Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Gaisa attīrītāju, mitrinātāju un jonizatoru darbības principi

Kā apkures sezonā padarīt iekštelpu gaisu tīrāku un nodrošināt nepieciešamo mitruma līmeni?

Gaiss – ir mūsu dzīves pamats. Mēs ikdienu izelpojam līdz 20 000 reizēm un vidēji patērējam 12 000 litru gaisa. Gaisa kvalitāte spēj ietekmēt mūsu pašsajūtu un darba spējas. Ieelpotā gaisa kvalitāte un tā nepieciešamā mitruma līmeņa uzturēšana ar aukstuma iestāšanās laiku kļūst par patiesi aktuālu tēmu. Tapēc piedāvājam jums iepazīties ar mājas sadzīves tehniku, kura spēs uzlabot gaisa kvalitāti un pietiekamu mitruma līmeni telpās.

GAISA JONIZATORS

Viens no variantiem, kā nodrošināt telpās un slēgtā vidē veselīgu klimatu ir izmantot gaisa jonizatoru, kas ir paredzēts gaisa piesārņojuma novēršanai telpās. Jonizators attīra gaisu ar elektrostatisku metodi un bagātina gaisu ar negatīvi lādētiem joniem.

Gaisa jonizators vislabāk būs piemērots telpām ar gaisa ventilāciju vai ar kondiocionieri, kur gaisa cirkulācija notiek pa metāla trubām. Un kaut arī minētās ierīces nodrošina pietiekamu svaiga gaisa plūsmu, tās samazina gaisa uzlādi. Rezultātā gaiss telpā ir uzlādēts vai nu pozitīvi vai arī vispār nesatur uzlādi. Dabā svaigam gaisam raksturīgs pozitīvi lādētu un negatīvi lādētu jonu sajaukums. Jonizators uzlabo gaisa kvalitāti telpā, pievienojot nepieciešamo negatīvi lādēto jonu daudzumu.

Gaisa jonizators spēj pastāvīgi uzturēt veselīgu atmosfēru cilvēka eksistēšanai, pildot šādas funkcijas:
   •   Piepildot gaisu ar negatīvi lādētiem joniem, maksimāli to pietuvinot pie dabā esošā gaisa (mežs, jūras piekraste)
   •   Jonizators attīra gaisu no putekļiem, vīrusiem, pūkām, kukaiņu mikrodaļiņām, tabakas un citām nepatīkamām smakām.
Effektīvam rezultātam gaisa jonizatoram ir jāveic regulāra apkope. Ierīci rekomendē tīrīt reizi nedēļā.

GAISA ATTĪRĪTĀJS

Kvalitatīvākajos gaisa attīrītājos kā pamata komponente tiek lietots gaisa jonizatori pēc augstāk minētajiem iemesliem. Atsevišķos gaisa attīrītāja modeļos tiek papildus izmantotas arī ultravioletās lampas, baktēriju un dažādu smaku neitralizēšanai. Savukārt, putekļu likvidēšanai tiek lietoti mehāniskie filtri un, dažādu smaku un gāzu absorbēšanai, aktīvās ogles filtrs.

Lielākā daļa gaisa attīrītāji ir aprīkoti ar ventilatoriem, bet dažos gadījumos arī ar putekļu un smaku sensoriem, un automātisku ātruma kontroli. Neskaitot gaisa attīrīšanu, daži modeļi spēj veikt arī gaisa aromatizētāja funkciju, izmantojot aromātiskās eļļas. Līdzīgi gaisa jonizatoriem, gaisa attīrītāji attīra gaisu no putekļiem un nepatīkamām smakām, bet papildus, tiem ir maināmi rezerves filtri, ventilatori un arī aromatizētāja funkcija. Galvenokārt, gaisa attīrītājus izmanto cilvēki ar alerģijām, kā arī cilvēki, kas ir jūtīgi pret putekļiem.

Apskatīt gaisa jonizatorus un attīrītājus

GAISA MITRINĀTĀJI

Gaisa mitrinātāja mērķis ir uzturēt telpā mitruma līmeni optimālā līmenī (40%-60%)
Optimāla mitruma līmeņa priekšrocības:
    •   Deguns, acis un āda nekļūst sausa, līdz ar to mājās vai birojā varat justies komfortabli.
    •   Samazinās saslimšanas risks. Ar optimālu gaisa mitruma līmeni gripas vīruss savu bīstamību saglabā īsāku laika periodu.
    •   Uzlabojas miega kvalitāte. Pārāk sauss gaiss nav veselīgs cilvēkam. Telpā ar optimālu mitruma līmeni gulēt ir patīkamāk un mierīgāk.
    •   Uzlabojas koncentrācijas spējas. Jūs mazāk nogurstat un jūtaties mundrāks.
    •   Samazinās putekļu daudzums. Cilvēkiem, kas ir jūtīgi pret putekļiem, elpot kļūst vieglāk, jo mitrs gaiss samazina putekļu daļinu daudzumu gaisā.
    •   Mēbeles un koka virsmas ir aizsargātas no deformācijas un plaisāšanas.
    •   Mūzikas instrumentiem, kas atrodas telpā ar optimālu mitruma līmeni, tādiem kā klavieres, ģitāra, vai vijole nav nepieciešams veikt biežu skaņošanu.

Kā jau zināms gaisa sausums mūsu dzīvojamās telpās palielinās ar ziemas apkures sezonas iestāšanos. Ir gadījumi, kad mitruma līmenis samazinās pat zem 30%. Kompensēt nepietiekamo mitruma līmeni ir iespējams tikai ar gaisa mitrinātāju.

Ražotāji piedāvā 3 veidu gaisa mitrinātājus:

Pats izplatītakais no veidiem ir ultraskaņas mitrinātājs. Šādi mitrinātāji darbojas praktiski bez skaņas un tiem ir nelieli, kompakti izmēri. Ierīce ūdeni izsmidzina, izmantojot augstas frekvences vibrācijas, kas pārvērš ūdeni mikroskopisku daļiņu miglā, kas tiek iepūsta telpā, kur tā nekavējoties iztvaiko. Neliels šāda veida mitrinātāju trūkums ir tāds, ka telpā kopā ar mitrināto gaisu nokļūst arī baltie putekļi, kas rodas no kaļķa, ja ir ļoti ciets ūdens. Lai izvairītos no kaļķa aplikuma veidošanās ir nepieciešams laicīgi mainīt filtrus un izmantot vārītu ūdeni (kategoriski aizliegts liet ierīcē verdošu ūdeni) vai filtrētu ūdeni caur speciālu ūdens filtru. Šie padomi var būtiski samazināt kaļķa daudzumu ūdenī, bet pilnībā no tā atbrīvoties neizdosies. Problēmu pilnībā var atrisināt uzpildot gaisa mitrinātāju tikai ar destilētu ūdeni. Ultraskaņas mitrinātāji  prasa rūpīgu un biežu apkopi.

No ultrskaņas mitrinātājiem varam ieteikt šādu modeli: Boneco U350 


Tvaika mitrinātāji. Šādā gaisa mitrinātājā intensīvai iztvaikošanai, ūdens ierīcē tiek uzsildīts līdz vārīšanās temperatūrai un gaisā nonāk karsts ūdens tvaiks. Tvaika mitrinātāji novērš balto putekļu iekļūšanu telpā. Šoreiz kaļķis nosēžas uz apsildes elementa un to ir salīdzinoši viegli noņemt. Ar tvaika mitrinātāju papildus gaisā nokļūst siltums un pateicoties tam telpā rodas dabiska gaisa cirkulācija un vienmērīgs mitruma sadalījums, jo siltais gaiss ceļas augšup pie griestiem, savukārt aukstais gaiss kustas lejup uz grīdu.

Tvaika mitrinātājus iesakam izmantot lielās telpās (līdz 48m2), piemēram, šādu modeli: Boneco S250 

Gaisa mitrinātājs ar ventilatoru. Šāda veida ierīcē mitrums telpā nonāk ar ventilatora palīdzību. Izmantojot gaisa mitrinātāju ar ventilatoru telpā nenonāk kaļķis un ierīce darbojas salīdzinoši klusi, jo ventilators tiek darbināts ar ļoti lielu ātrumu, ka arī tai nav nepieciešama bieža apkope. Pateicoties ventilatora darbībai gaisa mitrums un temperatūra telpā izlīdzinās vienmērīgi. Tomēr salīdzinot ar citiem gaisa mitrinātājiem, gaisa mitrinātājam ar ventilatoru ir diez gan lieli izmēri.

Starp dažādiem gaisa mitrinātājiem ar ventilatoru varam ieteikt vienu no populārākajiem modeļiem, kas arī pēc dizaina būs piemērots dažādām telpām: Oskar Stadler Form 

Kas veido gaisa mitrinātāju cenu atšķirības?

Pirms iegādāties gaisa mitrinātāju vissvarīgākais ir pievērst uzmanību tā ražotājam un vai tas ir piemērots izvēlētās telpas platībai. Vislabākais ierīces effektivitātes indikators, ir rādītājs kurš nosaka, cik gramus ūdens ierīce pārstrādā stundas laikā - mitrināšanas jauda g/h. Tik pat svarīgs ir ūdens rezervuāra tilpums, kas noteiks to, cik bieži būs nepieciešams to uzpildīt. Modeļiem ar mehānisko vadības paneli būs zemāka cena, savukārt modeļi ar digitālo vadību un ar iebūvētu mitruma līmeņa mērītāju būs dārgāki. Arī papildus funkcijas var palielināt preces cenu, piemēram, ultraskaņas mitrinātāji ar siltā gaisa radīšanas funkciju būs dārgāki salīdzinājumā ar parastajiem modeļiem.

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri