Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

 

Kā izvēlēties spēļu konsoli?

Gadu no gada spēļu konsoles paliek arvien populārāka izvēle dāvanām, bet kā vienmēr rodas jautājums: Kādu tieši spēļu konsoli izvēlēties? Tieši tāpēc mēs jums piedāvājam tematisko rakstu, kurā izstāstīsim kādas spēļu konsoles ir pieejamas mūsu preču klāstā, kādas ir to galvenās funkcijas un mērķauditorija. Cerams, ka šis raksts jums palīdzēs izvēlēties piemērotāko dāvanu.

Pieejamās spēļu konsoles varat aplūkot šeit

Kas tad ir spēļu konsole?

Daudzi no jums atceras tos laikus, kad Latvijā sāka ievest visas iespējamās lētās ķīniešu spēļu konsoles. Visi atceras dzeltenās spēļu kasetes ar uzrakstu “1000 spēles“, kuras bija nopērkamas tirgū. Apmēram šajā periodā sāka izplatīties arī lielo ražotāju konsoles, tādas kā Nintendo Entertainement System, Super Nintendo, Sega MegaDrive u.c. Tajos laikos spēļu konsoles tika ražotas un paredzētas tikai spēļu spēlēšanai, izmantot konsoli kādiem citiem mērķiem varēja ļoti retos gadījumos. Priekš konsolēm tā pat tika ražoti dažādi aksesuāri un programmnodrošinājums, tomēr tās tā arī nekļuva pietiekami populāras.

Mūsdienu spēļu konsoles piedāvā ne tikai spēlēt spēles, bet arī daudz citu iespēju, tādas kā pieeju pie interneta, filmu un fotogrāfiju skatīšanos, mūzikas klausīšanos u.c. Spēļu konsoles pa īstam ir kļuvušas par daudzfunkcionālām ierīcēm, kuras ar panākumiem aizvieto DVD un Blu-ray atskaņotājus, multimediju ierīces un citu tehniku.

Konsoles var iedalīt divās lielās kategorijās:

  • Portatīvās vai kabatas konsoles (PSP, DS)
  • Stacionārās konsoles (PS3, Xbox360, Wii)


Portatīvā konsole būs ideāli piemērota ceļojumos un izbraucienos vai vienkārši spēlēšanai mājās uz dīvāna. Stacionāro konsoļu priekšrocība ir augstā attēla kvalitāte un iespēja to izmantot kā multimediju ierīci

Kāpēc izvēlēties spēļu konsoli?

  • Pirmais iemesls, protams, izklaidēties, vai tā būtu spēle, filma vai mūzika. Piemērota spēle atradīsies jebkurai situācijai: gan priekš lielākas draugu vai radu kompānijas (piemēram, galda spēles), gan spēlēšanai vienatnē (stratēģijas, sporta, auto sacīkstes u.c) Spēļu žanru daudzveidība dod iespēju atrast piemērotu spēli jebkurai gaumei un jebkuram vecumam: bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.
  • Otrs iemesls – iespēja izmantot konsoli kā medija centru. Konsole spēj pārraidīt un straumēt mūziku, fotogrāfijas un filmas uz jūsu televizoru, Pie tam failus var atskaņot no konsoles cietā diska, kā arī izmantot kā DVD vai Blu-ray atskaņotāju ar USB zibatmiņu
  • Trešais iemesls – dažādi interneta pakalpojumi un sociālie tīkli: Youtube, Facebook, Twitter utml.
  • Ceturtais iemesls – fiziskie trenniņi ar spēļu palīdzību, protams, tas neaizvietos sporta zāles apmeklējumu, bet cilvēkiem ar ierebežotu brīvo laiku arī šie vingrinājumi būs lietderīgi.


Protams, daudziem radīsies jautājums: Kāpēc ir nepieciešama spēļu konsole, ja visu to pašu var nodrošināt arī dators? Tāpēc pamēģināsim uzskaitīt konsoles un datora priekšrocības.

Spēļu konsoles priekšrocības:

1) Pats nozīmīgākais spēļu konsoles arguments ir lietošanas vienkāršība. Mums visiem ir nācies mocīties ar dažādu draiveru instalāciju un uzstādīšanu, saskarties ar Windows darbības traucējumiem un uzmanīgi sekot tam, lai datora specifikācija atbilstu vēlamās spēles instalēšanas prasībām un tas ir neskaitot pašas spēles uzstādīšanu. Spēļu konsoles lietošana pilnīgi pretēji ir vienkārša. Operētājsistēmu prakstiski nav iespējams sabojāt, nav nepieciešams lauzīt galvu par jauninājumiem (spēles tiek izlaistas ņemot vērā konkrētas konsoles specifikāciju), spēli nav nepieciešams instalēt (vienkārši ielieciet disku un spēle aizies), nav problēmu ar draiveriem. Pērkot spēli nav nepieciešams uztraukties, ka spēle varētu uz konsoles neiet - vienkārši izvēlieties vajadzīgo platformu.

2) Otrais iemesls – cena. Katrs kārtīgs spēlmanis vēlas spēlēt jaunākās spēles un izbaudīt tās maksimāli. Bet tam ir nepieciešams iespaidīgi jaudīgs spēļu dators, kura cena pieaug proporcionāli tā jaudai. Tai pat laikā, ja es vēlēšos uzspēlēt jauno Battlefield 3 uz konsoles, mani izdevumi sastādīs maksimums 200 euro uz konsoli + 60 euro uz spēli, pēc kā es pilnībā varēšu izbaudīt ilgi gaidīto spēli.

3) Trešais iemesls – spēļu konsoles kļūst arvien populārākas starp cilvēkiem, kuri spēles uzspēlē kādu reizi brīvdienās vai kompānijā kopā ar draugiem. Pateicoties konsoles vienkāršajai lietošanai un plašajai spēļu izvēlei, orientējoties tieši uz šo segmentu, spēļu konsole kļūst par ideālu izvēli priekš šādiem „svētdienas spēlētajiem“

Datoru priekšrocības:

1) Spēļu piedāvājums, to cenas un pieejamība bieži ir labāka salīdzinājumā ar konsoles spēlēm. Spēļu klāsta daudzums priekš datoriem pāspēj konsolēm piedāvāto klāstu un cenas tām ir zemākas. Dažos gadījumos spēlēt datorspēles ir ērtāk: visvairāk tas ir pamanāms stratēģijas, lomu spēlēs un lielās tiešsaistes jeb online spēlēs, tādās kā World of Warcraft

2) Dators nodrošina ievērojami labāku grafisko attēlu par spēļu konsoli. Protams, tam ir nepieciešams pietiekami jaudīgs aparatūras nodrošinājums, kas nav lēts.

3) Dators spēj piedāvāt un nodrošināt arī daudzas citas iespējas, ko spēļu konsole nespēj, piemēram, video un fotogrāfiju apstrāde, offisa programmas, e-pasts u.c

Kam ir paredzētas spēļu konsoles?

Katra konsole ir pielāgota tās fokusa grupai, piemēram, Xbox360 sākumā tika radīts cilvēkiem vecumā no 22 līdz 30 gadiem, kuri papildus karjeras veidošanai meklē arī izklaides iespējas. Mūsdienās mērķauditorija ir ļoti izmainījusies un vairs nevar teikt, ka minētā konsole paredzēta tieši šai vecuma grupai. Piemērotu spēli var piemeklēt jebkurai vecuma grupai – no skolniekiem līdz pensionāriem.

Šie ir tikai daži piemēri tam, kādu izklaidi var iegūt no spēlēm. Vairākos gadījumos spēļu konsoli pērk kā dāvanu bērniem, kaut gan nereti gadās, ka uzdāvinātā konsole arī vecākos pamodina spēlēšanas azartu.

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri