Lai uzlabotu mājas lapas darbību, lūdzam Jūs piekrist sīkdatņu (cookies) izmantošanai. Sīkdatnes Jums ļaus redzēt precīzāku produkta informāciju un video, ko sniedz trešās puses. Sīkdatnes tiek izmantotas arī veikalu atrašanās vietas attēlošanai kartē. 
Visi sīkdatņu lietošanas nosacījumi ir pieejami šeit: Sīkdatņu izmantošanas nosacījumi.


Es piekrītu

Klientu centrs
Darba dienas 10:00-21:00
S-Sv 10:00-18:00

67 555 888

Apskats: Resident Evil 6 – Holivudas zombiji

 

Resident Evil 6 ir satura ziņā masīvākā spēle seriālā. Vai, iekļaujot jaunākajā daļā četras atšķirīgas sižeta līnijas, Capcom ir izdevies radīt ko tādu, kas patiks visiem?

Apskatītā versija: PlayStation 3 (BLES-01465 ar 1.02 atjauninājumu)

Pēdējo gadu Resident Evil spēlēm ir maz līdzības ar seriāla pirmsākumos iznākušajām. Kas reiz asociējās ar piedzīvojumiem baisā atmosfērā kādā savādā zombiju apsēstā villā vai pilsētā, nu ir pārvērties par kooperatīvu trešās personas šūteri Holivudas grāvēju stilā. Milzīgi sprādzieni, izglābšanās pēdējā brīdī, klišejiskas frāzes, episkas ainas un gigantiski briesmoņi ir ierasta lieta Resident Evil 6. Tas nebūt nav slikti, taču liekas, ka izstrādātāji šoreiz ir stipri pārspīlējuši.

 


Iespaidīgs ir fakts, ka Resident Evil 6 ietver četras 7 stundu ilgas kampaņas. Tās parāda dažādu personāžu skatījumus uz spēles notikumiem, un katra piedāvā izteikti atšķirīgu pieredzi ar unikālām lokācijām un pretiniekiem. Visās ir kopīgs tas, ka ir daudz jāšauj un jāsit. Diemžēl klasiskā mīklu risināšana ir reti sastopama lieta un garīgu piepūli neprasa. Spēle ir radīta tā, lai vienlaikus varētu sadarboties divi cilvēki. Katrā kampaņā, izņemot pēdējā, aizslēgtajā, var izvēlēties vienu no diviem personāžiem. Otru varoni vada nemirstīgais mākslīgais intelekts vai arī kāds cilvēks ekrāndales vai tiešsaistes režīmā. Kooperatīvi spēlēt ar kādu citu ir interesantāk nekā vienam pašam, taču bieži trūkst munīcijas, tādēļ izrēķināties nākas ar rokām un kājām. Šoreiz visa ļaunuma sakne ir jaunais C vīruss, kas draud inficēt pasauli, pārvēršot cilvēkus par dumjiem zombijiem vai mutantiem ar automātiem rokās jeb J’avo. Kā jau seriālā ierasts, stāsts ir pilnīgi apsurds un pārspīlēts. Džeika un Krisa sižeti sākas kādā Capcom izdomātā Austrumeiropas valstī Edonijā, kur pretinieki ir ģērbti treniņtērpos… Tā ir kā japāņu interpretācija par Holivudas blokbāsteriem ar atšķirību, ka parasti action filmas ir pusotru nevis septiņas stundas garas.

 Resident Evil 6 ir spēle ar acīmredzami lielu budžetu – fotoreālistiskā grafika sižeta ainās, specefekti un aktieru darbs ir augstas klases. Var sajust adrenalīna pieplūdumu, kad ir jāstājas pretī vai jābēg no gigantiskiem pretiniekiem, un gandarījumu, kad esi beidzot ticis galā ar mutantu piecstāvu mājas augstumā. Ir vēl daudz citu brīžu, kuros Resident Evil 6 spīd, taču tie pazūd uz kopējā spēles fona, kā arī kvalitāte nav vienlīdz augsta visās kampaņās.

Problēma ir tajā, ka sižets tiek mākslīgi stiepts garumā – interesantas situācijas, kas varētu ilgt minūti, tiek izretinātas līdz desmit minūtēm (vai vairāk, ja sanāk mirt). Piemēram, durvis var atvērt tikai pēc tam, kad spēlētājs ir atkāvies no kādiem divdesmit pretiniekiem, no kuriem daļa ir kaitinoši ložu sūkļi vai kurus var ievainot tikai noteiktās vietās. Bosu cīņas mēdz būt īsts pārbaudījums pacietībai, jo parasti tās sastāv no vairākiem posmiem, kuros ienaidnieks vairākkārt uzrodas citā formā, un vajag lietot dažādas stratēģijas tā pieveikšanai ar mēģinājuma un kļūdas pieeju.

 Resident Evil 6 ir iekļauts ierastais, atkarību izraisošais Mercenaries bonusrežīms, ko var pat uzskatīt par atsevišķu spēli, jo ar labām atzīmēm var atslēgt jaunus kostīmus un tērpus. Šeit uzdevums ir vienam vai diviem cilvēkiem iegūt pēc iespējas vairāk punktu, nogalinot ienaidniekus ierobežotā laika daudzumā. Izvēlēties var no trim kartēm un sākotnēji trim personāžiem. Vairāk karšu var iegūt kā maksas DLC saturu. Var spēlēt ekrāndalē un tiešsaistē.

Interesants jaunievedums ir Agent Hunt bonusrežīms. Šeit spēlētāji caur internetu var pievienoties kāda cita kampaņas sesijai un kontrolēt zombijus vai J’avo, lai padarītu misijas dzīvākas un neparedzamākas. Briesmoņi gan ir samērā vāji un lēni, tāpēc nav īpaši saistoši visu laiku mirt, atdzīvoties un atkal meklēt cilvēkus, ko nomedīt. Ir vērts pamēģināt, taču diez vai tas aizraus uz ilgāku laiku.

 


Kopumā Resident Evil 6 ir satura ziņā apjomīgs lielbudžeta trešās personas šūteris ar seriālam ierasti absurdo sižetu. Ir patīkami, ka tiek piedāvātas atšķirīgas kampaņas, taču kvalitāte starp misijām ir pārāk nevienmērīga, un mūžīgā šaudīšanās bez liekas domāšanas apnīk. Spēle patiks šūteru un action filmu piekritējiem, bet tā pārbaudīs ikviena pacietību ar kaitinošajiem pretiniekiem un par daudz izstieptajiem līmeņiem.Apskats tapis sadarbībā ar Levelup.

  • Izvairieties no ļaunām un/vai aizskarošām piezīmēm
  • Nepublicēt elektroniskās pasta adreses, telefona numurus un saites uz ārējiem resursiem
  • Nepublicēt informāciju par citiem uzņēmumiem un mājas lapām
  • Neieteikt lietotājiem iegādāties preces citās vietās

Pievienojiet savu komentāru

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kas ir pierakstījušies savā lietotāja kontā vai apstiprinājuši sīkdatņu lietošanu


Komentāri