Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Kā izvēlēties veļas žāvējamo mašīnu?

Pēc kārtējās veļas mazgāšanas reizes mēs parasti izkaram savu tikko izmazgāto veļu uz balkona, vannasistabā vai uz veļas žāvēšanas statīva. Ir jau ļoti labi, ja viss dabiskā veidā uz balkona izžūst, bet ja ir ziema? Mūsu drēbes šādi var žāvēties vairākas dienas.Tieši tāpēc, lai ar vienu vēzienu šādas problēmas atrisinātu ir izgudrotas žāvējamās mašīnas. Izmantojot žāvējamo mašīnu drēbes kļūst mīkstas, kas ļauj izvairīties no krokām un rievām, dažām drēbēm nav nepieciešama pat gludināšana.

Daži šaubās, vai ir optimāli iegādāties kombinēto tehniku „divi vienā“, t.i. veļas mazgājamo mašīnu ar žāvēšanas funkciju vai arī atsevišķi tikai žāvējamo mašīnu. Parasti iesaka izvēlēties otro variantu, jo kvalitatīvai žāvēšanai mašīnā ir jābūt 1,5-2 reizes mazāk veļas nekā mazgājamā mašīna spēj izmazgāt cikla laikā. Protams, reti kad mūsu dzīvojamā platībā ir pieejama brīva un neizmantota vieta kuru mēs varētu izmantot, bet arī tā nav liela problēma – daudzus žāvējamo mašīnu modeļus ir iespējams uzstādīt virs veļas mazgājamās mašīnas ar speciālu rāmju palīdzību.

Šajā rakstā mēs apskatīsim kādas ir žāvējamās mašīnas, ko tās spēj paveikt un kā tās ir konstruētas.

Mazliet teorijas

Pēc mazgāšanas veļas svars uzņemtā ūdens daudzuma dēļ palielinās vidēji par 50 %. Ir zināms, ka ērtai gludināšanai veļai vajadzētu saturēt apmēram 5 % mitruma. Īsumā žāvēšanas darbības princips ir tāds, ka mitrums sausā gaisa iedarbības rezultātā iztvaiko un tiek izvadīts no materiāla virspuses līdz brīdim, kad veļas un gaisa mitrums izlīdzinās. Parasti tas aizņem ne vairāk kā 1 stundu

Pēc mitruma likvidēšanas principa žāvējamās mašīnas var iedalīt divos veidos: kondensācijas tipa un ventilācijas tipa

Taču mūsdienās ventilācijas tipa žāvējamās mašīnas praktiski vairs tirgū netiek piedāvātas, jo tās tiek uzskatītas par novecojušām.

Savukārt, kondensācijas tipa žāvējamās mašīnas darbojas tā: karstais gaiss no sildelementa tiek novadīts uz apģērbu un uzņem no tā mitrumu. Pēc tam tas nonāk speciālā kamerā, kur tas tiek atdzesēts un jau kondensāta veidā nonāk atsevišķā tvertnē vai tiek novadīts uz kanalizāciju. Tāpēc pirms pirkuma veikšanas precizējiet, kur nonāk ūdens no žāvējamās mašīnas, konteinerī žāvētāja iekšpusē vai pa šķūteni, varbūt ir nepieciešams izveidot novadcauruli uz kanalizāciju. Pilnas tvertnes indikators ļaus izvairīties no ūdens pārplūdes ūdensnovades tvertnē.

Siltumsūknis

Pēdējo divu gadu laikā kondensācijas tipa veļas žāvējamās mašīnās ar vien vairāk izmanto siltumsūkņus. Salīdzinājumā ar siltumapmaiņas veļas žāvētājiem, siltumsūkņa tehnoloģija spēj samazināt elektroenerģijas patēriņu par 40%. Mūsdienās sadzīves tehnikas veikalu sortimentā pārsvarā dominē veļas žāvētāji ar siltumsūkņa tehnoloģiju un arī mēs jums noteikti ieteiktu izvēlēties tehniku ar šādu tehnoloģiju.

Automātiska kondensatora tīrīšana

Ja kādu laiku atpakaļ bija nepieciešams manuāli ar rokām tīrīt kondensatoru pēc katra žāvēšanas cikla, tad tagad tas viss tiek veikt automātiski. Caur kondensatoru, brīvi cirkulē silts gaiss. Tīrīšanai tiek izmantots ūdens, kas rodas pēc žāvēšanas cikla, tas pats tiek izmantots arī filtru tīrīšanai. Tādā veidā enerģijas patēriņa rādītāji saglabājas zemi.

Enerģijas patēriņš. Pievērsiet arī uzmanību uz energoefektivitātes klasei (pati ekonomiskākā klase ir A+++) – no tā ir atkarīgs, vai būtiski palielināsies rēķins par elektrību, sākot žāvējamo mašīnu lietot.

Vadības sensori

Augstākas klases veļas žāvējamām mašīnām tiek izmantoti temperatūras un mitruma sensori, kas seko līdzi visam žāvēšanas ciklam, novērš pārkaršanu un apstādina procesu, kad veļa ir sasniegusi nepieciešamo mitruma līmeni. Žāvēšanas procesa vadīšanai izmanto divus variantus: pēc darbības laika vai atlikušā mitruma daudzuma. Otrais variants ir optimālākais, ja pēc žāvēšanas ir paredzēta gludināšana.

Žāvēšanas programmas

Veļas žāvējamām mašīnām jau ir iekļautas visbiežāk lietotās automātiskās programmas, kuras parasti veido pēc auduma veida (piemēram, kokvilna, lins, zīds). Bet, turpmāk apskatīsim dažas papildus noderīgas programmas, kuras piedāvā atsevišķi modeļi.

Režīms, audumu kroku samazināšanai. Žāvēšanas procesa beigās samazinās tvertnes apgrieziena ātrums un tā sāk griezties abos virzienos tādā veidā samazinot krokas, rievas un saburzījumus.

Režīms „Atsvaidzināt“. Ja drēbes ir pievilkušās ar dumu smaku vai pie ilgstošas drēbju glabāšanas parādījusies kāda smaka, šis režīms izmantojot istabas temperatūras gaisu apģērbu izvēdina. Atsevišķos modeļos ir iespēja pievienot arī drēbju aromatizētāju.

Delikātā žāvēšana


Atsevišķiem modeļiem ir pieejama saudzējošā programma. Saudzējošā režīmā gaiss tik ļoti neuzkarst, kas palielina žāvēšanas cikla ilgumu, bet ir piemērots delikātu audumu žāvēšanai, tādiem materiāliem kā vilna, zīds vai kašmirs.

Žāvēšanas plaukts delikātiem audumiem

Atsevišķiem drēbju veidiem vai priekšmetiem, ko nav vēlams pakļaut berzei ir nepieciešama speciāla apkope, īpaši žāvējot, piemēram, mīkstās rotaļlrietas, sporta apavi, blūzes ar rotājumiem vai izšuvumiem u.c. Tāpēc atsevišķos modeļos ir pieejams speciāls žāvēšanas plaukts, kuru ievieto ierīces tvertē un uz tā novietotajam priekšmetam veic žāvēšanas ciklu.

Mazāka gludināšana, pateicoties apstrādei ar tvaiku.

Ja jums nepatīk gludināt veļu, tad jūs patiesi novērtēsies programmu „gludināšana ar tvaiku“. Žāvēšanas procesa sākumā ūdens tiek izsmidzināts tvertē, radot vieglu miglu no smalkiem ūdens pilieniem, kas uzsilst sausā gaisa ietekmē. Izveidojušais tvaiks iekļūst auduma šķiedrās un acīzmredzami izgludina to. Tas nodrošina gludināšanu daudz ātrāku un vienkāršāku, atsevišķos gadījumos pēc žāvēšanas gludināša nav nepieciešama vispār.

Protams, pirms izvēlaties sev piemērotāko veļas žāvējamo mašīnu ir jāņem vērā kādas programmas, funkcijas un rakstulielumi tai piemīt. Taču iesakam pievērst uzmanību ar savām estētiskajām prasībām. Piemēram, jaunākajiem modeļiem ir liels skārienjūtīgs vadības panelis, vai arī tās ir nodrošinātas ar piekļuvi internetam, kas sniedz iespēju uzstādīt progrmammas, ieslēgt ierīci un sekot līdzi žāvešanas ciklam no sava viedtālruņa.

Ja tomēr telpā nav pietiekami vietas un apdomājat iegādāties mazgājamo-žāvējamo mašīnu (divi vienā)

Izvēloties mazgājamo - žāvējamo mašīnu (divi vienā) ir jāņem vērā būtiska lieta, ja jūs vēlaties izmazgāt veļu un pēc tam uzreiz veikt arī izmazgātās veļas žāvēšanu, tad jau sākotnēji nepieciešams ievietot tvertē pareizo veļas daudzumu. Piemēram, ja ierīce žāvē tikai 6 kg veļas, tad arī priekš mazgāšanas nepieciešams ievietot 6 kg, pat ja mašīnas tvertnes ietilpība un spēja izmazgāt veļu ir daudz lielāka.

Arī enerģijas patēriņš būs viennozīmīgi lielāks, jo pašlaik tirgū vēl nav plaši pieejamas mazgājamās - žāvējamās mašīnas ar siltumsūkņa tehnoloģiju, kas būtiski samazina elektroenerģijas patēriņu.

Izmantojot divas atsevišķas ierīces ir iespēja mazgāšanas un žāvēšanas ciklus veikt vienlaicīgi, kamēr žāvējās izmazgātā veļa, vienlaicīgi otrā mašīnā varat likt mazgāties jaunu, tādējādi varat ieekonomēt laiku un paveikt darbu daudz ātrāk. Mazgājamā-žāvējamā mašīnā (divi vienā) tas nav iespējams un būs jāgaida, kamēr mašīna veiks gan mazgāšanas, gan žāvēšanas ciklu, lai varētu likt mazgāties jaunu veļas porciju.

Un, protams, mazgājamai-žāvējamai mašīnai (divi vienā) noteikti būs pieejams mazāk režīmu, programmu un funkciju nekā atsevišķi iegādātai veļas žāvējamai mašīnai

Veļas žāvējamās mašīnas    Veļas mazgājamās-žāvējamās mašīnas

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri