Jāņem vērā arī tas, ka manuālo zobu birsti ir jāmaina reizi 3 mēnešos, savukārt elektriskā zobu birste ir uzlādējama, līdz ar to tas ir vienreizējs pirkums, kas kalpo neierobežotu laiku – jānomaina ir tikai birstes galviņas.

Patiesība: elektriskās zobu birstes ir ievērojami efektīvākas nekā manuālā zobu birstes, līdz ar to tas ir ilgtermiņa ieguldījums savā mutes dobuma veselībā.


Apskatīt Philips elektriskās zobu birstes

 

 

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri