Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

 

Klientu centrs
Pr-Sv 10:00-21:00

67 555 888

Jauns energomarķējums putekļsūcējiem! Uzzini par tā priekšrocībām!

Jaunais ES energomarķējums putekļsūcējiem ļaus izvēlēties augstvērtīgu ierīci, vienlaikus samazinot elektrības patēriņu.

Putekļusūcēja veiktspēja slēpjas ne tikai ierīces jaudā, bet arī vairākos citos kritērijos. Jaunie Eiropas Savienības noteikumi par putekļusūcēju energomarķējumu, kas stājušies spēkā ar 2014. gada septembri, paredz, ka putekļusūcēju produktu grupai jābūt augstai veiktspējai, bet vienlaikus samērīgam elektroenerģijas patēriņam.

No 2014. gada septembra vairumam Eiropas Savienībā tirdzniecībā esošo putekļusūcēju jābūt norādītam energomarķējumam, kurš līdz šim bija atrodams tikai uz četrām produktu grupām: veļas mazgāšanas mašīnām, trauku mazgāšanas mašīnām, aukstumiekārtām un televizoriem. Putekļusūcēju energomarķējums ir līdzīgs jau esošo produktu grupu marķējumiem, bet tas pielāgots tieši putekļusūcēju kategorijai.

Pirmā direktīva (666/2013):

No 2014. gada maksimālā elektroenerģijas patēriņa standarts ir 1600 vati. Putekļsūcējiem, ko drīkst pārdot tirgū:

- Ir ievades jauda, kas nepārsniedz 1600 vatus
- Ir minimālā tīrīšanas veiktspēja 70% apmērā, uzsūcot putekļus no paklājiem
- Ir minimālā tīrīšanas veiktspēja 95% apmērā, uzsūcot putekļus no cietā seguma grīdām

Otrā direktīva (665/2013):

Līdzīgi energoefektivitātes marķējumiem uz ledusskapjiem, veļas mašīnām vai televizoriem, no 2014. gada septembra arī uz putekļsūcējiem būs jauns energoefektivitātes marķējums. Šis jaunais energoefektivitātes marķējums noteiks augstākus veiktspējas standartus visiem putekļsūcēju modeļiem. Turklāt varēsiet salīdzināt produktu raksturlielumus starp visiem putekļsūcējiem, padarot izvēles procesu vienkāršāku.

Energoefektivitātes marķējums norāda energoefektivitātes klasi (marķējuma augšpusē, norādīta ar bultiņām) un 5 papildu veiktspējas indikatorus (marķējuma apakšā). Šo indikatoru vērtības tiek mērītas, izmantojot standarta testa metodes, ko ieviesuši visi nozares pārstāvji.
 
 
 
 
 

ENERGOEFEKTIVITĀTES KLASE
Energoefektivitātes klase ir enerģijas patēriņš apvienojumā ar tīrīšanas veiktspēju uz cietajiem grīdas segumiem un paklājiem. Tas norādīts skalā no A līdz G un kodēts ar krāsu, izmantojot bultiņas. Skala sākas ar A - vislabākās veiktspējas klasi.

PUTEKĻU ATKĀRTOTAS EMISIJAS KLASE
Raksturo atpakaļ telpā izvadītā gaisa kvalitāti; šī vērtība norāda izplūdes gaisa tīrību, respektīvi, filtrēšanas kvalitāti. Tas norādīts skalā no A līdz G, kur A ir vislabākās veiktspējas klase.

PAKLĀJU TĪRĪŠANAS VEIKTSPĒJA
Šī vērtība atspoguļo putekļu absorbēšanas procentuālo vērtību no standarta izmēģinājumu paklāja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TĪRĪŠANAS VEIKTSPĒJA
Tā ir norādīta atsevišķi paklājiem un cietajiem grīdas segumiem mērogā no A līdz G, kur A ir vislabākās veiktspējas klase.

 

 

 

  

 

 

IKGADĒJAIS ENERĢIJAS PATĒRIŅŠ (kWh/gadā)
Tā ir ilustratīva vērtība, kas iegūta, veicot 50 tīrīšanas uzdevumus uz vidēja lieluma mājsaimniecības virsmas 87m2. Faktiskā vērtība būs atkarīga no ierīces lietojuma.

SKAĻUMA LĪMENIS (dB)
Putekļsūcēja skaļuma līmenis, kas norādīts decibelos (dB).

CIETĀ SEGUMA GRĪDU TĪRĪŠANAS VEIKTSPĒJA
Šī vērtība atspoguļo putekļu absorbēšanas procentuālo vērtību no standarta koka plāksnes, izmantojot šauro uzgali.

Kāpēc tas ir noderīgs patērētājiem?

1. Patērētājiem būs daudz vieglāk salīdzināt veikalā dažādus putekļsūcējus, ņemot vērā svarīgākos kritērijus: energoefektivitāti, putekļu uzsūkšanas jaudu, trokšņu līmeni un nosūces gaisa emisiju.

2. Putekļsūcēju ražotāji izstrādās energoefektīvākus un jaudīgākus putekļsūcējus.

3. Tā kā jaudīgāki putekļsūcēji patērēs mazāk elektroenerģijas, patērētāji varēs ietaupīt naudu.

4. Samazināsies kopējais putekļsūcēju elektroenerģijas patēriņš. Saskaņā ar ES aprēķiniem ES valstis līdz 2020. gadam varētu ietaupīt 18 TWh elektroenerģijas. Tas ir vairāk nekā elektroenerģijas gada patēriņš Slovēnijā (15 TWh).

5. Zemas veiktspējas putekļsūcēji izzudīs no tirgus.

Electrolux piedāvā skaidrojumu par jauno marķējumu arī informatīvā video:

 

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri